Argentum Event > Organizacja Eventów > Integracja online – istotne działania w budowaniu zespołu w czasie pandemii.

Integracja online – istotne działania w budowaniu zespołu w czasie pandemii.


21 stycznia 2021
UWAGA!
Wpis pochodzi z początku 2021 roku i część faktów może być nieaktualna!

Jak na razie 2021 rok nie przyniósł nam wielkich zmian. Koronawirus nie zniknął wraz z wybiciem północy i w perspektywie mamy jeszcze kilka długich miesięcy zmagania się z niedogodnościami związanymi z pandemią. Oznacza to, że nadal, niestety, tradycyjna forma integracji i organizacji eventów dla firm jest niemożliwa. Wiemy z własnego doświadczenia, jak ważne jest dla każdego zespołu utrzymanie kontaktu, pozytywnej atmosfery i jedności. Cała ta sytuacja negatywnie wpływa na każdą firmę, co na dłuższą metę może skutkować gorszymi wynikami każdego zespołu, nieporozumieniami i ogólnie obniżką morale. Dlatego też w Argentum Event kontynuujemy misję pt. „integracja przez Internet”!

Trudności i wyzwania

Za nami kilka miesięcy, w czasie których zaadoptowaliśmy się do nowych warunków. Przearanżowaliśmy, dopasowaliśmy i zmodyfikowaliśmy kilkadziesiąt naszych scenariuszy i pomysłów na eventy do wersji online. Wyzwaniem na każdym wydarzeniu internetowym jest wprowadzenie uczestników w nowy, niecodzienny świat interakcji. U wielu osób zabawa z kolegami z pracy przed komputerem i „rozmawianie do kamerki” mogła wydawać się dziwna i nie do końca zrozumiała. Dzięki doświadczeniu z eventów tradycyjnych, szybko udawało nam się jednak przełamywać wszelkie lody i wszyscy, za każdym razem, przekonywali się do tej formy integracji świetnie się bawiąc. 

Przy organizacji i realizacji wydarzeń online pojawiają się także zupełnie nowe problemy. A to Internet przestaje działać w trakcie warsztatów kabaretowych dla grupy 100 osób, a to padnie połowa oświetlenia w studiu. O zupełnie przypadkowych wyłączeniach prądu nie wspominamy, bo i takie sytuacje się zdarzały. Ale przezorny zawsze ubezpieczony! Teraz takie sytuacje już nam nie grożą, ale jak sobie z nimi radzimy w Argentum Event, niech pozostanie naszą tajemnicą. 

Korzyści, zalety i dlaczego warto?

Jedną z największych korzyści integracji online bezsprzecznie pozostaje możliwość interakcji w zespole, który pozostaje rozproszony, często pracując zdalnie lub odwiedzający biuro w trybie rotacyjnym. Oderwanie od codziennych obowiązków, dodatkowo wykonywanych z domu będzie powiewem świeżości dla zmęczonych całą sytuacją pracowników. 

Tak jak w przypadku eventów tradycyjnych, integracja przez Internet pomaga w budowaniu zaufania, uczy zgodnej współpracy i komunikacji. Nasze scenariusze nastawione są także na kreatywność, naukę nowych umiejętności, a nawet przełamywanie barier i wewnętrznych lęków! Przede wszystkim jednak integracja online to budowanie więzi, co w pandemicznej sytuacji jest niezwykle ważne. Pracownicy czują się nadal częścią firmy oraz zespołu, znika wrażenie odsunięcia i izolacji społecznej. Dzięki takim aktywnościom powrót do normalności będzie łatwiejszy, a pracownicy dzięki nawiązanym pozytywnym relacjom w trakcie spotkań przez Internet nie będą mogli doczekać się codziennych wyjazdów do biur i miejsc pracy. Za kilka lat w ich pamięci nie pozostanie wspomnienie ciężkiej, covidowej sytuacji, tylko świetnie spędzony czas i eventy, w których brali w tym czasie udział razem z kolegami z pracy!

Integracja przez Internet to także kilka dodatkowych korzyści dla samych pracodawców. Koszta organizacji eventu integracyjnego w wersji online są zdecydowanie niższe. Nie trzeba wynajmować powierzchni i przestrzeni (sale, hotele). Odpada konieczność organizacji cateringu, chyba że zdecydujemy się na zaskoczenie pracowników cateringiem door-to-door (np. przekąski dowożone do każdego uczestnika w dniu eventu prosto do domu). Jeżeli event miał być wyjazdem, to znikają koszty noclegów, dojazdu i całodziennego wyżywienia na miejscu. 

Jeśli nadal jesteście sceptyczni i nie wierzycie w powodzenie takiego wydarzenia, zapraszamy do kontaktu! Nasi doradcy udzielą Wam wszelkich informacji, odpowiedzą na nurtujące pytania i zaprezentują nasze dotychczasowe realizacje. Do usłyszenia!

Przeczytaj także: Przenosimy eventy firmowe do sieci!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event