Argentum Event > Organizacja Eventów > Konferencja czy Bankiet? Jak uczcić jubileusz firmy?

Konferencja czy Bankiet? Jak uczcić jubileusz firmy?


10 lipca 2023

Jubileusz firmy stanowi świetną okazję do zorganizowania biznesowego spotkania. Klienci często proszą nas o pomoc w podjęciu decyzji jaką formę powinny przyjąć obchody. Jako agencja eventowa z wieloletnim doświadczeniem zawsze podkreślamy, że branża eventowa cechuje się indywidualnym podejściem do każdego klienta i organizowanego wydarzenia, dlatego nie ma szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Świętowanie może przybrać dowolną postać, a jedynym co nas ogranicza jest sprawność i kreatywność agencji eventowej, której powierzymy to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nieszablonowe rozwiązania wchodzą szturmem na rynek i podbijają serca zarówno małych, jak i wielkich przedsiębiorstw – jubilatów, jednak od lat prym w tym temacie wiodą bankiety i konferencje.

Oba rozwiązania niosą za sobą szereg wymiernych i długofalowych korzyści dla gospodarza wydarzenia. Aby wybrać najskuteczniejszą formę dla indywidualnego przedsięwzięcia, należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych.

Określenie celu eventu

Na samym początku powinniśmy zastanowić się czy organizacji wydarzenia przyświeca jakiś z góry założony CEL. Określenie go nada kierunek podejmowanym dalej decyzjom.

Jeżeli nadrzędnym celem jest podniesienie efektywności pracowników i zwiększenie integralności zespołu, ze skutkiem oczekiwanym w bardzo krótkim czasie, zdecydowanie polecamy mu zorganizowanie bankietu. Dlaczego? To okazja nieco mniej oficjalna i formalna. Atmosfera panująca na bankiecie firmowym sprzyja więc większej ilości interakcji międzyludzkich, a co za tym idzie integracji współpracowników.

Wyprawienie bankietu i zaproszenie na niego pracowników jest też bardzo dobrym sposobem na podziękowanie im za osiągnięcie określonych celów i trud wkładany w codzienne obowiązki. Goście imprezy na pewno docenią taki gest. Poczują, że ich praca jest doceniania, starania mają realne przełożenie na wyniki, a oni sami stanowią ważne ogniwo współtworzące większą całość. W ten sposób budujemy pozytywne relacje z firmą i współpracownikami.

Zorganizowanie jubileuszu firmy może być elementem przemyślanej i skrupulatnie zaplanowanej strategii sprzyjającej rozwojowi. W takim wypadku świętowanie staje się zmyślnym pretekstem do przedstawienia planu rozwojowego, wprowadzenia nowych partnerów biznesowych i strategii lub zapoznania gości wydarzenia z nadchodzącymi zmianami w strukturze firmy. Wtedy doradzamy naszym klientom konferencję, czyli spotkanie biznesowe o charakterze bardziej formalnym.

Okrągła rocznica powstania przedsiębiorstwa jest idealną okazją do zorganizowania prelekcji specjalistów w danej dziedzinie, panelu dyskusyjnego lub szkoleń biznesowych. Tematem może być podsumowanie zmian zachodzących aktualnie w branży, nowe technologie, trendy, zagrożenia lub różne drogi i możliwości rozwoju. Celebrujemy lata aktywności na rynku, jednocześnie podnosząc kwalifikacje naszych pracowników, zdobywając nowych klientów, nawiązując nowe relacje biznesowe i ugruntowując swoją pozycję w branży.

Kim są goście jubileuszu?

Zapraszając na wydarzenie czołowych partnerów biznesowych, zarząd, osoby piastujące najwyższe stanowiska lub mające największy wkład w rozwój firmy – możemy brać pod uwagę zarówno konferencję jak i wytworny bankiet. Rozwiązaniem optymalnym jest połączenie obu form.
W ciągu dnia odbywa się część oficjalna i biznesowa, a wieczorem goście uprawiają networking przy lampce szampana.

Jeżeli jednak prowadzimy niewielką firmę i na liście gości pojawią się wszyscy nasi pracownicy reprezentujący szeroki przekrój stanowisk, zdecydowanie polecamy bankiet. Konferencja często jest wydarzeniem dedykowanym dla kadr lub przedstawicieli poszczególnych działów i nie zawsze sprawdza się bardzo zróżnicowanej grupie. Bankiet to też najbardziej uniwersalna forma zbiorowego podziękowania. Zależy nam przecież na tym, aby udział w jubileuszu firmowym nikomu nie kojarzył się z kolejnym służbowym obowiązkiem, ale wyrazami wdzięczności płynącymi od zarządu do pracowników.

 W jakiej branży funkcjonujemy?

Konferencje cechują duże możliwości techniczne, pozwalające zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia w nowatorski i interesujący sposób. Wirtualna rzeczywistość, hologramy, sztuczna inteligencja – to składowe zaawansowanej technologii audiowizualnej dzisiejszych konferencji. Metody prezentacji i poziom ich zaawansowania technologicznego powinny być dobrane stosownie do branży, jaką reprezentuje klient.

Konferencje szczególnie mile widziane są w branżach zajmujących się nowymi technologiami, IT, medycyną, rozwojem osobistym, marketingiem, kulturą, sztuką, edukacją, biznesem i gospodarką w szerokim tego słowa znaczeniu. Jeżeli masz wątpliwości, co najbardziej przysłuży się Twojej firmie, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją, doświadczonym organizatorem eventów firmowych!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event