Argentum Event > Wyjazdy Integracyjne > Jak wybrać odpowiednią lokalizację na wyjazd integracyjny?

Jak wybrać odpowiednią lokalizację na wyjazd integracyjny?


1 sierpnia 2023

Planujesz zorganizować wyjazd integracyjny dla pracowników Twojej firmy? Nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować? Czy lepiej jechać nad jezioro, czy w góry? A może wybrać miasto? Wybór odpowiedniego miejsca na team building jest jednym z kluczowych elementów pracy organizatora. Jest też pierwszym zadaniem, które należy wykonać planując wyjazd integracyjny. Od czego uzależnić lokalizację wydarzenia firmowego? Na czym należy się skupić? Na te i kilka innych, pytań postaramy się odpowiedzieć na podstawie naszego ponad 14’sto letniego doświadczenie w branży eventowej.

team building

Idealne miejsce na wyjazd integracyjny – budżet ma znaczenie

Team building można zorganizować budżetowo lub kierując się polityką „sky is the limit”. W obu przypadkach zabawa będzie udana. Niemniej jednak szukając miejsca na imprezę integracyjną trzeba w pierwszej kolejności określić ile możemy wydać na dojazd i noclegi, a ile chcemy przeznaczyć na pozostałe aktywności.

Oferta hoteli w Polsce jest bardzo szeroka. Możemy znaleźć zarówno takie, w których nocleg ze śniadaniem dla jednej osoby przekroczy 800 zł, jak i tańsze, ale nadal w niezłym standardzie, gdzie nie przekroczymy 150 zł za osobodobę. Można też zrezygnować z noclegu i wybrać lokalizację, w której będziemy bawić się w ciągu dnia, a następnie wszyscy wrócą do swoich domów.

Bez względu na to, w jakiej formie chcemy zorganizować wyjazd integracyjny, czy jest to dwudniowy wypad w góry, czy może całodniowa wycieczka za miasto z wieloma atrakcjami, warto zastanowić się nad kwestią transportu uczestników wydarzenia na miejsce imprezy. W zdecydowanej większości organizowanych przez nas team buildingów firmy zapewniają gościom wydarzenia zorganizowany transport – najczęściej autokarowy. Warto przy tym pamiętać, że jeśli wybierzemy lokalizację, która jest oddalona o setki kilometrów od miejsca pracy, to nie tylko koszt transportu wzrośnie, ale także znacznie wydłuży się czas dojazdu, co może zniechęcić uczestników.

Harmonogram imprezy a wybór lokalizacji

Szukając hotelu czy ośrodka, w którym chcemy zatrzymać się w czasie firmowej imprezy, powinniśmy z wyprzedzaniem określić harmonogram imprezy. Ile czasu zajmie uczestnikom dojazd? Czy zagwarantujemy transport na miejsce wydarzenia? Jakie atrakcje planujemy zorganizować na miejscu?

Warto pamiętać, że przy napiętym harmonogramie dnia może nie być czasu na korzystanie z rozbudowanej oferty strefy SPA, więc może się zdarzyć, że wybór hotelu z kompleksem basenów i saun będzie nieopłacalny.

Jeśli planujemy połączyć przyjemne z pożytecznym i w czasie spotkania zorganizować szkolenie czy spotkanie robocze zespołu, należy zweryfikować czy w wybranej przez nas lokalizacji dostępna jest sala konferencyjna z całym niezbędnym sprzętem (rzutnikiem, flipchartem itp.). Być może zwieńczeniem wyjazdu ma być elegancka kolacja bankietowa lub szalona zabawa z DJ’em do białego rana? W takim wypadku także trzeba zweryfikować czy w miejscu, które wybraliśmy, jest możliwość organizacji tego rodzaju imprezy.

