Argentum Event > Programy Integracyjne > 10 propozycji tematycznej imprezy dla pracowników

10 propozycji tematycznej imprezy dla pracowników


8 kwietnia 2017

Zastanawiasz się nad organizacją imprezy dla pracowników, ale wciąż brakuje Ci pomysłu? Chciałbyś, aby wszyscy dobrze się bawili, nie zadowalają Cię szablonowe rozwiązania i nudne programy integracyjne? To zupełnie tak jak nas. Może zatem uda Ci się wybrać, którąś z naszych propozycji dziennych imprez dla pracowników.

Gotowe propozycje imprezy dla pracowników

Decyzja o tym, aby zorganizować firmową imprezę zapadła. Ale wciąż brakuje pomysłu, jakie atrakcje zaserwować pracownikom, aby integracja przebiegła w atmosferze świetnej zabawy. W tym wpisie podzielimy się naszymi pomysłami na niekonwencjonalną imprezę. Zaproponujemy coś dla entuzjastów zdrowej sportowej rywalizacji, miłośników gotowania i smakołyków, osób chcących sprawdzić się przed obiektywem profesjonalisty, czy też pasjonatów majsterkowania.

Każdy pomysł musi być jednak odpowiednio przygotowany i poprowadzony do samego końca. Zdarza się tak, że uczestnicy początkowo są nieśmiali i niechętni do zabaw. Wówczas powinni wkroczyć doświadczeni animatorzy, którzy rozluźnią atmosferę i zachęcą niezdecydowanych do wspólnej zabawy. A wówczas sukces gwarantowany 🙂

Impreza dla pracowników w formie ciekawych warsztatów

1. Warsztaty filmowe – Magia Hollywood

Pierwsza propozycja imprezy dla pracowników to warsztaty filmowe połączone ze sporą dawką śmiechu. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje zdolności aktorskie. Uczestnicy eventu mają możliwość wcielić się w rolę aktorów, reżyserów i scenarzystów i wspólnie nakręcić swoją pierwszą krótkometrażową produkcję filmową. A wszystko to oczywiście w formie świetnej zabawy, przebieranek i charakteryzacji. Uczestnicy mogą przemienić się w swoje ulubione postacie filmowe lub wykreować zupełnie nowe.

Zwieńczeniem imprezy dla pracowników może być wielka gala, podczas, której najlepsi stają na czerwonym dywanie by odebrać zasłużone oskary filmowe. A kto wie, może ktoś odkryje nową pasję?

klisza

2. Warsztaty fotograficzne – Cztery pory roku

A może by tak stanąć przed obiektywem i stworzyć wspólnie wyjątkowy firmowy kalendarz. Warsztaty fotograficzne to nasza kolejna propozycja imprezy dla pracowników. Jest to świetna opcja na pracę zespołową, której efekt wszyscy pracownicy będą mogli podziwiać przez cały rok kalendarzowy. Aby efekt całodziennej pracy był zadowalający, ważne jest zatrudnienie profesjonalnego fotografa oraz zapewnienie uczestnikom wielu ciekawych przebrań i gadżetów.

Impreza w formie zabaw konstruktorskich

3. Tuning samochodów – Odpicuj malucha

A może by tak troszkę pomajsterkować i stworzyć nową najszybszą i najefektywniejszą „brykę w mieście”. Nasza kolejna propozycja imprezy dla pracowników polega na tym, że goście podczas imprezy tuningują kultowe i wszystkim znakomicie znane „maluszki” czyli Fiaty 126p. Można przerobić dosłownie wszystko i sprawić by samochód wyglądał atrakcyjniej i był szybszy od auta rywali. Oczywiście można wybrać też inne pojazdy, które już nie nadają się do jazdy i można by je troszkę upiększyć zanim trafią do rozbiórki.

odpicowany na evencie maluch

4. Zabawy konstruktorskie – Zlot szalonych konstruktorów

Jeśli klimat wcześniejszego pomysłu Wam się podoba, to mamy jeszcze jedną propozycję. Może by tak podczas imprezy dla pracowników postawić ich przed wyzwaniem stworzenie swojego pojazdu od podstaw? I to z nietypowych części takich jak kartony, bibuły, rurki, stare części od samochodów czy rowerów i wielu innych dziwnych przedmiotów? I tu znów zadanie uczestników polega na stworzeniu jak najciekawszego pojazdu, ale także wystartowanie swoją maszyną w prawdziwych zawodach. Kto okaże się najszybszy?

