Argentum Event > Wyjazdy Integracyjne > Wyjazdy integracyjne na Mazury

Wyjazdy integracyjne na Mazury


3 czerwca 2021

wyjazd integracyjny na mazury

Wyjazdy integracyjne to świetny sposób, aby zbudować silny zespół lub nagrodzić pracowników za ich pracę. Taki wyjazd integracyjny może być również szansą do zwiedzenia ciekawych regionów i miejsc. Jednym z obszarów, który jest zdecydowanie wart odwiedzenia, są oczywiście Mazury.

Firmowy wyjazd integracyjny na Mazury to szansa, by pobyć z dala od zgiełku miasta, rozkoszować się ciszą, ale i aktywnie spędzić czas.

Od lat organizujemy wyjazdy integracyjne na Mazury, dlatego podpowiemy Ci, co warto zobaczyć planując integrację w Krainie Wielkich Jezior.

Integracja firmowa na Mazurach nad jeziorem przy ognisku

Spływ kajakowy

Integracja na Mazurach zdecydowanie nie będzie nudna! Jedną ze świetnych opcji na atrakcje dla uczestników są oczywiście spływy kajakowe. W krainie tysiąca jezior mamy do wyboru wiele ciekawych i malowniczych szlaków. Podzielone one są wg. skali trudności. Dla osób początkujących przygotowane są szlaki prostsze, a dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń bardziej zaawansowane.

Jednym z najbardziej znanych szlaków kajakarskich na Mazurach jest Szlak kajakowy rzeki Krutynia. Jest uznawany za jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków w nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, prowadzi przez kilkanaście jezior połączonych krótkimi rzekami, a jego długość to aż 102 km!

Wspólna zabawa przy ognisku

Dobrym zwieńczeniem integracji na Mazurach może być wspólna impreza przy ognisku. Taką zabawę dla pracowników można zorganizować np. na terenie obiektu noclegowego. Wspólne tańce, śpiewy i gry integracyjne pozwolą lepiej się poznać, odpocząć i naładowywać akumulatory.

jezioro na mazurach z pomostem

Wyjazdy integracyjne na Mazury, czyli co warto zobaczyć

Mazury są nazywane krainą tysiąca jezior, pięknych krajobrazów i możliwości obcowania z naturą. Jednak jest to również region bogaty w historię i zabytki, warte zwiedzenia. Planując wyjazd integracyjny na Mazury lub Warmię warto zapoznać się z atrakcjami, w które ten region naszego kraju obfituje.

Zabytki i budowle

Twierdza Boyen, Giżycko – jeden z najciekawszych obiektów historycznych w Giżycku, każdego roku przeciąga wielu turystów. Twierdza powstała w latach 1843-1855 i do dziś stanowi bardzo dobrze zachowany przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej.

Wilczy Szaniec – główna kwatera Adolfa Hitlera w latach 1941–1944, miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć będąc w tamtych okolicach. Zalecane jest zwiedzanie kwatery niemieckiego dyktatora z przewodnikiem, gdyż samemu można przeoczyć wiele istotnych szczegółów.

Wieża wodna we Fromborku – zabytkowa, renesansowa wieża wodociągowa, która powstała na przełomie XIV i XVI wieku. Dzisiaj odrestaurowany obiekt pełni funkcję wieży widokowej.

Zamek krzyżacki w Kętrzynie – obronna stwierdza zbudowana w XIV wieku przez Krzyżaków. Zamek krzyżacki w Kętrzynie znajduje się na Szlaku Zamków Gotyckich. Obecnie mieści się tam muzeum i biblioteka.

Zamek Biskupi w Reszlu – XV wieczna budowla, która została odrestaurowana. Obecnie mieści się w nim jeden z oddziałów muzeum Warmii i Mazur, ale także hotel i restauracja. W hotelu natomiast jest możliwość organizacji ciekawych atrakcji i imprez tematycznych.

Brama Targowa w Elblągu – prowadzi na stare miasto, istnieje możliwość zobaczenia pięknego Elbląskiego starego miasta z góry.

Czarny Szaniec w lesie pod Pozezdrzem – jedna z najbardziej tajemniczych kwater niemieckich dowódców II wojny światowej. Z obiektem wiąże się wiele zagadkowych historii, które można poznać wybierając się w tamte strony.

Zamek Ryn – powstał około 1390 roku, kolejny z zamków zbudowanych przez Krzyżaków w miejsce dawnej warowni. Dzisiaj zamek został przebudowany na hotel, ale wciąż można go zwiedzić.

