Argentum Event > Wyjazdy Integracyjne > Wyjazd integracyjny w Karkonosze

Wyjazd integracyjny w Karkonosze


18 lutego 2023

Wyjazdy integracyjne w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Szczególnie teraz, kiedy możemy odetchnąć po dwóch latach Covidu, wizja kilkudniowego odpoczynku od miejsca pracy, sfinansowanego przez pracodawcę budzi w pracownikach pozytywne emocje. Wyjazd integracyjny jest szansą, by lepiej poznać współpracowników i kierowników w atmosferze pozbawionej biurowego stresu. To także możliwość odetchnięcia od czasu spędzonego na home-office.

Wyjazdy integracyjne są również okazją do odwiedzenia nowych miejsc. W jednym z naszych wpisów – „Wyjazdy integracyjne na Mazury” – pisaliśmy o tym dlaczego warto wybrać się do Kariny Wielkich Jezior. Kolejny z zakątków Polski, który z pewnością warto odwiedzić, są piękne i malownicze Karkonosze. W tym wpisie pokrótce przybliżymy najciekawsze atrakcje, które warto zwiedzić podczas wyjazdu integracyjnego w góry.

karkonosze, śnieżka

Wyjazdy integracyjne w Karkonosze to aktywny wypoczynek, malownicze krajobrazy, zabawa do białego rana i prawdziwa integracja zespołu.

Wyjazdy integracyjne w Karkonosze to okazja, by wstać od miejsca pracy

Warto czasem oderwać się od pracy i spędzić kilka dni w pięknych i malowniczych polskich górach. Wyjazd integracyjny w Karkonosze to z pewnością świetna okazja by zmienić otoczenie i spędzić czas na świeżym powietrzu. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na aktywny wypoczynek dla pracowników w górach.

Wycieczka po górach

Wybierając się na wyjazd integracyjny w Karkonosze, z pewnością warto wziąć pod uwagę wspólną pieszą bądź rowerową wycieczkę.

Karkonosze nazywane są często rajem dla miłośników wędrówek. W tych malowniczych górach wyznaczonych zostało wiele szlaków, dzięki czemu można bezpiecznie zwiedzać i poznawać piękne krajobrazy.

Wspólna piesza bądź rowerowa wycieczka może stanowić dobry początek wyjazdu integracyjnego w Karkonosze. Podpowiadamy Wam 3 propozycje ciekawych szlaków w okolicy Szklarskiej Poręby.

Szlak Waloński: – rozpoczyna się w Szklarskiej Porębie Dolnej pod kościołem cmentarnym p.w. Matki Boskiej Różańcowej -> Lipa Sądowa -> Huta szkła -> dolina Kamieńczyka -> wodospad Szklarki -> Stara Chata Walońska -> Muzeum Ziemi-> Muzeum Hofmana -> Złoty Widok -> Grób Karkonosza-> Chybotek z powrotem do punktu wyjścia

Magiczny Szlak Ducha Gór:– Leśna Huta – Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej – Krucze Skały – Szrenica – Zakręt Śmierci – Skałki Karczmarz – Złoty Widok – Chybotek – Lipa sądowa – Wodospad Szklarki – Stara Chata Walońska

Duża Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna: Dom Jana Sztaudyngera – Chata Walońska – leśniczówka Szronowiec – nartostrada Puchatek – Wodospad Kamieńczyk – Huta – Wysoki Kamień – grupa skalna Dzwonnica – Zakręt Śmierci – Chybotek – Złoty Widok – Wodospad Szklarka

wielkie kotły, karkonosze

Wspinaczka górska

Organizując już od wielu lat wyjazdy integracyjne w Karkonosze, możemy z czystym sumieniem polecić wspinaczkę górską jako formę aktywności zespołowej. Karkonosze nie słyną może ze wspinaczki górskiej na skalę światową, ale z pewnością dla początkujących będzie to świetne przeżycie i fantastyczna zabawa. Wspólna nauka asekuracji podczas wspinaczki może również być szansą na sprawdzenie zaufania do współpracowników.

Decydując się na połączenie wyjazdu integracyjnego w Karkonosze właśnie ze wspinaczką, warto wziąć pod uwagę te dwa miejsca:

Zespół skał: Krucze Skały, Krzywe Baszty, Piętnastka oraz Śpiewak w Szklarskiej Porębie

Wyjazd integracyjny w Karkonosze to szansa, by odkryć piękno polskich gór

Karkonosze są skarbnicą zabytków i przepięknych terenów przyrodniczych. Dlatego decydując się na wyjazd integracyjny właśnie w tę część naszego kraju, z pewnością nie będziecie narzekać na brak atrakcji i nudę.

