Argentum Event > Programy Integracyjne > Propozycje ekologicznych atrakcji na event firmowy.

Propozycje ekologicznych atrakcji na event firmowy.


19 lipca 2023

Świadomość ekologiczna w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej powszechna. Segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę, zużywamy mniej energii… Dzięki codziennym, małym nawykom możemy choć w niewielkim stopni przyczynić się do zatrzymania galopujących zmian klimatycznych.

Pamiętajmy jednak, że ekologia to nie tylko powyższe czynności. Pomagać środowisku naturalnemu, w tym zwierzętom i owadom możemy na wiele, przeróżnych sposobów. Poniżej prezentujemy kilka proekologicznych warsztatów „Do it yourself”, które łączą przyjemne z pożytecznym!

Sikorka na swoim – czyli domki i karmniki dla ptaków

W ramach zajęć integracyjnych proponujemy własnoręczne stworzenie domków oraz karmników dla ptaków! Dzięki temu przyczyniają się Państwo do polepszenia losu naszego rodzimego ptactwa i  ochrony zagrożonych gatunków.

Uczestników zabawy podzielimy na kilka drużyn. Każda z nich otrzyma niezbędne do zbudowania domku lub karmnika materiały, narzędzia oraz instrukcje. Aby to, wbrew pozorom proste zadanie zakończyło się sukcesem, kluczowa będzie współpraca w drużynie.

Sama konstrukcja i czas jej złożenia to jednak nie wszystko! Zadbamy o to, aby domki naszych fruwających lokatorów były piękne i kolorowe. Przy użyciu materiałów specjalnych (farby, okleiny, gadżety, akcesoria, szablony) uczestnicy będą mieli szansę wykazać się kreatywnością. Każde mieszkanie należy w  nietypowy sposób zaaranżować i przyozdobić. Zmysł estetyczny z pewnością się przyda.

Nad prawidłowym przebiegiem całej zabawy pieczę będą trzymać nasi doświadczeni animatorzy.

Domki dla owadów

Zmiany klimatyczne mają wpływ nie tylko na ludzi, lecz na każdy, nawet najmniejszy element naszego ekosystemu. W obecnych czasach ochrona owadów powoli staje się koniecznością. Ich populacja w ciągu ostatnich 25 lat zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent, co ma niebagatelny wpływ nie tylko na faunę, ale również na florę. Mniejsza ilość owadów oznacza mniej pokarmu dla innych gatunków, między innymi ptaków, jeży lub żab. Możemy w jakimś stopniu przyczynić się do ich ochrony, budując tzw. domki dla owadów, czyli siedliska przyjazne ich bytowaniu!

W trakcie integracyjnych warsztatów uczestnicy dowiedzą się:

Wszystko to w przyjaznej atmosferze, którą zapewnią nasi doświadczeni animatorzy. Zapewniamy wszelkie narzędzia i materiały potrzebne do udziału w zabawie.

Posadź z nami drzewa!

Wycinki drzew to niestety w Polsce i na świecie coraz większy problem. Codziennie, co minutę na świecie wycinany jest naturalny las o wielkości 36 boisk piłkarskich! W ciągu trzech lat z powierzchni ziemi znikają lasy tropikalne równe powierzchni Polski…

Dzieje się to nie tylko w lasach, ale także w centrach miast. Przyjemne, zacienione do tej pory centralne skwery czy rynki zamieniają się w betonowe pustynie, które niemiłosiernie nagrzewają się w trakcie ciepłej wiosny i lata.

Tymczasem jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować ponad 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen dla ponad 2500 osób! Jedno drzewo w centrum miasta przez cały rok produkuje tlen wystarczający dla 10 osób, dlatego niezwykle istotne jest, aby było ich w każdej przestrzeni jak najwięcej!

Nasza kolejna propozycja dla firm, to akcja sadzenia drzew oraz odbioru sadzonek w zamian za makulaturę. Każde 5 kg starych gazet, niepotrzebnych książek, podręczników, kartonów czy opakowań po jajkach to jedna, darmowa sadzonka np. jodły kaukaskiej. Zdobyte sadzonki, całym gronem współpracowników będziecie mogli zasadzić w wyznaczonym miejscu lub na terenie firmy.

Bomba z nasionami

To nic innego jak kulka będąca mieszanką ziemi, gliny i nasion różnorodnych roślin. Ta mieszanka jest na tyle trwała, że z powodzeniem przetrwa lądowanie w dowolnym miejscu. Tam pod wpływem deszczu i słońca powoli uwolni swoją cenną zawartość zamieniając np. pusty trawnik w piękną łąkę kwietną.

W skład zestawu wchodzą następujące elementy:


Może masz własny pomysł na ekologiczne warsztaty lub aktywności na imprezie firmowej, ale nie wiesz jak je zrealizować?

Daj znać, a my zajmiemy się całą resztą! Zapraszamy do działu KONTAKT.


 

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event