Oferta atrakcji na wyjeździ integracyjnym – ustal jak chcecie spędzić czas

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, przygotowując się do wyboru lokalizacji na wyjazd integracyjny, jest liczba i rodzaj atrakcji, w których uczestniczyć będą goście. Wybierając hotele położone nad jeziorem mamy możliwość organizacji regat, rejsu czy warsztatów team buildingowych z budowania tratw. W górach możemy niemal bez kosztowo udać się na szlaki (czasem warto opłacić lokalnego przewodnika, który opowie trochę więcej o mijanych formacjach skalnych czy w trakcie wędrówki będzie snuł historie z dawnych lat), poszaleć w czasie kuligu (o ile dopisze nam śnieg) czy bardziej ekstremalnie – urządzić zawody offroadowe lub zagrać w paintball.

Idealna lokalizacja wyjazdu integracyjnego zależy od sezonu

Umówmy się, można lubić Bałtyk zimą, ale nie jest to wymarzona lokalizacja na wyjazd integracyjny w listopadzie czy grudniu, szczególnie jeśli planujemy atrakcje outdoorowe, a morsowanie nie jest ulubionym spotem naszego zespołu. Chyba że nasza firma ma siedzibę główną na północy Polski, wtedy wypad integracyjny do Trójmiasta ma sens i można go naprawdę fajnie zorganizować.

Pora roku ma jednak znaczenie w planowaniu wyjazdów integracyjnych. Szczytowym sezonem dla teambuildingów jest maj, czerwiec oraz wrzesień, a wtedy niemal wszędzie możemy korzystać z pełnej oferty programowej. Jeśli jednak organizujemy wydarzenie firmowe nieco poza „głównym sezonem” eventowym, to warto zweryfikować czy wszystkie oferowane przez hotel czy ośrodek wypoczynkowy atrakcje będą dostępne. Zdarza się bowiem, że wiele atrakcji zewnętrznych, takich jak np. balie kąpielowe, „małpie gaje” czy downhill będą wyłączone z użytkowania. Trzeba też wziąć pod uwagę, że o ile we wrześniu organizacja np. olimpiady firmowej w czasie wyjazdu jest świetnym pomysłem, który zaangażuje zdecydowaną większość gości, to w lutym taki outdoorowy program polecamy tylko fanom ekstremalnych rozrywek (tak, mieliśmy już takie realizacje).

Najlepsze lokalizacje na wyjazd integracyjny okiem eksperta

Wybór lokalizacji na wyjazd integracyjny nie jest wcale łatwy. Kilku wskazówek dotyczących wyboru miejsca organizacji wydarzenia firmowego udziela nasz Event Manager – Paweł Grejciun.

Odpowiedni wybór lokalizacji na wyjazd integracyjny jest, z punktu organizatora eventu, pierwszym i kluczowym elementem planowania team buildingu. Dobre przygotowanie do typowania idealnych miejsc na wyjazd integracyjny dla firm wymaga w miarę dokładnego określenia:

Celu wydarzenia – czy grupa nastawiona jest na odpoczynek i relaks, team building i zacieśnianie relacji, a może zdobywanie dodatkowych umiejętności i wiedzy?

Preferowanych przez grupę atrakcji – jedni wolą ekstremalne doznania (np. survival w środku Puszczy Kampinoskiej), inni nieco spokojniejsze aktywności (np. budowanie pieca do pizzy i własnoręczne jej wypiekanie)

Wybierając lokalizację na wyjazd integracyjny warto także kierować się opiniami o danym obiekcie. W Argentum Event z wieloma hotelami, z różnych części Polski, współpracujemy od lat. Wiemy dla jakich grup się sprawdzają, jakiego standardu obsługi możemy oczekiwać i jakie atrakcje są możliwe do zrealizowania w samym ośrodku, jak i jego okolicy. Dlatego łatwiej nam wspierać klientów, którzy poszukują idealnej lokalizacji na wyjazd integracyjny.

Nadal nie wiesz jaki kierunek wybrać?

Gdzie zorganizować wymarzony team building Twojego zespołu?

Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy wybrać Ci idealną lokalizację na wyjazd integracyjny.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event