Spróbujemy w skrócie przedstawić Wam miejsca i atrakcje, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wyjazd integracyjny w Karkonosze.

1. Karkonoskie Szczyty

Oczywiście wybierając się na wyjazd integracyjny w Karkonosze warto pokusić się o to, aby zdobyć jeden ze szczytów górskich. Podejmiecie wyzwanie?

Śnieżka – (1602 m npm) – najwyższy szczyt oraz symbol Karkonoszy. Na Śnieżce mieszczą się Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdysa, magazyny, zaplecze techniczne oraz bar. Znajduje się tam również kaplica pod wezwaniem Św. Wawrzyńca – z XVII-tego w.

Szrenica (1362 m n.p.m.) to drugi po Śnieżce, najbardziej znany szczyt Karkonoszy. Szczyt ten tworzy Rumowisko skalne, pokryte charakterystycznymi zielono-żółtymi porostami – z daleka wyglądającymi jak szron. Szernica nie jest zbyt wysoka, ale mimo to panuje tam klimat alpejski.

Pozostałe szczyty Karkonoszy to: Łabski Szczyt, Wielki Szyszak, Śmielec, Mały Szyszak, Smogornia, Kopa, Czarna Kopa.

2. Skały w Karkonoszach

Kolejny punkt warty wprowadzenia na listę atrakcji podczas wyjazdów integracyjnych w Karkonosze to oczywiście ciekawe z powodu swojej formy skały. Tutaj mamy 4 propozycje:

Tunel Skalny w Piechowicach – został wykuty w granitowej skale prawie sto lat temu (lata dwudzieste XX wieku). To jeden z nielicznych tego typu obiektów w naszym kraju.

Pielgrzymy – jedna z największych grup skalnych w Karkonoszach. Tworzą je trzy duże i kilka mniejszych skałek, najwyższe sięgają do 25 metrów.

Słonecznik inaczej zwane Kamień Południa lub Diabelskim Kamieniem to granitowa formacja skalna. Skałki mają wysokość 12 metrów i są to jedne z łatwiejszych do zauważenia skałek z Karpacza Górnego, Borowic czy Przesieki.

Trzy Świnki – zespół granitowych skałek na południowym zboczu Szrenicy, otoczonych gęstą ciemnozieloną kosodrzewiną. Wysokość położenia skał to 1290 m n.p.m.

3. Kotły polodowcowe

Decydując się na wyjazd integracyjny w Karkonosze, warto również zobaczyć kotły polodowcowe, będące prawdziwą ucztą dla oczu. Powstały one w plejstocenie w wyniku działalności górskich lodowców i obecnie stanowią bardzo interesujące formy rzeźby terenu. A dodatkowa obecność stawów i jezior sprawia, że kotły polodowcowe uznawane są za najbardziej malownicze miejsca tego regionu. Warto zatem znaleźć na nie miejsce podczas wyjazdu integracyjnego w Karkonosze. Poniżej, która ściąga.

Śnieżne Kotły – dwa karkonoskie kotły polodowcowe, doskonały przykład krajobrazu alpejskiego, gdyż śnieg na dnie potrafi zalegać do połowy lata. Niezwykle ciekawa jest też miejscowa roślinność.

Czarny Kocioł Jagniątowski – cechują go strome, granitowe ściany. Atrakcją Czarnego Kotła jest także położona na jego dnie Jaworowa Łąka.

Kocioł Małego Stawu położony w środkowej części Karkonoszy. Znajdujący się w tym kotle Mały Staw to jedno z najbardziej malowniczych jezior Karkonoszy. Spotkać tam można wirka słodkowodnego, relikt epoki lodowcowej.

Kocioł Wielkiego Stawu leży u podnóży Smogorni. Ten kocioł wypełnia największe polodowcowe jezioro Wielki Staw, a jego ściany porasta bogata roślinność.

4. Zabytki Karkonoszy

Karkonosze oczywiście słyną z niesamowitych krajobrazów i przyrody. Ale oczywiście obfitują również w zabytki.

