Argentum Event > Organizacja Eventów > Wyjazd czy na miejscu? Gdzie zorganizować imprezę integracyjną.

Wyjazd czy na miejscu? Gdzie zorganizować imprezę integracyjną.


Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami wyjazdów integracyjnych! Krótkie, firmowe wakacje są jedną z najskuteczniejszych form integracji i mają nieoceniony wpływ na działalność firmy. Jeżeli nasz klient dysponuje środkami pozwalającym na zorganizowanie wyjazdu, zachęcamy, żeby podjął takie wyzwanie. Niezależnie jednak, czy wybierze realizację imprezy w firmie, czy poza nią, największe znaczenie ma dobry program integracyjny, który można zrealizować we wszystkich warunkach!

Przekraczając próg firmy

Dzięki wyjazdom przełamujemy schemat codzienności, dajemy pracownikom możliwość odetchnięcia i nabrania dystansu do swoich obowiązków. Generujemy okazje sprzyjające interakcjom pomiędzy nimi. Uwalniamy atmosferę – z tej oficjalnej, na nieco mniej formalną
– pozwalającą na prostszą i bardziej szczerą komunikację. Płyną z tego same korzyści!

Imprezy stacjonarne – czyli jakie korzyści płyną z tego, że zostaniemy na miejscu?

Integracja w miejscu pracy może pomóc w pewnego rodzaju „odczarowaniu” przestrzeni, kojarzonej do tej pory tylko z obowiązkami pracowniczymi i traktowanej w bardzo formalny sposób. Pracownicy oswajają i budują pozytywne relacje z obiektem, w którym spędzają przecież bardzo dużo czasu. Takie „obranie z formy” przestrzeni pracowniczej powoduje, że czują się w niej swobodniej i pewniej, a dobre samopoczucie pracownika ma bezpośredni wpływ na jego efektywność!

Większość z naszych stałych programów integracyjnych może odbyć się w dowolnej przestrzeni na zewnątrz lub w środku budynku. Jeżeli na terenie firmy da się wygospodarować teren odpowiedni dla danej liczby osób chcących wziąć udział w integracji, nie potrzebujemy większej zachęty, aby Ci w tym pomóc!

Organizacja imprezy firmowej na miejscu jest rozwiązaniem korzystnym finansowo, ponieważ nie wiąże się z kosztami wynajęcia dodatkowej sali, transportu czy noclegów w hotelu. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze możesz przeznaczyć na organizację kolejnych integracji.

Od czego zacząć organizację integracji firmowej?

Trudnością może okazać się dobranie dogodnego dla wszystkich pracowników terminu, dlatego ważne, aby podjąć tę decyzję odpowiednio wcześniej. Nie oznacza to wcale, że nie zdarza się nam, z powodzeniem, organizować wyjazdów lub integracji również w trybie nagłym. Ustalenie daty z dużym wyprzedzeniem daje jednak komfort wyboru najbardziej odpowiedniego hotelu oraz atrakcji, nie martwiąc się ograniczoną dostępnością usług.

Zrealizowanie wyjazdu lub spotkania integracyjnego w ramach standardowych godzin pracy, spotka się z pozytywnym odbiorem, będzie stanowiło miłą niespodziankę i jeszcze bardziej zachęci pracowników do wzięcia w nim aktywnego udziału.

Integracja niejedno ma imię!

Firmowa impreza integracyjna może opierać się na kompletnie różnych założeniach. To moment, w którym decydenci powinni wczuć się na chwilę w rolę psychologów. Wybór formy integracji w dużym stopniu warunkuje efekt, jaki chcemy osiągnąć. Naszym klientom często doradzamy przeprowadzenie ankiety wśród pracowników, a także rekomendujemy, aby po każdym wydarzeniu zapytali zespół o wrażenia – to pomaga w planowaniu kolejnych, fantastycznych eventów.

Zapotrzebowanie na chillout

Po zakończeniu wymagającego i pracowitego kwartału warto zaproponować swoim pracownikom wyjazd, który będzie wyrazem wdzięczności za trud wkładany w codzienne obowiązki. Wiedząc, jak angażującym czasem były dla wszystkich ostatnie miesiące, powinniśmy skupić się przede wszystkim na możliwościach efektywnego wypoczynku. Wybierzmy wygodny hotel, położony w pięknych okolicznościach przyrody i zaprośmy wszystkich na zajęcia relaksacyjne, warsztaty rękodzieła, rejs statkiem, zagrajmy wspólnie w teleturnieju lub potańczmy podczas tematycznej imprezy wieczornej. Wiele z tych aktywności da się zorganizować również nie wyjeżdżając z miasta, chociaż z pewnych źródeł wiemy, że wypoczynek poza domem smakuje o wiele lepiej! Co zyskamy? Redukcję stresu, wypoczętych, naładowanych pozytywną energią, wdzięcznych i zmotywowanych pracowników!

Aktywna rywalizacja kluczem do zbudowania zgranego zespołu

Jeżeli pracodawcy zależy przede wszystkim na zacieśnieniu więzi i zjednoczeniu współpracowników, tak, aby poprawić ich współpracę w zespole, zapraszamy do rywalizacji w duchu sportowym. Wspólne doświadczenia budują grupę jako całość, ale mają też pozytywny wpływ na działanie jednostki. Aktywny wypoczynek możemy zapewnić grupie na terenie Twojej firmy, w jej okolicy lub w każdym miejscu, do którego wspólnie wyjedziemy.
Off-road, gry terenowe, olimpiada, wspinaczka górska, podchody, sporty ekstremalne, zawody konstruktorów… Podejmowane razem wyzwania team buildingowe scalają, poprawiają komunikację i uczą rozwiązywać konflikty. Są okazją do stworzenia wspólnych wspomnień, które zostają z nami na długie lata. To właśnie o tym, jeszcze długo po powrocie z wycieczki rozmawia się w biurowych kuluarach. Im dłuższy wyjazd, tym więcej pozytywnych wspomnień!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event