Impreza sprawdzająca spryt i sportowego ducha walki

5. Gra terenowa – Skarb śródziemna

Lubisz gry, zagadki i przygody? Nie straszna Ci podróż z mapą? Powinna zainteresować Cię nasza kolejna propozycja imprezy dla pracowników, czyli gra terenowa. Podstawą gry terenowej jest wcześniej przygotowany scenariuszy, który zakreśla gdzie toczy się gra i jaki jest jej cel. Warto postawić na łamigłówki czy zagadki, które będą miały zabawny charakter. Gra terenowa to ciekawe wyzwanie, ale i świetna zabawa w grupie. Zdrowa rywalizacja podgrzewa atmosferę takiej imprezy.

6. Rywalizacja sportowa – Olimpiada Firmowa

Kolejna propozycja, która może być motywem przewodnim imprezy pracowniczej to rywalizacja sportowa. Warto postawić na zabawne, niestandardowe konkurencje podczas, których współpracownicy będą mogli się sprawdzić. Impreza dla pracowników w formie zawodów sportowych przede wszystkim musi obfitować w konkurencje niewymagające specjalnych umiejętności i świetnej kondycji, tak aby każdy mógł się przy tym dobrze bawić. Warto też zadbać o konkurencje zespołowe, co pozwoli zintegrować grupę i wzmocnić więzy.

Imprezy z dużą dozą smakołyków

7. Budowa cukierkowego miasta – Candy City

Nie obędzie się bez propozycji dla łasuchów i miłośników słodyczy. Nasza propozycja to budowa bajecznych miasteczek z przeróżnych słodkości. Materiały budowlane zastąpią cukierki, batoniki, ciasteczka, słodkie, kremy i masy. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że jest to pyszna tz. świetna zabawa.

Warsztaty kulinarne – Majsterszef, czyli oddaj fartucha

Pozostając w klimacie smakołyków, mamy jeszcze jedną propozycję. Nauka gotowania na wesoło, czyli warsztat kulinarne w formie rywalizacji o miano najlepszych kucharzy. Całość utrzymana w klimacie popularnego show Masterchef. Uczestnicy w grupach pod wodzą profesjonalnych kucharzy muszą przygotować jak najlepsze dania. A na koniec komisja zdecyduje, który zespół zasługuje na miano „Majsreszefa”, a który musi oddać fartuch. Znów pozytywna dawka energii, emocji i zdrowej rywalizacji. I oczywiście dużo pyszności.

Dobra zabawa w połączeniu z postawą społecznie odpowiedzialną

9. Budowa bud dla bezdomnych psów – Reksio na swoim

Nasza kolejna propozycja to połączenie dobrej zabawy ze społeczną odpowiedzialnością (CSR). Uczestnicy imprezy wspólnie mogą zbudować piękne budy, czyli domy dla bezdomnych i potrzebujących psów ze schroniska. I znów podczas przygotowywanie takich domków dla psiaków, można wykorzystać swoją kreatywność i pomysłowość by zamiast zwykłej brązowej budy do schroniska trafiły fantastyczne, kolorowe i niepowtarzalne budy.

csr reksio na swoim

Fot. Pawel Koziol

10. Ekologiczny pokaz mody – Green Fashion Show

Nasza kolejna propozycja, która może stać się częścią imprezy dla pracowników to nietypowy pokaz mody. Nietypowy z tego powodu, że uczestnicy wykorzystają wyłącznie ekologiczne materiały i surowce wtórne. Zadanie oczywiście nie powinno zakończyć się jedynie na zaprojektowaniu i wykonaniu kreacji. Ważną częścią tej imprezy powinien być Eko pokaz mody, czyli Green Fashion Show. Taki event może być częścią działań z zakresu CSR prowadzonych w firmie, właśnie na rzecz ochrony środowiska.

Zainspirował Cie któryś z naszych pomysłów?

A może chcesz powierzyć nam organizację niezapomnianej imprezy dla pracowników z Twojej firmy?

Jak wybrać najlepszy pomysł imprezy dla pracowników?

Masz już własną listę pomysłów. A może zainspirowały Cię nasze propozycję. Teraz czas podjąć decyzję, który scenariusz spodoba się Twoim pracownikom lub współpracownikom. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedz jak dokonać wyboru.

Opcja pierwsza, spisujesz wszystkie pomysły na kartce, zamykasz oczy i celujesz długopisem.

Nie chcesz zdawać się na los? 😉 Możesz wybrać kilka propozycji i przedstawić uczestnikom imprezy. Sami mogą podjąć decyzję, który ze scenariuszy najbardziej im odpowiada.

Możesz również poprosić o pomoc w wyborze event menagerów, którzy mają już doświadczenie przy prowadzeniu poszczególnych scenariuszy. Krótki wywiad na temat zainteresowań, wieku uczestników może znacznie pomóc w podjęciu decyzji. Nie bez znaczenie jest również cel imprezy dla pracowników, miejsce, liczba uczestników, termin czy budżet.

A może by tak połączyć kilka opcji. Podczas jednej imprezy dla pracowników czy wyjazdu integracyjnego można zrealizować kilka z proponowanych scenariuszy.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.