Argentum Event > Programy Integracyjne > Wigilia firmowa w połączeniu z integracyjnymi warsztatami świątecznymi 2023

Wigilia firmowa w połączeniu z integracyjnymi warsztatami świątecznymi 2023


29 sierpnia 2022

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy spotykamy się z najbliższymi i dzielimy radością. Magiczna atmosfera świąt sprawia, że każdego roku wyczekujemy ich z niecierpliwością. Święta to czas, który łączy i zbliża ludzi. Warto wykorzystać ten okres, by spotkać się również ze współpracownikami, podsumować mieniony rok i podziękować im za pracę. Organizacja wigilii firmowej powinna stać się tradycją Twojego przedsiębiorstwa, ale jak sprawić, by była niezwykła?

W tym wpisie przedstawiamy Wam nasze pomysły na atrakcje na wigilię firmową, jakie możesz zapewnić swoim pracownikom. Idei mamy co niemiara i jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. A może masz swój pomysł na wigilię firmową, tylko nie wiesz, jak go zrealizować? Z pewnością będziemy w stanie Ci pomóc!

 

event świąteczny

Pomysły na wigilijne warsztaty świąteczne w 2023 roku

Tak jak zostało to wspomniane wyżej, wigilia firmowa nie musi zakończyć się na wspólnym posiłku. My proponujemy ten magiczny czas wykorzystać również na organizacje niesamowitych świątecznych warsztatów integracyjnych. Poznaj nasze pomysły!

Bombki to taki nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia, chyba każdy z nas choć raz w życiu przybierał choinkę w te piękne, kolorowe i mieniące się ozdoby. A gdyby tak w tym roku przygotować takie bombki samodzielnie?

Warsztaty świąteczne ze zdobienia bombek są do tego idealną okazją. Uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędna materiały, by stworzyć własne niepowtarzane ozdoby choinkowe. Pomocą służyć będą specjaliści ds. bombek :), którzy chętnie podzielą się swoimi technikami i zdradzą kilka tajników zawodu.

Warsztaty są świetną zabawą pobudzającą kreatywność i pozwalającą wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Piernik jeden z ulubionych świątecznych przysmaków wszystkich miłośników słodkości. Ale kolorowe pierniczki to również świetna dekoracja. Kolejna nasza propozycja, którą warto połączyć z wigilią firmową to zdobienie pierników i budowanie piernikowych chatek.

Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne materiały, słodkie lukry, ozdoby i różne kształty pierników. Wszystko to po to, by pobudzić wyobraźnie uczestników.

A może by tak poza pierniczkami, zbudować wspólnie piękną słodką chatkę niczym z bajki?

Jest to bardzo klimatyczna i integrująca zabawa, która z pewnością dostarczy uczestnikom wiele radości. A na dodatek pamiątką z warsztatów, są słodkie, pięknie ręcznie zdobione pierniczki, które można zawiesić na choince lub … zjeść 😉

Okres świąteczny to czas kiedy pięknie przystrajamy nasze domy. Ale to też czas, kiedy warto zrobić coś dla innych. My proponujemy Wam wspólną dobrą zabawę, podczas której zbudujecie piękne budy dla potrzebujących bezdomnych czworonogów. Razem możecie poprawić ich los i podarować im wspaniały świąteczny prezent.

Warsztaty świąteczne budowanie bud dla psów to połączenie wspólnej zabawy z działalnością społeczną. Podczas zajęć uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia i materiały, by wykonać i udekorować pięknie budy dla potrzebujących psiaków. Tak, aby stały się one funkcjonalnymi i przyjaznymi mieszkaniami przyszłych czteronogich właścicieli. Uczestnicy otrzymają koce, poduszki, zabawki i wiele gadżetów, które będzie można wykorzystać do stworzenia najpiękniejszej budy.

