Argentum Event > Organizacja Eventów > Event plenerowy już jutro, a ciągle leje? Podpowiadamy jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

Event plenerowy już jutro, a ciągle leje? Podpowiadamy jak sobie poradzić w takiej sytuacji.


26 lipca 2023

Warunki atmosferyczne są jednym z niewielu czynników, na który jako organizatorzy eventów nie mamy wpływu. Chociaż dla dobra imprezy jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo… to ten aspekt wymyka się nam (jeszcze!) spod kontroli, nawet przy nieograniczonych możliwościach budżetu. Czy spędza to nam, lub naszym klientom sen z powiek? Nic bardziej mylnego. Mamy sprawdzone sposoby na niepogodę i chętnie się z nimi z Wami podzielimy.

Panujący w Polsce klimat pozwala na swobodne planowanie wydarzeń plenerowych od maja do września. To zintensyfikowany czas firmowych pikników, integracji na świeżym powietrzu, koncertów, wesel i wszelkiego rodzaju potańcówek pod gołym niebem. Wystarczy postępować według kilku prostych zasad podczas organizacji imprezy, aby ewentualna zmiana pogody nie wpłynęła negatywnie na jej przebieg.

Dobrze poinformowani goście

Gościom odpowiednio zachęconym i przygotowanym niestraszna żadna pogoda! O swoich planach na zorganizowanie wydarzenia powiadamiaj z dużym wyprzedzeniem. Uczestnicy zaplanują swoją obecność nieograniczoną innymi obowiązkami, co zachęci ich do aktywniejszego udziału w imprezie. Informuj o charakterze wydarzenia, miejscu i planowanych działaniach integracyjnych lub atrakcjach. Odpowiednie przygotowanie gości do rodzaju wydarzenia i warunków panujących na miejscu zapewni im swobodę w zabawie.

Namioty eventowe

Lepiej zapobiegać niż zmoknąć! Podstawową ochroną przed złymi warunkami atmosferycznymi na Twojej imprezie mogą stać się namioty. Jeżeli pogoda dopisze będą dobrym schronieniem przed słońcem, a w innym przypadku do środka może przenieść się nawet cała impreza. Dobierzemy rodzaj, wielkość, kształt i kolor namiotu do charakteru Twojego wydarzenia oraz ilości gości. Rozwiązania modułowe dają duże możliwości aranżacji przestrzeni zgodnie z potrzebami imprezy. Jeżeli wybierzemy namiot z odpinanymi ścianami bocznymi, można zamontować je w razie potrzeby w każdej chwili podczas trwania eventu. Namioty sferyczne, kopułowe i transparentne dają poczucie otwartości na otoczenie. Coraz większą popularność zyskują też nieregularne kształty. Letnie festiwale podbijają ostatnio spadziste formy, przypominające z daleka ramiona gwiazdy. Taki namiot stanowi dodatkowy, bardzo efektowny i klimatyczny element scenografii. A może na miejscu Twojej imprezy jest chata grillowa, wiata, lub innego rodzaju zadaszenie? Warto to sprawdzić już na etapie wyboru lokalizacji i w razie potrzeby włączyć w plan eventu, jako rozwiązanie awaryjne.

Scena

Zadaszenie tego elementu imprezy jest koniecznością bez względu na jej wielkość i skalę wydarzenia. Zachęcamy aby to zrobić przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, dbając o dach nad głową występujących artystów i całego sprzętu grającego, zapewniamy ciągłość imprezy także w przypadku niepogody. Dla gości imprezy deszcz wcale nie musi oznaczać rezygnacji z  czynnego udziału w atrakcjach lub tańców, nawet pod gołym niebem. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na wyłączenie muzyki z powodu ewentualnej awarii.

Rozkładany parkiet do tańca

Na imprezy odbywające się na nierównym, zielonym terenie polecamy ustawienie przed sceną parkietu tanecznego. Zapewni to niezależność od warunków panujących wokół i poprawi jakość tanecznego szaleństwa, niejednokrotnie będącego wyznacznikiem jakości imprezy.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Planując dużą imprezę nie ograniczaj się do jednego rodzaju rozrywek. Posłużymy się przykładem strefy dla dzieci. Dmuchane zamki są świetną atrakcją, ale w przypadku deszczu, ze względów bezpieczeństwa trzeba je na jakiś czas wyłączyć z użytkowania. Co nie stanowi żadnego problemu, jeżeli możesz w tym czasie przekierować uwagę najmłodszych uczestników na inne rozrywki. Pracy animatorów, w przeciwieństwie do dmuchańców, nie determinuje pogoda. Są mobilni, mogą szybko przenieść swoje stanowisko i zorganizować dzieciakom czas w każdej przestrzeni malując im buzie, robiąc tatuaże, czy organizując konkursy z przeszkodami. Warto mieć ich na swoim wydarzeniu.

Plecenie wianków, tworzenia rękodzieła, stanowiska warsztatowe i inne atrakcje dla dorosłych zazwyczaj są rozłożone pod osobnymi, niewielkimi namiotami. W słoneczne dni taki namiot składa się tylko z „sufitu”, aby nie ograniczać poczucia otwartej przestrzeni. Gdy pada deszcz zakłada się na niego boczne ścianki i stanowisko może działać niezależnie od pogody.

Jak rozchmurzyć niebo?

Jako ciekawostkę, napomkniemy jeszcze tylko, że „rozganianie” chmur jest fizycznie możliwe. Istnieją technologie pozwalające na rozbicie chmur gradowych i są używane w Polsce przez rolników chcących uchronić swoje uprawy przed zniszczeniem. Dotychczas, w naszym kraju można ich używać tylko w tym celu, dodatkowo posiadając oczywiście odpowiednie pozwolenia. Jeżeli ten stan rzeczy się zmieni i nowe możliwości walki z chmurami deszczowymi wejdą do użytku w branży eventowej, niezwłocznie Was o tym poinformujemy!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event