Argentum Event > Wyjazdy Integracyjne > Imprezy firmowe w górach

Imprezy firmowe w górach


4 stycznia 2023

Organizując imprezę firmową często zastanawiamy się nad jej lokalizacją. Czy zrobić ją na miejscu, tam, gdzie mamy siedzibę, a może gdzieś wyjechać? Ta druga opcja generuje oczywiście dodatkowe koszty, ale wyjazdy przez Twoich pracowników będą zawsze dobrze postrzegane. Dziś na tapetę bierzemy właśnie imprezę w formie wyjazdu integracyjnego. W tym wpisie skupimy się na górach!

Które polskie góry wybrać?

W naszym kraju górzyste jest praktycznie całe południe. Najpopularniejsze kierunki to oczywiście TatryKarkonosze oraz Bieszczady. Te pierwsze, ze swoją stolicą w Zakopanem, oferują na ten moment najwięcej atrakcji oraz posiadają największą bazę noclegową. Ze znalezieniem miejsc noclegowych w Tatrach w miejscu, gdzie zorganizujemy również wieczorną potańcówkę nie będzie raczej problemu. Warunek jest jeden – szukanie musimy zacząć na długi czas przed planowanym przez nas wyjazdem. Z doświadczenia wiemy, że miejsca noclegowe potrafią znikać jak świeże bułeczki i warto zainteresować się tym zagadnieniem o wiele wcześniej.

 

Drugie pod tym względem są Karkonosze. Może i nie tak wysokie i rozległe jak Tatry, ale również posiadają swój urok i można się w nich zakochać od pierwszego wejrzenia. Baza noclegowa z odpowiednim zapleczem „imprezowym” jest nieco rozsiana, ale bez problemu można znaleźć ciekawe miejsce w Karpaczu, Jeleniej Górze czy Szklarskiej Porębie.

Nieco w tyle jeśli chodzi o infrastrukturę pozostają Bieszczady, ale i w tej kwestii zauważamy ostatnimi czasy pewien postęp. Nie zmienia to faktu, że w Bieszczadach jest tak pięknie, że cały wypad można spędzić na górskich szlakach bardzo dobrze się bawiąc.

Atrakcje na wyjeździe firmowym w góry

Jeśli chodzi o atrakcje, jakie musimy zapewnić uczestnikom naszego firmowego wyjazdu, to w przypadku gór mamy bardzo dużo możliwości. W pierwszej kolejności powinniśmy postarać się organizacje gry terenowej dla uczestników typu Polska Express czy SabotażystaJest to znakomita rozrywka, która rozgrywa się w plenerze, a wzorowana jest na popularnych programach telewizyjnych, które z pewnością są Wam znane. Cała ekipa podzielona jest wówczas na drużyny, które rywalizują ze sobą na zasadzie „kto szybciej wykona wszystkie zadania”.  Uczestnictwo w takiej zabawie sprawia wszystkim zawsze dużo frajdy. Mimo końcowego  zmęczenia wszyscy są jednak bardzo zadowoleni. Więcej szczegółów znajdziecie na podstronach tych scenariuszy.

Inne atrakcje, które z powodzeniem zrealizujemy w górskich terenach to np. spływ kajakowy lub pontonowy. Wystarczy nam do tego tylko odpowiednia rzeka i instruktorzy, którzy dopilnują, aby nic się nikomu nie stało. Malowniczość odwiedzanych terenów sprawia również, że bez problemu zorganizujemy również np. rajd rowerowy po okolicy ze zwiedzaniem okolicznych zabytków.

Na wyjeździe możemy postawić również na aktywności typowo górskie. Dobrym pomysłem może być zaplanowanie zdobycia najważniejszych szczytów danego pasma górskiego czy też piesza wycieczka po największych atrakcjach przyrodniczych. Karkonosze, Tatry i Bieszczady są pełne pięknych miejsc, warto jest więc odwiedzić chociaż kilka z nich. 

Jeśli wśród Twoich pracowników znajdują się śmiałkowie, to może warto zorganizować dla nich warsztaty wspinaczkowe? Nie ma nic przyjemniejszego niż rekreacyjna wspinaczka po prawdziwych skałkach na łonie pięknej przyrody.

Oprócz tego w docelowym miejscu noclegowym z powodzeniem możemy pomyśleć o organizacji innych aktywności integracyjnych, na które pora roku nie będzie miała żadnego wpływu. Mowa tutaj np. o team buildingu, który zorganizujemy chociażby w sali konferencyjnej hotelu. Na takim wyjeździe z powodzeniem sprawdzą się takie gry jak:

Kulminacją każdego wyjazdu w góry może być także pełna atrakcji tematyczne impreza wieczorna! W odpowiedni nastrój konkretnego motywu przewodniego eventu uczestników wprawią klimatyczne dekoracje, przebrani animatorzy czy DJ grający dopasowaną muzykę. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wieczór, bez problemu możemy przygotować różne angażujące gry i zabawy!

Najbardziej popularne ostatnimi czasy imprezy tematyczne to:

O każdej z powyższych propozycji przeczytacie więcej klikając po prostu w jej nazwę. Na koniec zapraszamy serdecznie do rezerwowania terminów na wyjazdy integracyjne w 2023 roku!

KONTAKT

 

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event