Argentum Event > Programy Integracyjne > Wigilia firmowa w połączeniu z integracyjnymi warsztatami świątecznymi 2023

Wigilia firmowa w połączeniu z integracyjnymi warsztatami świątecznymi 2023


5 października 2023

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy spotykamy się z najbliższymi i dzielimy radością. Magiczna atmosfera świąt sprawia, że każdego roku wyczekujemy ich z niecierpliwością. Święta to czas, który łączy i zbliża ludzi. Warto wykorzystać ten okres, by spotkać się również ze współpracownikami, podsumować mieniony rok i podziękować im za pracę. Organizacja wigilii firmowej powinna stać się tradycją Twojego przedsiębiorstwa, ale jak sprawić, by była niezwykła i niezapomniana?

W tym wpisie przedstawiamy Wam nasze pomysły na atrakcje na wigilię firmową, jakie możesz zapewnić swoim pracownikom. Idei mamy co niemiara i jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. A może masz swój pomysł na wigilię firmową, tylko nie wiesz, jak go zrealizować? Z pewnością będziemy w stanie Ci pomóc!

Dlaczego warto organizować WARSZTATY ŚWIĄTECZNE?

5 najlepszych pomysłów na wigilijne warsztaty świąteczne w 2023 roku

1. Zamień swoją firmę w pracownię elfów, czyli warsztaty rękodzieła!

Nie będziemy próbowali dochodzić prawdy, czy Święty Mikołaj istnieje, ale nie mamy wątpliwości, że co roku przed świętami ma dużo pracy. Dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom wszystkich Mikołajów i zapraszamy ich do wspólnej pracowni. Okres świąteczny wiąże się z przygotowaniem prezentów dla najbliższych. W dzisiejszym świecie największą wartość mają podarunki, na których wykonanie przeznaczyliśmy najcenniejszą walutę jaką dysponujemy, to znaczy WŁASNY CZAS
I ZAANGAŻOWANIE.
Podczas warsztatów, pod okiem specjalisty stworzymy unikalne ozdoby świąteczne, które możemy wspólnie przekazać na wybrany wcześniej cel charytatywny. Program warsztatów wpisuje się w nurt działań CSR, w które z jeszcze większą chęcią angażują się pracownicy.

Oto przykłady rękodzieła, jakie możemy wspólnie stworzyć:

2. Świąteczne warsztaty barmańskie

Masz ochotę na chwileczkę relaksu w tym intensywnym, przedświątecznym okresie? Zapraszamy na warsztaty barmańskie, podczas których nauczysz się tworzyć kolorowe drinki. Gwarantujemy, że ich smak i zapach oddają iście zimowy i świąteczny klimat i pozytywnie wpłyną na wszystkie Twoje zmysły!

Warsztaty prowadzone przez profesjonalnych barmanów, zaczynają się od omówienia podstawowych zasad tworzenia koktajli i nauki przyrządzania klasycznych, znanych na całym świecie drinków, w wersji zimowej. Następnie uczestnicy przechodzą do przygotowywania własnych kompozycji. Wszelkie produkty oraz dodatki do koktajli zostaną zapewnione. Każdy uczestnik otrzyma profesjonalny shaker barmański, miarkę barmańską, łyżkę barmańską oraz odpowiednie szkło do wybranych koktajli. Podczas warsztatów każdy uczestnik przygotowuje minimum 3-4 drinki.

W sylwestrową noc zabłyśniesz w towarzystwie, popisując się umiejętnościami zdobytymi podczas tych warsztatów! To jak? Dla kogo Cranberry Cosmo z nutą rozmarynu?

3. Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to znakomita zabawa, która zarówno zintegruje zespół jak i dostarczy uczestnikom niebywałych umiejętności kucharskich, którymi będą mogli popisać się podczas rodzinnych spotkań. Każdy zespół uczestników otrzyma wszystkie niezbędne składniki, a następnie pod okiem profesjonalnego szefa kuchni przystąpi do wspólnego gotowania. My zajmiemy się całą organizacją, przygotowaniem produktów, przeprowadzeniem warsztatu. Smakiem i jakością zarówno potraw, jak i serwowanej rozrywki!

Nieodłącznym elementem wigilijnych spotkań są tradycyjne świąteczne potrawy. W końcu niektórzy z nas, na pyszny barszcz z uszkami czekają cały rok! Jeżeli Twoi współpracownicy są zapalonymi fanami tradycyjnej polskiej kuchni, zaplanujcie wspólne lepienie pierogów.

