Argentum Event > Wyjazdy Integracyjne > Sprawdzone propozycje na wyjazd integracyjny!

Sprawdzone propozycje na wyjazd integracyjny!


15 czerwca 2023

Słońce wstaje coraz wcześniej, dzień dobry mówi nam coraz cieplejsze powietrze na dworze, a matka natura budzi się do życia. To oznacza, że nadchodzą cieplejsze wiosenne i letnie dni, a dla dobrych i dbających o swoich pracowników firm oznacza to jedno – wyjazd integracyjny. Znów powracają one z odmętów przed pandemicznej przeszłości! Poważne firmy chcą przywrócić tę fantastyczną tradycję i organizują zamiejscowe eventy dla swoich pracowników, by wspomóc integrację i team building we własnych szeregach.

Tak jak kiedyś należy zapewnić zatrudnionym przez nas ludziom nieco rozrywki i kreatywnie zorganizować czas. Wszystko to w ramach podziękować za ciężką pracę oraz w ramach dalszej integracji naszego zespołu. Oczywiście wspólny wyjazd i ciekawie spędzony czas to absolutna podstawa sukcesu takiego budowania zespołu. Jak mawiał klasyk, „grunt to dobry plan”. Jaki więc jest najlepszy koncept na wyjazd integracyjny dla naszego personelu? Poniżej prezentujemy najciekawsze pomysły.

Po pierwsze i najważniejsze – impreza i zabawy terenowe

Integracja na świeżym powietrzu to najlepsze, najchętniej wybierane i najbezpieczniejsze rozwiązanie ze wszystkich. Raczej nietrudno będzie namówić uczestników na spędzenie czasu we wspólnym gronie na świeżym powietrzu. Po drugie – warto ten czas w terenie zagospodarować w ciekawy i zajmujący sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest firmowa gra terenowa „Sabotażysta”. Celem zabawy jest rozwiązanie jakiejś skomplikowane zagadki i pokonanie wielu przeszkód i zadań pobocznych po drodze do osiągnięcia celu głównego. Zabawa wymaga myślenia i działania zespołowego, sprawności i umiejętności podejmowania szybkich i dobrych decyzji. Przy okazji musicie wytypować sabotażystę, który będzie się starać jak najbardziej przeszkodzić w grze!

Zawodnicy są dzieleni na drużyny i otrzymują niezbędne akcesoria jak mapa czy niezbędnik. Zadania są przeróżne – od tych opierających się o orientację w terenie na pracy ze sprzętem szpiegowskim. Zabawa doskonale sprawdzi się na pierwsze popołudnie wyjazdu integracyjnego.

Las Zbrodni – gra terenowa

Kryminały są obecnie na absolutnym topie, więc zabawa w terenową zagadkę kryminalną należy także do najpopularniejszych trendów eventowyh. W nieznanych okolicznościach giną trzy kobiety i jak dotąd nikt nie rozwikłał tej makabrycznej zagadki. Wcielamy się w rolę detektywów i ekspertów do spraw zbrodni. Mamy 4 godziny na dostarczenie niezbitych dowodów i obciążenie winnych. Działamy wedle własnego uznania i według własnych metod. Czy zespół będzie współpracował, by osiągnąć cel?

Odpicujcie mi brykę!

Któż z nas przynajmniej raz nie obejrzał słynnego programu, gdzie mechanicy i lakiernicy przeobrażają stare graty w prawdziwe krążowniki szos wyposażone w różne cuda jak gigantyczne głośniki czy potężne opony? Teraz mamy szansę wcielić się w ludzi, którzy tchną nowe życie w stare wraki aut. Uczestnicy będą mieć do dyspozycji największe legendy polskich szos jak Polonez, „Maluch” czy najstarszy model Volkswagena Golfa i będą mogli zrobić z nim, co tylko przyjdzie im do głowy. Wygrywają autorzy najbardziej odjechanego pomysłu, a sposób i metoda wykonania są absolutnie dowolne!