Nasza kolejna propozycja to wyjątkowe warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy stworzą własny kalendarz na najbliższy rok. Warsztaty fotograficzne to świetna forma zajęć integracyjnych. Uczestnicy wspólnie planują i wykonają jedyny w swoim rodzaju kalendarz. Oczywiście przy wsparciu profesjonalnych fotografów, którzy przeprowadzą sesję i wykonają kalendarz.

Jak będzie wyglądał kalendarz, kto wcieli się w rolę modeli i modelek, a kto zajmie się scenografią i kostiumami? Wszystko to zależy wyłącznie od Was. Aby zainspirować uczestników i pobudzić wyobraźnie otrzymują pełne garderoby kostiumów tematycznych, peruk i gadżetów oraz akcesoria do charakteryzacji.

Podczas warsztatów z pewnością nie zabraknie fantastycznej zabawy i śmiechu. Piękny wspólny kalendarz, będzie cały rok przypomniał wspólną pracę!

Świąteczne warsztaty lodowe to szansa, by wspólnie stworzyć fantastyczne mroźne rzeźby.

Rzeźbienie w blokach lodowych to rodzaj kreatywnej integracji, rozwijającej potencjał twórczy pracowników.

Uczestnicy warsztatów stają przed nie lada wyzwaniem, by być może pierwszy raz wykonać fantastyczną lodową rzeźbę. Uczestnicy otrzymują niezbędne narzędzia takie jak dłuta, siekierki, tarki, rękawice, czy peleryny ochronne oraz poznają techniki rzeźbiarskie. Końcowy efekt zależy od ich wspólnych ustaleń i pomysłowości.

Kolejna nasza świąteczna propozycja integracyjna to warsztaty z tworzenia pięknych i oryginalnych stroików. Pod okiem naszych prowadzących uczestnicy staną przed zadaniem wykonania stroików z zapewnionych im materiałów. Na przygotowanych specjalnie stoiskach warsztatowych na uczestników czekać będą takie materiały jak gałązki świerku, szyszki, bombki, świeczki, suszone owoce, anielskie włosie, wiklina, materiały montażowe i różnego rodzaju dodatki.

Wygląd stroików zależeć będzie wyłącznie od wyobraźni uczestników i może przejść najśmielsze oczekiwania. A pięknie stroiki mogą stać się ozdobą świątecznych stołów lub pracowniczych biurek.

Piękny zwyczaj wysyłania kartek świątecznych powoli zanika, zostając zastąpiony elektronicznymi formami. Ale może by tak w tym roku odświeżyć tradycje i wysłać bliskim piękne świąteczne kartki wykonane własnoręcznie?

Nasze świąteczne warsztaty z tworzenia unikalnych kartek świątecznych metodą scrapbookingu, czyli ręcznego ozdabiania kartki przy pomocy najróżniejszych materiałów, to święta forma spędzenia wspólnie czasu.

Uczestnicy zostaną wyposażeni we wszelkie niezbędne materiały jak bazy do kartek, kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej, pieczątki dekoracyjne, farbki, koraliki i wiele innych ozdobnych elementów, z którymi na pewno wyczarują piękne świąteczna kartki.

Efektem końcowym będą przepiękne rękodzieła w postaci kartek bożonarodzeniowych, które będzie można podarować swoim bliskim. 😉

Zupełna nowość! Poznaj świąteczne grywalizacje!

Firmowa grywalizacja w formie online będzie doskonałym uzupełnieniem każdego eventu świątecznego! Na czym to polega? Grywalizacja to nic innego gra polegająca na wspólnym wykonaniu zadań oraz zdrowa rywalizacja w dążeniu do konkretnego celu. W naszej wersji zabawy zaprosimy Was do pomocy Mikołajowi, który popadł w spore tarapaty. Tylko od Was i Waszych starań będzie zależeć, czy uda mu się uratować Święta Bożego Narodzenia i dostarczyć prezenty na czas!