Z drugiej jednak strony… barszcz, karp, uszka, pierogi, wszyscy dobrze wiemy co nas czeka w te święta!  Pycha… ale ILE MOŻNA? A gdyby tak odwrócić trend i podczas firmowego spotkania świątecznego zajadać się specjałami kuchni tajskiej? Oprócz typowo świątecznych specjałów, w kuchni może królować menu z różnych zakątków świata. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie!

Warsztaty mogą odbyć się w dowolnym miejscu. W siedzibie firmy lub hotelowej sali. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie warsztatów z organizacją firmowej wigilii, podczas której uczestnicy będą raczyć się własnoręcznie przygotowanymi specjałami. Jeżeli chcesz zaserwować swoim gościom coś NAPRAWDĘ SPECJALNEGO, to zaangażuj w rolę prowadzącego jedną z medialnych gwiazd polskiej sceny kulinarnej! Takie warsztaty będą wtedy naprawdę niezapomnianym przeżyciem!

4. Pakowanie prezentów

Ten warsztat jest bardzo praktyczny, choć nie mamy wątpliwości, że pakowanie prezentów to SZTUKA (i to całkiem trudna!). Dlatego właśnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów
i zapraszamy na wspólne, profesjonalne pakowanie! W ruch pójdzie papier, taśmy, kokardy, wstążki, sznurki i przede wszystkim główni winowajcy owego zamieszania, czyli prezenty! Zachęcamy do przyjścia z własnymi pakunkami. Dzięki temu efektem warsztatów będzie odhaczenie jednego
z przedświątecznych obowiązków. I to w jakim stylu! A o styl właśnie i odpowiednią technikę zadbają już nasi specjaliści, którzy potrafią zapakować prezenty na ilość sposobów… przekraczającą Państwa dotychczasowe wyobrażenie o tej sztuce.

5. Piernikowe love

Piernik jeden z ulubionych świątecznych przysmaków wszystkich miłośników słodkości. Żadne święta nie mogą odbyć się bez wspólnego dekorowania pierników! Czujecie ten korzenny zapach? Zwiastuje przyjemną atmosferę integracji firmowej! Zabawę możemy zacząć od samych podstaw, to znaczy od wyrobienia ciasta, wycinania kształtów foremkami i wypiekania ich w piecu. Możemy też pominąć ten proces i zająć się samym ozdabianiem. Skrzydła aniołów, lukrowane guziczki, choinki, dzwonki, gwiazdy betlejemskie. W twórczym działaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności plastycznych, żeby dobrze bawić się podczas takich warsztatów. Ostatecznie przecież żywot ciasteczek jest dosyć krótki… MNIAM! 😊

A może by tak poza pierniczkami, zbudować wspólnie piękną słodką chatkę niczym z bajki?

Jest to bardzo klimatyczna i integrująca zabawa, która z pewnością dostarczy uczestnikom wiele radości. A na dodatek pamiątką z warsztatów, są słodkie, pięknie ręcznie zdobione pierniczki, które można zawiesić na choince lub … zjeść 😉

Odkryj pozostałe pomysły warsztatowe!

Bombki to taki nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia, chyba każdy z nas choć raz w życiu przybierał choinkę w te piękne, kolorowe i mieniące się ozdoby. A gdyby tak w tym roku przygotować takie bombki samodzielnie?

Warsztaty świąteczne ze zdobienia bombek są do tego idealną okazją. Uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędna materiały, by stworzyć własne niepowtarzane ozdoby choinkowe. Pomocą służyć będą specjaliści ds. bombek :), którzy chętnie podzielą się swoimi technikami i zdradzą kilka tajników zawodu.

Warsztaty są świetną zabawą pobudzającą kreatywność i pozwalającą wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Okres świąteczny to czas kiedy pięknie przystrajamy nasze domy. Ale to też czas, kiedy warto zrobić coś dla innych. My proponujemy Wam wspólną dobrą zabawę, podczas której zbudujecie piękne budy dla potrzebujących bezdomnych czworonogów. Razem możecie poprawić ich los i podarować im wspaniały świąteczny prezent.

Warsztaty świąteczne budowanie bud dla psów to połączenie wspólnej zabawy z działalnością społeczną. Podczas zajęć uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia i materiały, by wykonać i udekorować pięknie budy dla potrzebujących psiaków. Tak, aby stały się one funkcjonalnymi i przyjaznymi mieszkaniami przyszłych czteronogich właścicieli. Uczestnicy otrzymają koce, poduszki, zabawki i wiele gadżetów, które będzie można wykorzystać do stworzenia najpiękniejszej budy.

Nasza kolejna propozycja to wyjątkowe warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy stworzą własny kalendarz na najbliższy rok. Warsztaty fotograficzne to świetna forma zajęć integracyjnych. Uczestnicy wspólnie planują i wykonają jedyny w swoim rodzaju kalendarz. Oczywiście przy wsparciu profesjonalnych fotografów, którzy przeprowadzą sesję i wykonają kalendarz.