Sanktuarium w Świętej Lipce – jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w naszym kraju, powstało w latach 1687 – 1693. To obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce.

mazurskie piękno

Ciekawe miejsca

Mazurki Park Krajobrazowy – powstał w 1997 w celu zachowania wartości przyrodniczych i historycznych tego regionu. Część tego parku stanowi wspomniany wcześniej szlak kajakowy rzeki Kurtynia. Dla chcących aktywnie spędzić czas na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajduje się 6 ciekawych tras rowerowych.

Mazurolandia – park atrakcji położony w Gierłoży k. Kętrzyna, łączy zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii Warmii i Mazur. Możemy tam znaleźć Park Miniatur, który w jednym miejscu ukaże nam wszystkie najważniejsze budowle Warmii i Mazur. Znajdziemy tam również Poligon – strefę militarną, gdzie mieszczą się eksponaty z II wojny światowej. Natomiast na strzelnicy militarnej oddamy strzały z replik broni historycznej, a w przymierzalni mundurów z pomocą żołnierza przymierzymy mundury z tamtego okresu. W parku czeka znacznie więcej atrakcji.

Mazurskie ZOO Safari koło Giżycka – miejsce, gdzie możemy zobaczyć dzikie zwierzęta, żyjące w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego gospodarstwa ekologicznego mieszka ponad 400 zwierząt, 24 różne gatunki. Zwiedzanie ZOO Safari odbywa się samochodami terenowymi i bryczkami, dzięki czemu można zobaczyć zwierzęta z bliska.

Jezioro Śniardwy – największe jezioro w Polsce, o powierzchni 114 km2. Jezioro leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Puszcza Romincka – rozległy kompleks leśny, charakteryzujący się ciekawą fauną i florą, która przypomina tajgę. Ta terenie Puszczy Rominckiej powstał Park Krajobrazowy.

Rezerwat leśny Dębowo – jeden z najstarszych rezerwatów Pojezierza Mazurskiego. Wiele z chronionych tu drzew ma ponad 200 lat i osiągnęło już rozmiar drzew pomnikowych.

Oczywiście jest to tylko kilka propozycji, ponieważ lista miejsc do zobaczenia jest bardzo szeroka. Planując wyjazd integracyjny na Mazury z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warto skorzystać ze spisu atrakcji na stronie Mazury aktywne, lub TripAdvisor, gdzie znajdziecie nie tylko miejsca, ale również opinie osób, które już je zwiedziły. Wycieczkę krajoznawczą możemy również zaplanować za Ciebie! Wystarczy, że dasz nam znać.

Hotel na Mazurach

Wybierając miejsce noclegowe, w którym ma odbyć się integracja, warto już znać plan wyjazdu i towarzyszące mu atrakcje. Wówczas będzie można zaplanować skąd najbliżej będzie nam do wszystkich atrakcji, ale również upewnić się, czy wybrany przez nas obiekt, dysponuje odpowiednim zapleczem. Jeśli np. chcemy zorganizować imprezę terenową z ogniskiem należy znaleźć miejsce, które dysponuje altaną grillową. Jeśli planujemy gry terenowe na świeżym powietrzu, hotel musi dysponować odpowiednio dużą przestrzenią wokół swojej lokalizacji.

Nasza agencja eventowa posiada szeroką i sprawdzoną bazą noclegową na Mazurach. Możemy pomóc Ci znaleźć odpowiednie miejsce.

Wyjazdy integracyjne na Mazury w połączeniu z imprezą wieczorną

Decydując się na wyjazd integracyjny na Mazury, warto również rozważyć organizację wieczornej imprezy tematycznej dla pracowników. W dzień goście eventu mogą cieszyć duszę i ciało pięknem otaczającej natury, a wieczorem wspólnie bawić się na imprezie tematycznej z dj’em i dobrym cateringiem. Taki wieczór, może obfitować w kolejną dawkę pozytywnych emocji, atrakcji, zabaw i konkursów.

Nie masz czasu samodzielnie zorganizować wyjazdu? Chętnie Ci pomożemy! Wiemy jak sprawić by wyjazdy integracyjne na Mazury na długo pozostały w pamięci uczestników. Zapraszamy do kontaktu!


Prowadzisz firmę w Warszawie lub okolicach? Wyjazd integracyjny na Mazury może zorganizować dla Ciebie warszawski oddział naszej agencji eventowej! Zapytaj o szczegóły!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event