fbpx
Argentum Event > Team Building > „Janusze i Grażyny” eventów firmowych.

„Janusze i Grażyny” eventów firmowych.


8 marca 2021

Dziś w nieco luźniejszym tonie, z nutką humoru, pochylimy się nad temat tego, jak nie popełnić faux pas na imprezie firmowej. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym rozkładamy „Januszy i Grażyny” eventów na czynniki pierwsze!

Każdy z nas pamięta imprezę, na której trzeba było wstydzić się za swojego wujka/ciocię. Spocony „Heniek” tańczący z dziewczynami, które z powodzeniem mogłyby być jego córkami czy ciocia szczypiąca w policzek każde napotkane na swojej drodze dziecko to dzienne koszmary niemal każdego wesela czy imprezy urodzinowej. Swoje wersje Januszy i Grażynek mają oczywiście także imprezy firmowe. Każde takie wydarzenie ma swojego „Dżolero” i „Esmeraldę”, którzy przekonani o swojej doskonałości postarają się umilić nam czas swoim istnieniem i pomysłami na szampański wieczór.

Faszyn from Raszyn

Gwiazdą imprezy się nie staje – gwiazdą imprezy się jest. Jeszcze kilkanaście lat temu prawdziwy mistrz wejścia na imprezę wyskakiwał na parkiet w sweterku i spodniach z garnituru. Dodatkowo rozpuszczone włosy do ramion wręcz krzyczały „mam pracę, ale bardzo niechętnie”. Podryw na samochód z elektrycznie opuszczanymi szybami dopełniał i tak już okazałej całości. Obecnie trudnie jest wybić się ubiorem, ale Pan Janusz wybierze pastelowy kolor marynarki i spodnie w upstrzony wzór, który widać nie tylko z każdego miejsca imprezy, ale nawet z Saturna. Panie ubiorą bezczelnie głęboki dekolt, by podkreślić osobowość i spodnie z dresu, które za wszelką cenę mają udawać markowe ciuchy z ostatniej kolekcji – a że jest to ostatnia kolekcja XX wieku, to już inna sprawa.

Będzie zabawa, będzie się działo…

…i alkoholu nigdy mało. Niektórzy nie rozumieją, że procenty na imprezach firmowych mają za zadanie umilić konwersację i spędzony czas i że nie są to „kanistry mocy”, po których każdy głupi pomysł wydaje się świetny. Podrywanie szefowej działu, zalotne spojrzenia w stronę prezesa i dowcipy o takich czy innych mniejszościach to tylko niektóre z tych fenomenalnych pomysłów. Niestety, zdarza się też, że tajemna mikstura zostanie wchłonięta w zbyt dużych ilościach i tak oto dzielny rycerz imprezy, czy księżniczka melanżu, zostaje wyniesiona przez kolegów z pracy do pokoju hotelowego, albo do taksówki, by następnego dnia zakopać się w poduszkach, lekach na kaca i wstydzie. Przepełniona obietnicami rzucenia alkoholu doba kończy się po 24 godzinach – i już przy okazji kolejnego spotkania firmowego w luźniejszej formie możemy spodziewać się kolejnych ekscesów Janusza lub Grażyny.

Wszystko umiem, wszystko potrafię

Dla niektórych spotkanie firmowe to wyścig zbrojeń, okazja do zaprezentowania swojego arsenału – swoista zimna wojna przy drinku i występach artystycznych. To tutaj musimy podkreślić, że stać nas na wszystko, potrafimy wszystko i od awansu dzieli nas jedynie jedno kichnięcie szefa (który zresztą nie wie o naszym istnieniu). Pracownik pierwszej linii wsparcia uprawia tu PR co najmniej prawej ręki bossa, ponieważ kiedyś ten poklepał go po ramieniu. Pracownica recepcji natomiast „trzyma za twarz” całą firmę, a bez niej budynek korporacji zapadłby się i prezes z sekretarką siedzieliby w takim wielkim poatomowym leju. Im mniejszy sukces, tym lepiej musi być sprzedany. Jeśli dogadałeś się z klientem odnośnie ceny o 20 groszy wyższej niż wcześniej – to nie zarobiłeś trochę więcej tylko uratowałeś firmę i zafundowałeś szefowi nowe auto. Jeśli rozwiązałeś problem techniczny to uratowałeś inżynierów przed zwolnieniem a uzupełnienie mydła w łazience to „zarządzanie infrastrukturą higieniczną”.

Na przestrzeni 12 lat nasze pracy wszystkie te sytuacje przeżyliśmy na własnej skórze. Dziś patrzymy na nie z łezką w oku, bo nazbieraliśmy całą masę historii, które będziemy opowiadać na spotkaniach z rodziną i znajomymi przez wiele, wiele lat. Kto wie, może kiedyś opowiemy też o Tobie? 🙂

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2021 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.