Kolejna propozycja to Christmass Mission Competition! Na specjalnie stworzonej i dedykowanej platformie na uczestników czekać będzie seria różnorodnych zadań podzielonych na kategorie: zadania logiczne, manualne, fotograficzne oraz takie, które są ściśle związane z firmą i jej działalnością. Wszystko to oczywiście w świątecznym klimacie! Sprawdźcie szczegóły -> świąteczne grywalizacje dla firm!

Absolutny hit – tworzenie świątecznych lasów w słoiku!

W 2023 roku proponujemy Wam organizację świątecznej imprezy połączonej z wigilią pracowniczą, którą poprzedzą warsztaty z tworzenia lasu w słoiku w bożonarodzeniowym klimacie!

Czym jest las w słoiku?

Wyobraźcie sobie miniaturowy lasek, zamknięty w szklanym słoju, który wytwarza swój własny mikroklimat. W odpowiedniej wielkości naczyniu zostaje odtworzony naturalne środowisko leśne lub ogrodowe. W słoju formuje się podłoże i sadzi rośliny takie jak mchy, sukulenty, czasem paprocie, mini drzewka. Zdarza się zamykać nawet rośliny kwitnące! Tak stworzony zagajnik jest całkowicie samowystarczalny i nie trzeba go w ogóle podlewać! To jak taki mini las będzie wyglądać, zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej osoby, która go przygotowuje. A skoro o tym mowa…

Warsztaty z tworzenia świątecznych lasów

Nasza propozycja na Waszą imprezę świąteczną będzie nieco inna niż w przypadku tradycyjnych lasów. Nasi specjaliści pomogą Wam stworzyć zamknięty ekosystem z wykorzystaniem roślin typowo zimowych ze świątecznymi motywami dekoracyjnymi.

I tak na początek przygotowaliśmy część teoretyczną, podczas której dowiecie się jak dobrać odpowiednie rośliny oraz jak przygotować dla nich podłoże, aby były łatwe w pielęgnacji. Dowiecie się także o tym, co tak naprawdę dzieje się w słoiku i jakie zachodzą w nim procesy. Następnie na prezentacji zobaczycie, jak tworzy się las w słoiku od początku do końca. Następnie to Wy i Wasi goście przystąpicie do działania!

W części praktycznej warsztatów już samodzielnie wykonacie podłoże, a w trakcie prac z roślinami, eksperci będą  dawać wskazówki, dzięki którym powstanie Wasza unikalna biosfera. Do wykorzystania będziecie mieć wszelkie niezbędne narzędzia, naczynia, nawozy, podłoże oraz oczywiście rośliny. Dodatkowo dostępne będą elementy dekoracyjne w klimacie świątecznym, czyli np.: śnieg w sprayu, szyszki, iglaki, figurki Mikołaja, Elfów i zwierzątek. Chętnie będą mogli wewnątrz zamontować nawet świąteczne lampki!

Jesteśmy przekonani, że warsztaty z tworzenia lasów w słoiku zostaną dobrze przyjęte przez Twoich pracowników. Nie tylko zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w domu, by stworzyć własne, bio-arcydzieło z dziećmi czy partnerami, ale także będą mieć własnoręcznie stworzony mini-las, który np. będą mogli komuś sprezentować. Dodatkowo aktywności takie działają pro-ekologicznie. Może dzięki temu, ktoś złapie ekologicznego bakcyla i będzie częściej zwracać uwagę na otaczającą nas przyrodę?

Oprócz tego forma warsztatowa forma zajęć może przyczynić się do integracji Twoich pracowników. Mimo że w trakcie zajęć będą tworzyć swoje, unikalne lasy, mogą ze sobą współpracować. A może zdecydują się wspólnie na stworzenie jednego, dużego firmowego zagajnika? Z pewnością taka pamiątka znalazłaby swoje miejsce w firmowej przestrzeni.

Chcesz zorganizować wigilię firmową? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

WIGILIE FIRMOWE W 2023 REALIZUJEMY TAKŻE ONLINE

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2023 Agencja Eventowa Argentum Event