Mystery Box Challenge

Nie ma wątpliwości, że Twoi pracownicy będą zdumieni i zachwyceni, gdy zaprosisz ich do „escape roomu w skrzyni”. Przenośny pokój zagadek to doskonała zabawa dla całego zespołu. Zadanie polegające na rozwiązywaniu łamigłówek, by otwierać kolejne boxy z zagadkami, które prowadzą do rozwikłania zagadki, wymaga doskonałej pracy zespołowej i zaangażowania wszystkich uczestników. Nierzadko, wyłaniający się w takich zabawach lider, okazuje się zdradzać zdolności przywódcze konieczne dla dobrego funkcjonowania Twojej firmy.

Idealny pomysł na twórczą i sympatyczną rozrywkę podczas wyjazdu integracyjnego.

Maszyna Goldberga

Internet pełen jest wyjątkowo „Satysfakcjonujących” filmików, na których piłeczka kula się po rynnie, by spaść na małą huśtawkę, wybijając inną kulkę, która z kolei uruchamia inny mechanizm, i tak dalej. Konstruowanie takich mechanizmów jest niezwykle interesujące i twórcze, a Maszyna Goldberga, jak nazywają się takie wynalazki, bawi i daje olbrzymią radość twórcom.

Łączymy się w zespoły i budujemy swoje wymyślne urządzenia, jednak wszyscy konstruujemy elementy tego samego wielkiego mechanizmu. Konieczna więc będzie doskonała komunikacja pomiędzy teamami, współpraca i dobra atmosfera. Gwarantujemy godziny świetnej zabawy, zajmujących zajęć i rozmów z kolegami i koleżankami  z pracy i imponujący efekt końcowy!

Olimpiada firmowa

Idealny wręcz pomysł na event integracyjny organizowany na świeżym powietrzu. Popularne, a także nieco bardziej „odjechane” dyscypliny sportowe będą tematem przyjaznej rywalizacji osób zaproszonych do integracji. Zagramy w piłkę nożną, postrzelamy z łuku, ale wcielimy się także w piłkarzyki ze słynnego stołu do gry i trzymając się belki, będziemy próbowali zdobywać jak najwięcej goli. Naturalnie, żadna impreza powiązana z aktywnością fizyczną nie ma prawa odbywać się bez wyścigu zawodników zamkniętych w kulach, które co chwila powodują wywracanie się i niegroźne kolizje z udziałem innych uczestników.

Odpowiednio zorganizowane „firmowe Igrzyska” dostarczą wiele godzin szampańskiej zabawy i wyzwolą całą armię endorfin i genialnego nastroju, który będzie towarzyszył nam wszystkim już do końca takiego wyjazdu. Korzyści? Nie sposób ich wszystkich wymienić. Gwarantujemy jednak, że na jednej olimpiadzie się nie skończy!

Mega Teleturniej!

Nie istnieje w tym kraju osoba, która choć raz nie obejrzała jednego z najpopularniejszych telewizyjnych teleturniejów. Dzięki nam, uczestnicy wyjazdu wcielą się w zawodników i sami spróbują odgadnąć znany przebój po trzech nutkach, odgadnąć, jak najczęściej odpowiadali ankietowani czy skorzystać z kół ratunkowych znanych z „Milionerów”. Stresujące i trudne w wersji „realistycznej”, takie teleturnieje jak „Jaka to Melodia” czy „Kocham cię Polsko” podczas wyjazdu integracyjnego to czysta przyjemność, beczka śmiechu i szampańska zabawa.

Atutem zabawy jest możliwość zorganizowania jej także w pomieszczeniu, jeśli pogoda nie będzie zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz.

Warsztaty improwizacji

Żadnych wcześniej przygotowanych scenariuszy, żadnych przygotowanych dialogów. Pozostaje improwizacja i własna kreatywność! Warsztaty te, podzielone na serię małych ćwiczeń i konkurencji związanych z wymyślaniem dialogów na poczekaniu, stanowią wyśmienity pomysł na integrację. Uczestnicy przełamują nieśmiałość, uczą się szybko reagować na komunikaty, a także uczą się podstaw improwizacji i wystąpień publicznych.

To oczywiście nie jest cała nasza oferta. Posiadamy o wiele więcej scenariuszy, które poznacie, odwiedzając dział ofertowy na naszej stronie, lub wysyłając zapytanie w dziale Kontakt 🙂


Przeczytaj także:

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event