Argentum Event > Organizacja Eventów > Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć

Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć


Co to jest event firmowy?

Event (czyt. „iwent”), czyli w tłumaczeniu „wydarzenie, zdarzenie”. W naszej branży to wydarzenie ściśle zaplanowane i zorganizowane, realizujące założone cele: integracyjne, marketingowe, wizerunkowe, sprzedażowe czy team buildingowe. Event to słowo, które przywędrowało do nas ze słownika języka angielskiego i na tyle zadomowiło się w naszym kraju, że stosujemy je już jak nasze własne, Polskie.

Następnie do podstawowego zwrotu 'event’ dodajemy słowo 'firmowy’, otrzymując hasło event firmowy.  Możemy je zdefiniować jako wydarzenie sponsorowane przez firmę, organizowane dla pracowników, partnerów biznesowych, klientów lub potencjalnych klientów. Każdy, nawet najmniejszy event przynosi firmie wiele korzyści, o czym zaraz opowiemy.

Dlaczego warto zorganizować event firmowy?

To pytanie pojawia się bardzo często. „Po co właściwie organizujemy event firmowy?”. Niewiele osób bowiem początkowo zdaje sobie sprawę, jakie korzyści takie wydarzenie może przynieść. Poniżej kilka przykładów pokazujących, w jakim celu można zorganizować event firmowy:

Tę listę moglibyśmy rozwijać w nieskończoność. W każdej firmie wiele jest powodów, dla których warto organizować tego typu wydarzenia. Najważniejszym celem jest zawsze wykreowanie atmosfery, która pozwoli osiągnąć długoterminowe pozytywne efekty. Każdy event firmowy jest inny i realizuje odrębne cele, które ustalone zostaną na samym początku. Czasami imprezy firmowe obejmują tylko kadrę kierowniczą i mogą mieć na celu trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem, albo podsumowanie efektów ich działań i przedstawienie nowej strategii. Innym razem event firmowy obejmować będzie nie tylko kadrę kierowniczą, ale również podległe im zespoły pracowników. Wówczas celem może być integracja zespołu, lepsze poznanie się nawzajem i oderwanie od codziennych, bardzo często stresujących obowiązków.

Event firmowy przybiera różnorakie formy. Może to by małe spotkanie nawet w miejscu pracy, któremu towarzyszy catering lub duży piknik na 1000 osób. Jednak eventy firmowe o charakterze motywacyjnym bardzo często odbywają się w pięknych kurortach, aby wynagrodzić pracowników, jak i również zachęcić do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, które pozwolą uczestniczyć w takich przyjemnych wydarzeniach w przyszłości.

Wydarzenie firmowe niezależnie od przyświecającego mu celowi, zdecydowanie jest narzędziem i metodą, którą warto wykorzystać.

Jaki event firmowy zorganizować?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów eventów firmowych, np.:

Oczywiście rodzaj organizowanego wydarzenia, na który się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli jesteś niezdecydowany, możesz się z nami skontaktować — nasi event managerowie z pewnością doradzą wybór odpowiedniego scenariusza lub formatu, który zadowoli Twoje potrzeby.

Dlaczego każdy detal ma znaczenie przy organizacji eventów firmowych?

Lokalizacja, catering, atrakcje, każdy szczegół ma znaczenie. Dlaczego? Bo od tego jak event odbiorą nasi goście, zależy czy zrealizujemy nasz cel, który sobie założyliśmy organizując wydarzenie. Im lepiej wszystko będzie zorganizowane i dopięte na ostatni guzik, tym efektywniej wszystko zostanie zrealizowane. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których musimy o tym pamiętać:

Zaplanuj event firmowy

Każda firma może sama zaplanować i zorganizować swój event firmowy. Jednak musi liczyć się z tym, że wymaga to sporo pracy, zaangażowania oraz czasu. Aby wydarzenie odniosło sukces, musi zagrać bardzo dużo mniejszych elementów. Należy wcześniej sprawdzić miejsce, catering, konferansjerów, animatorów czy chociażby  podwykonawców. Ale przede wszystkim należy zachować spokój i być gotowym na wyciągnięcie z kieszeni planu B, bo eventy firmowe to mnóstwo niespodzianych sytuacji, na które nie zawsze mamy wpływ. Brak prądu, deszcz, opóźnienia to tylko wierzchniej góry lodowej. Zawsze trzeba mieć w rękawie plan awaryjny w razie jakiejkolwiek, niespodziewanej katastrofy.

Dlatego naprawdę warto skorzystać z pomocy i zadbać o profesjonalną organizację wydarzenia, jaką zapewni agencja eventowa, w której pracują wykwalifikowani managerowie oraz animatorzy. Takie agencje mogą pomóc, gdy nikt w Twojej firmie nie ma ani czasu, ani wiedzy jak się do tego zabrać. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Dzięki połączeniu doświadczenia, wiedzy i zasobów, jakimi dysponują agencje, Twój event firmowy może stać się wydarzeniem, o którym goście będą rozmawiać miesiącami, a może latami! 😉

Sprawdź również naszych 10 pomysłów na skuteczny event firmowy!


NA SKRÓTY:

Agencja Eventowa Warszawa | Agencja Eventowa Wrocław | Agencja Eventowa Poznań | Agencja Eventowa Katowice | Agencja Eventowa Łódź

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event