Kościół Wang – jedna z najbardziej rozpoznawalnych ciekawostek Karpacza i całych Karkonoszy. Jest jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. Świątynia Wang wybudowana została z sosny norweskiej na przełomie XII i XIII wieku, wykorzystując tylko złącza ciesielskie. Nazwa Wang pochodzi od miasteczka w Norwegi, z jakiego pochodzi Świątynia Wang, stamtąd trafiła do Berlina by ostatecznie stanąć w Karpaczu.

Dolina Pałaców i Ogrodów – to unikat na skalę światową, mnóstwo świetnie zachowanych i odrestaurowanych budowli, a wśród nich: XIX wieczne rezydencje, gotyckie zamki, renesansowe dwory i wieże obronne. Na uwagę zasługuję między innymi Pałac Paulinum, który zachwyca swoimi tarasami widokowymi, z których rozciąga się malowniczy widok na masyw Karkonoszy wraz z jej koronnym szczytem Śnieżką.

5. Wodospady

Polskie Karkonosze to również kraina wodospadów i potoków. Przygotowując listę atrakcji na wyjazd integracyjny w Karkonosze, nie mogliśmy zatem pominąć pięknych górskich wodospadów. Z tych, które znajdują się po Polskiej stronie, wybraliśmy cztery warte zobaczenia.

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy, składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Kamieńczyk spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, a pod środkową kaskadą znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”.

Wodospad Szklarki najbardziej znany wodospad Polskich Karkonoszy, kaskada potoku ma wysokość ponad 13 m, wodospad ten jest bardzo malowniczy i warty zobaczenia.

Wodospad Podgórnej położony w sercu Karkonoszy, na wysokości 547 m n.p.m, w malowniczej Przesiece. Potrójna kaskada wodospadu ma wysokość 10 metrów.

Dziki Wodospad w Karpaczu w rzeczywistości jest zaporą powstałą w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Wodospad położony jest w górnej części Karpacza i przyciąga wielu turystów.

Wyjazdy integracyjne w Karkonosze to zabawa do białego rana.

Organizując integracyjną wycieczkę firmową w Karkonosze, warto pomyśleć o plenerowej imprezie z grillem lub ogniskiem. Taka integracyjna zabawa z muzyką to idealne zwieńczenie dziennej aktywności. Imprezę plenerową można zorganizować na terenie ośrodka noclegowego, dysponującego altaną grillową.

Innym pomysłem może być połączenie wyjazdu integracyjnego z tematyczną imprezą wieczorną. Takie rozwiązanie jest odpowiednie w terminach, gdy nie ma możliwości organizacji imprezy plenerowej ze względu na pogodę. Sami często realizujemy takie połączenie dla naszych klientów. Zespoły w ciągu dnia integrują się na świeżym powietrzu, delektując się bajecznymi widokami, ciszą i spokojem.

Natomiast wieczorem organizujemy dla nich przebieraną taneczną imprezę wieczorną, podczas której nie brakuje tańców, zabawnych konkursów i gier integracyjnych.

panorama karkonoszy

Hotele w Karkonoszach

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Karkonosze to również ogromna liczba hoteli, hosteli, pensjonatów, pałacyków i dworków. Ale jak wybrać to jedno miejsce, w którym ma się odbyć firmowa integracja? Wybierając miejsce noclegowe, warto wcześniej ustalić pan wyjazdu integracyjnego. Znając atrakcje, możemy upewnić się, że wybrany przez nas obiekt dysponuje odpowiednim zapleczem. Jeśli planujemy zabawę plenerową z grillem lub ogniskiem, musimy znaleźć miejsce, które dysponuje odpowiednim terenem i altaną grillową.

Wybierając miejsce noclegowe, w którym ma odbyć się integracja, warto już znać plan.

Nasza agencja eventowa posiada szeroką i sprawdzoną bazą noclegową w Karkonoszach. Ze swojej strony możemy polecić obecnie dwa ośrodki, w których regularnie organizujemy wyjazdy integracyjne w te dolnośląskie góry. Są to malowniczo położony nad Zalewem Sosnówka Lake Hill Resort & Spa oraz oferująca wiele atrakcji Osada Śnieżka. (kliknij nazwę hotelu i zobacz, co możemy tam dla Ciebie zorganizować!).

Nie masz czasu samodzielnie zorganizować wyjazdu? Chętnie Ci pomożemy! Wiemy jak sprawić, by wyjazdy integracyjne na Mazury na długo pozostały w pamięci uczestników.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event