Argentum Event > Team Building > Dlaczego warto inwestować w team building?

Dlaczego warto inwestować w team building?


28 lipca 2023

ZESPÓŁ – jedyna słuszna jednostka, jaką powinno się odliczać sukces firmy. To właśnie on, odpowiednio wyszkolony, zmotywowany, chętny do pracy i działający jak dobrze naoliwiona maszyna tworzy Twój biznes. Warto o niego dbać i inwestować w rozwój. Jeżeli chcesz stać się inżynierem dobrych relacji w zespole swoich pracowników, sięgnij po działania team buildingowe!

Kiedy potrzebny jest team building:

Jakie korzyści płyną z team buildingu?

Team building służy integracji grupy i lepszemu poznaniu współpracowników w warunkach niecodziennych, mniej formalnych, sprzyjających interakcjom wychodzącym poza te wynikające z obowiązków pracowniczych. Rozluźnienie atmosfery pomiędzy pracownikami i odejście od determinowanych przez stosunki służbowe ról pozwala na budowanie więzi, zaufania i pogłębianie relacji koleżeńskich. Wspólne wyzwania stawiane przed grupą podczas działań team buildingowych zmuszają ją do wypracowania nowych, skutecznych metod komunikacji, rozwiązywania ewentualnych konfliktów, wspólnego podejmowania decyzji pod presją czasu, a co za tym idzie efektywnego zarządzania nim.

Reazlizowany przez zabawę, team building stawia współpracowników na równi. Podczas integracji status, doświadczenie w branży albo piastowane stanowisko nie mają znaczenia. Liczy się tylko skuteczne zrealizowanie celu, dlatego każdy pracownik ma szansę poczuć, że stanowi niezbędny element układanki, a jego starania mają realny wpływ na wynik. To doświadczenie zostaje z nim na dłużej, dodaje pewności siebie podczas spełniania codziennych obowiązków, pozwala zrozumieć mechanizm funkcjonowania ZESPOŁU i swojej roli w nim. Niezwykle ważnego trybiku działającego w dużo większej maszynie. Budujemy poczucie przynależności jednostki do grupy i satysfakcję z tego faktu.

Taka forma integracji jest dobrym narzędziem do badania funkcjonalności zespołu. Odnalezienia słabych i mocnych stron oraz ich przyczyn. Pozwala zauważyć, nazwać i zdiagnozować ewentualne problemy, a trafne rozpoznanie stanowi szansę na wdrożenie planu naprawczego! Nad procesem nauki pracy w zespole powinna czuwać osoba znająca wewnętrzną dynamikę danej grupy, aby nadać odpowiedni kierunek zmianom. Wprowadzenie w rutynę akcji team buildingowych motywuje, dodaje powiewu świeżości, energii i  nowych chęci do pracy. Redukuje stres związany z zajęciami służbowymi.

Silny i zgrany zespół jest kluczem do sukcesu firmy, a dbanie o niego obowiązkiem pracodawcy. Twoje starania w tym zakresie zostaną sowicie nagrodzone zwiększoną efektywnością. Jedyne czego potrzebujesz do sukcesu, to odpowiedni partner, aby wspólnie przeprowadzić skuteczne działania team buildingowe!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event