Argentum Event > Programy Integracyjne > 5 najlepszych gier i zabaw integracyjnych dla pracowników

5 najlepszych gier i zabaw integracyjnych dla pracowników


1 lutego 2023

Integracja pracowników jest jednym z elementów strategii efektywnego motywowania zespołów. Dobrze zorganizowany, przemyślany i przeprowadzony team building wpływa na zmniejszenie ryzyka rotacji, zatrzymuje w firmie talenty i podnosi efektywność pracy. Gry i zabawy na imprezy integracyjne dla pracowników organizowane w na eventach czy wyjazdach firmowych, pozwalają nie tylko na nawiązanie czy podtrzymanie dobrych relacji w grupie, ale także uczą współpracy i niełatwej sztuki kompromisu. Jesteś managerem, dyrektorem lub właścicielem firmy, któremu zależy na utrzymaniu stabilnej załogi oraz poprawie wskaźników wydajności? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak możesz to zrobić oraz co będzie popularne w 2024 roku!

Gdzie i kiedy można zorganizować gry integracyjne dla pracowników?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: w zasadzie kiedykolwiek i gdziekolwiek! Część gier integracyjnych dla firm dostosowana jest do przeprowadzania w pomieszczeniach biurowych, inne możemy zorganizować na zielonym terenie wokół firmy lub na terenie przynależnym do hotelu, w którym odbywa się wyjazd integracyjny. Jednak, jako że mamy za sobą ponad 12-letnie doświadczenie w integrowaniu zespołów, sugerujemy, aby zabawy integracyjne dla pracowników organizować przy okazji:

Dzięki szerokiej ofercie gier integracyjnych możemy dopasować aktywność zarówno do rodzaju wydarzenia, profilu uczestników jak i celów, jakie ma ona spełniać. Naszych partnerów biznesowych wspieramy kompleksowo – dbamy o odpowiednią oprawę, niezbędny sprzęt, zapewniamy transport, noclegi i catering oraz niezawodnych animatorów.

Jakie gry integracyjne cieszą się największą popularnością? Poznaj nasze TOP 5 propozycji!

Maszyna Goldberga

Może nie jest to klasyczna gra zespołowa, ale na pewno wyśmienita zabawa integracyjna dla pracowników, angażująca wszystkich bez wyjątku! Nie obejdzie się tu bez porozumienia (ponad podziałami), zgodnej pracy zespołowej i komunikacji. Nawet jeśli na co dzień rywalizujecie na „ołpenspejsie” o lepsze „taski”, to w tym zadaniu musicie „sfokusować” się na wspólnym celu! W tym przypadku chodzi o zbudowanie i uruchomienie maszynerii zwanej Maszyną Goldberga. Każdy zespół dostaje element do skonstruowania, który właściwie połączony z kolejnym fragmentem budowanym przez kolejny zespół spowoduje, że maszyna raz puszczona w ruch idealnie przejdzie przez wszystkie etapy, aby zatrzymać się dopiero na mecie. Kreatywność, umiejętności analityczne, odpowiednia strategia pracy całego zespołu, a przede wszystkim komunikacja – to klucz do Waszego wspólnego sukcesu!

Olimpiada Firmowa

Olimpiada firmowa, to jedna z najczęściej wybieranych zabaw integracyjnych dla firm. Różnorodność konkurencji, konieczność współpracy w drodze do zwycięstwa oraz szczypta rywalizacji z przymrużeniem oka – to przepis na udaną grę integracyjną dla pracowników. Nie trzeba być zwinnym jak gazela, szybkim jak lampart i silnym jak lew. Nie potrzeba super kondycji i specjalnego sprzętu.  Wystarczy garść dobrego humoru, odrobina dystansu do siebie, gotowość do współpracy z drużyną i … odrobina zaciętości w rywalizacji z przeciwnikiem! To, w jaki sposób będziecie testować swoje możliwości, zależy tylko od Was – dajemy Wam do wyboru ponad 30 konkurencji, z których możecie stworzyć własną, unikalną wersję olimpiady firmowej.


Kreatywne integracje, to nasza specjalność!

Zapytaj nas o szczegóły


Mega Teleturniej

Znane i lubiane teleturnieje w firmowej odsłonie. Tę grę integracyjną dla pracowników można przeprowadzić praktycznie w każdym miejscu – wystarczy przestronna sala i gotowi do podjęcia wyzwania uczestnicy. W trakcie zabawy przekonacie się, kto zna najwięcej muzycznych melodii, kto posiada największą wiedzę, kogo rozbawi „suchar” prowadzącego, no i kto ostatecznie zostanie milionerem! Mega Teleturniej to świetne uzupełnienie wyjazdu firmowego, ciekawy event do zorganizowania w biurze, a dzięki możliwości customizowania pytań sprawdza się także przy organizacji jubileuszów firmowych (czyli w skrócie, pytania mogą dotyczyć wiedzy o Twojej firmie!).

Chcesz sprawdzić, jak to robimy? Zapytaj o ofertę!

Gry terenowe (Polska Express + Sabotażysta)

Co tu dużo mówić: wywozimy Was w pole, do lasu, w góry lub gdzieś między mazurskie jeziora. Dostajecie od nas plecaki i komunikatory, a potem ruszacie ku przygodzie! W drodze po zwycięstwo wypełniacie zadania, które czekają na Was na trasie, rozwiązujecie zagadki, poznajcie „lokalsów” lub szukacie tajnych agentów. Ale spokojnie! Nie damy Wam się zgubić – cały czas czuwamy nad Waszym bezpieczeństwem, nawet jeśli nas nie widzicie. Nasze gry terenowe wymagają od uczestników współpracy i zaangażowania – nie można odnieść zwycięstwa bez swojej drużyny. Tego rodzaju zabawy, to nie tylko świetny pomysł na zintegrowanie zespołu, ale także nietypowy sposób na wytypowanie lidera czy rozwinięcia umiejętności negocjacyjnych i naukę sztuki kompromisu.

 

Odpicuj brykę

Co byście zrobili, gdybyście dostali starego poloneza, malucha albo trabanta, karton farb, narzędzi i gadżetów?? Oczywiście turbo-oryginalny tuning starego grata, który tchnie w to auto nowe życie! Uczestnicy podzieleni na grupy będą mieli za zadanie w określonym czasie stuningować i stworzyć najbardziej odjechany upgrade danego samochodu. Na sam koniec odbędzie się Wielki Finał, czyli prezentacja bryki oraz wyścig wymyślnych bolidów! Dobra zabawa gwarantowana, a najlepsi oczywiście zgarniają super nagrody!!

To tylko namiastka tego, co możemy dla Was zorganizować. Mamy głowy pełne pomysłów, a w portfolio setki udanych realizacji. Aby poznać całą ofertę, koniecznie zajrzyjcie do działu Team Building. Jeśli macie swój pomysł, napiszcie do nas lub zadzwońcie, opowiedzcie o koncepcji, a my ją dopracujemy i zrealizujemy! Pamiętajcie – jeśli chodzi o gry integracyjne dla firm, to dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!


Kreatywne integracje, to nasza specjalność!

Zapytaj nas o szczegóły


Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event