Argentum Event > Organizacja Eventów > Na co zwrócić uwagę przy organizacji wigilii firmowej?

Na co zwrócić uwagę przy organizacji wigilii firmowej?


20 września 2023

Coraz bliżej święta!

Trudno myśleć o magii Świąt Bożego Narodzenia, gdy za oknem wciąż jeszcze prawdziwie letnia pogoda, ale zapewniamy, że to najbardziej odpowiedni według kalendarza moment na rozpoczęcie planowania świątecznego spotkania firmowego. Koniec roku i okres przedświąteczny to intensywny czas zarówno w naszych domach jak i przedsiębiorstwach. Grudzień jest miesiącem wzmożonej pracy, rozliczeń, planowania budżetów, audytów i podsumowań… od których należy się wszystkim chwila oddechu i odpoczynku. Rzeczoną „chwilę” można zrealizować w formie integracji, warsztatów, imprezy w zimowym klimacie lub uroczystej kolacji. Pomimo tego, że w każdym polskim domu zwyczaje wigilijne nieco się od siebie różnią, każdy z nas wie, jak zorganizować wigilię i zaaranżować w swoim domu świąteczny nastrój. Wątpliwości nasuwają się dopiero podczas prób organizacji wigilii firmowej. Jak podczas formalnego spotkania uzyskać świąteczną, domową atmosferę? Czy warto do tego pretendować? Od czego zacząć i jaki kształt powinno przyjąć to świąteczne spotkanie? Jeszcze chwila do świąt… a my zawczasu śpieszymy z odpowiedziami na wszystkie nurtujące pytania!

Na co zwrócić uwagę organizując wigilię firmową?

Planuj z wyprzedzeniem

Nie warto dokładać sobie i swoim pracownikom stresu, jaki generuje organizowanie spotkania świątecznego na ostatni, i tak wystarczająco już intensywny moment. Planując takie wydarzenie z odpowiednim wyprzedzeniem jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji wyboru spośród dużej dostępności miejsc, ciekawych atrakcji, artystów, którzy mogliby je uświetnić swoją obecnością i szeregu innych, niezbędnych elementów. Zapewniamy też naszym gościom komfort dopasowania swoich planów do wyznaczonego terminu, co ma duży wpływ na frekwencję. Takie podejście gruntuje naszą pozycję jako pracodawcy dbającego o pracownika, szanującego jego czas i prywatne plany.

Dobierz odpowiedni termin

Z doświadczenia wiemy, że na organizację wigilii firmowej optymalny jest każdy termin… przed 20 grudnia. Ostatnie dni przed świętami są obarczone zbyt intensywnymi przygotowaniami, aby każdy mógł w pełni i ze spokojem zaangażować się w spotkanie. Co zrobić, aby zachęcić uczestników do licznego przybycia na świąteczny event? Najchętniej odwiedzane imprezy firmowe to te, które odbywają się w ramach godzin pracy. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, warto zahaczyć chociaż o godzinę ze standardowego dnia pracy, lub pozwolić pracownikom przyjść kolejnego dnia nieco później. Jeżeli wigilia ma przyjąć formę imprezy wieczornej, najlepiej zorganizować ją w wieczór poprzedzający dzień wolny.

Obecność obowiązkowa?

Każdy człowiek ma własną definicję strefy komfortu. Wyjście poza nią dla niektórych oznacza skok na bungee, a dla innych spotkanie w gronie wielu, niezbyt dobrze znanych sobie osób. Świąteczne spotkanie powinno kojarzyć się z podarunkiem, jaki otrzymujemy od pracodawcy w ramach wykonywanej przez nas pracy, nie z przykrym obowiązkiem. Niektóre grupy pracowników są mocno zróżnicowane pod względem wieku, wyznawanej religii czy narodowości. Weźmy pod uwagę wszystkie zmienne organizując spotkanie i przyjmijmy możliwość wyboru, czy pracownik chce zaangażować się w nasz prezent dla niego.

Forma i miejsce firmowej wigilii

Warto pamiętać, że organizując firmową wigilię nie jesteśmy zobowiązani do bycia wiernym świątecznym tradycjom! Takie spotkanie może przyjąć wiele różnych form. W dobraniu odpowiedniej pomoże Ci określenie charakterystyki grupy, która weźmie w nim udział oraz celu, jaki przyświeca organizacji wydarzenia.

Zadbaj o upominki dla gości wydarzenia

Święta kojarzą się z prezentami. Goście wigilii firmowej na pewno docenią ten miły gest. W szczególności, gdy prezes lub zarząd własnoręcznie podpiszą się pod załączonymi do niego życzeniami! Wydaje Ci się, że przez ostatnie lata wyczerpałeś już wszystkie pomysły na świąteczne upominki dla pracowników? Zgłoś się do nas, mamy głowy pełne ciekawych rozwiązań!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event