Argentum Event > Organizacja Eventów > Najlepsze miejsca na świąteczną imprezę firmową.

Najlepsze miejsca na świąteczną imprezę firmową.


4 października 2023

Świąteczny event powinien być stałym punktem każdego grudniowego kalendarza firmy. Zbliżająca się Wigilia jest idealnym czasem na podsumowanie roku, spotkanie w gronie przyjaciół, czy rodziny. Jednak taka okazja wymaga odpowiedniej atmosfery i miejsca. W zależności od Waszych planów odpowiadamy, gdzie najlepiej jest zorganizować świąteczną imprezę firmową!

Wigilia firmowa

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań dotyczącym świątecznego eventu jest tradycyjna wigilia firmowa. Magiczna atmosfera towarzysząca temu specjalnemu okresowi sprawia, że nie musi to być wydarzenie przeznaczone jedynie dla samych pracowników firmy. Możemy jak najbardziej wziąć pod uwagę również ich rodziny. Jednak z racji dosyć podniosłego charakteru wydarzenia warto zastanowić się nad miejscem, w którym chcielibyśmy go zorganizować.

 

Restauracja

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest organizacja wigilii w restauracji. Jej wybór powinien skupiać się na preferencjach klienta dotyczących serwowanego jedzenia. Jeśli pracownicy firmy to międzynarodowe i wielokulturowe osoby, warto zastanowić się, czy chcemy podać tradycyjne polskie wigilijne potrawy, czy zaadaptujemy w menu potrawy pochodzące z innych krajów. Ponad to sama wigilia nie musi być tradycyjna. Możemy wymyśleć własne tradycje, które będziemy pielęgnować każdego roku w tym okresie. Jednym z ciekawszych pomysłów jest np. wigilia sushi z profesjonalnym sushi masterem wybierając bar sushi lub wigilia w stylu włoskim wybierając włoską restauracje.

Hotel

Wigilie możemy również zorganizować w hotelu. Jeśli nasz zespół mieszka w różnych częściach kraju, wigilia w hotelu może być dobrym rozwiązaniem. Oprócz posiadanej przez hotele restauracji, pracownicy mogą w nim również zostać na noc. Nie mamy wtedy ograniczenia w postaci godziny zakończenia imprezy oraz powrotu. Wszyscy uczestnicy mogą na spokojnie wrócić z wigilii następnego dnia, co pozwala na wypicie wina, czy szampana do kolacji wigilijnej.

Agroturystyka

Ciekawym pomysłem szczególnie jeśli chcemy zorganizować wigilię rodzinną jest agroturystyka. Oprócz miejsca na ognisko, czy możliwości zorganizowania kuligu, posiadane przez obiekty zwierzęta mogą być wspaniałą atrakcją dla najmłodszych. Taki wyjazd 1, 2 dniowy może być idealnym momentem na podsumowanie roku firmy, spędzenie magicznego czasu na łonie natury pod aurą zimowej scenerii. W trakcie pobytu oprócz wigilii, możemy zorganizować także wspólne gry, zabawy, czy wyjście w góry, a nawet na narty. Jedynym ograniczeniem jest tutaj tylko nasza wyobraźnia.

Plusy organizacji wigilii firmowej

Z pewnością jednym z ogromnych plusów wigilii firmowej jest rodzinna atmosfera. Nawet jeśli nasza wigilia nie jest do końca tradycyjna, świąteczny czas sprawia, że jest to dosyć podniosłe wydarzenie. Nie wątpliwie ważne jest też to, że wigilię firmową możemy zorganizować w kilku miejscach, a sam klimat również pozostaje do naszego indywidualnego wyboru.

Christmas Party

Świąteczny czas to nie tylko tradycyjne spotkania wigilijne. Ciekawym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest Christmas Party. Luźny i mniej oficjalny charakter wydarzenia sprawia, że wszyscy goście świetnie się bawią. Christmas Party różni się od wigilii szczególnie tym, że podczas imprezy możemy zorganizować zabawę przy muzyce DJ-a. Ponadto goście mogą się przebrać wpasowując się w konkretny temat przewodni imprezy. Dodatkowo wydarzeniu mogą towarzyszyć różne gry i zabawy. Nie musimy tutaj trzymać żadnych konwenansów. Jednak jakie miejsce na organizacje tego typu eventu będzie najbardziej odpowiednie?

 

Siedziba firmy

Częstym wyborem, jeśli mowa o organizacji Christmas Party jest siedziba firmy. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że możemy przygotować taką imprezę od razu po pracy, dzięki czemu rozpoczęcie eventu nie jest uzależnione od przybycia gości z zewnątrz. Christmas party nie wymaga również wykwintnych potraw, dlatego wystarczy zadbać o catering z różnymi przekąskami oraz bar. Impreza tego typu, również może być w klimacie standing party, co powiększa nam przestrzeń odejmując krzesła, a zostawiając tylko wysokie stoły.

Hotel lub restauracja

Jak najbardziej Christmas Party można także zorganizować w hotelu lub restauracji. To daję nam nieco większe pole manewru niż siedziba firmy. Możemy dostosować nasz wybór do ilości spodziewanych gości i zorganizować luźną imprezę gwiazdkową. W tym przypadku możemy postawić na bardziej wyszukane dania oraz większą ilość atrakcji, ponieważ nie ogranicza nas miejsce.

Plusy Christmas Party

Niewątpliwie jednym z największych plusów takiego wydarzenia jest jego luźny charakter. Pracownicy są mniej spięci, mogą integrować się na zupełnie innej płaszczyźnie. Dodatkowo międzynarodowe i wielokulturowe towarzystwo nie musi martwić się tradycjami, czy nieznajomością kultury. Impreza nie będzie faworyzować żadnej z kultur tylko integrować zespoły niezależnie od ich kraju pochodzenia.

Niezależnie od typu imprezy świątecznej, który wybierzemy warto ją zorganizować dla pracowników. Docenią z pewnością nasz gest i zintegrują się w wspaniałej atmosferze.

Nadal szukasz odpowiedniej agencji eventowej, która zajmie się organizacją imprezy świątecznej? Napisz do nas!
Zajmiemy się kompleksowo Twoim świątecznym wydarzeniem dzięki czemu będzie niezapomniane i magiczne.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event