Jak będzie wyglądał kalendarz, kto wcieli się w rolę modeli i modelek, a kto zajmie się scenografią i kostiumami? Wszystko to zależy wyłącznie od Was. Aby zainspirować uczestników i pobudzić wyobraźnie otrzymują pełne garderoby kostiumów tematycznych, peruk i gadżetów oraz akcesoria do charakteryzacji.

Podczas warsztatów z pewnością nie zabraknie fantastycznej zabawy i śmiechu. Piękny wspólny kalendarz, będzie cały rok przypomniał wspólną pracę!

Świąteczne warsztaty lodowe to szansa, by wspólnie stworzyć fantastyczne mroźne rzeźby.

Rzeźbienie w blokach lodowych to rodzaj kreatywnej integracji, rozwijającej potencjał twórczy pracowników.

Uczestnicy warsztatów stają przed nie lada wyzwaniem, by być może pierwszy raz wykonać fantastyczną lodową rzeźbę. Uczestnicy otrzymują niezbędne narzędzia takie jak dłuta, siekierki, tarki, rękawice, czy peleryny ochronne oraz poznają techniki rzeźbiarskie. Końcowy efekt zależy od ich wspólnych ustaleń i pomysłowości.

Kolejna nasza świąteczna propozycja integracyjna to warsztaty z tworzenia pięknych i oryginalnych stroików. Pod okiem naszych prowadzących uczestnicy staną przed zadaniem wykonania stroików z zapewnionych im materiałów. Na przygotowanych specjalnie stoiskach warsztatowych na uczestników czekać będą takie materiały jak gałązki świerku, szyszki, bombki, świeczki, suszone owoce, anielskie włosie, wiklina, materiały montażowe i różnego rodzaju dodatki.

Wygląd stroików zależeć będzie wyłącznie od wyobraźni uczestników i może przejść najśmielsze oczekiwania. A pięknie stroiki mogą stać się ozdobą świątecznych stołów lub pracowniczych biurek.

Piękny zwyczaj wysyłania kartek świątecznych powoli zanika, zostając zastąpiony elektronicznymi formami. Ale może by tak w tym roku odświeżyć tradycje i wysłać bliskim piękne świąteczne kartki wykonane własnoręcznie?

Nasze świąteczne warsztaty z tworzenia unikalnych kartek świątecznych metodą scrapbookingu, czyli ręcznego ozdabiania kartki przy pomocy najróżniejszych materiałów, to święta forma spędzenia wspólnie czasu.

Uczestnicy zostaną wyposażeni we wszelkie niezbędne materiały jak bazy do kartek, kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej, pieczątki dekoracyjne, farbki, koraliki i wiele innych ozdobnych elementów, z którymi na pewno wyczarują piękne świąteczna kartki.

Efektem końcowym będą przepiękne rękodzieła w postaci kartek bożonarodzeniowych, które będzie można podarować swoim bliskim. 😉

Zupełna nowość! Poznaj świąteczne grywalizacje!

Firmowa grywalizacja w formie online będzie doskonałym uzupełnieniem każdego eventu świątecznego! Na czym to polega? Grywalizacja to nic innego gra polegająca na wspólnym wykonaniu zadań oraz zdrowa rywalizacja w dążeniu do konkretnego celu. W naszej wersji zabawy zaprosimy Was do pomocy Mikołajowi, który popadł w spore tarapaty. Tylko od Was i Waszych starań będzie zależeć, czy uda mu się uratować Święta Bożego Narodzenia i dostarczyć prezenty na czas!

Kolejna propozycja to Christmass Mission Competition! Na specjalnie stworzonej i dedykowanej platformie na uczestników czekać będzie seria różnorodnych zadań podzielonych na kategorie: zadania logiczne, manualne, fotograficzne oraz takie, które są ściśle związane z firmą i jej działalnością. Wszystko to oczywiście w świątecznym klimacie! Sprawdźcie szczegóły -> świąteczne grywalizacje dla firm!

 

Oprócz tego forma warsztatowa forma zajęć może przyczynić się do integracji Twoich pracowników. Mimo że w trakcie zajęć będą tworzyć swoje, unikalne lasy, mogą ze sobą współpracować. A może zdecydują się wspólnie na stworzenie jednego, dużego firmowego zagajnika? Z pewnością taka pamiątka znalazłaby swoje miejsce w firmowej przestrzeni.

Chcesz zorganizować wigilię firmową? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

WIGILIE FIRMOWE W 2023 REALIZUJEMY TAKŻE ONLINE

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event