fbpx
Argentum Event > Organizacja Eventów > Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć

Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć


8 czerwca 2021

Co to jest event firmowy?

Event to słowo, które przywędrowało do nas ze słownika języka angielskiego i na tyle nam się spodobało, że stosujemy je jak własne, Polskie. A tak na poważnie to w tłumaczeniu event oznacza „wydarzenie, zdarzenie„. Natomiast w naszej eventowej branży to wydarzenie ściśle zaplanowane i zorganizowane, realizujące założone cele, integracyjne lub marketingowe.

Teraz dodamy słowo firmowe, otrzymując hasło Event firmowy.  Możemy  je zdefiniować jako wydarzenie sponsorowane przez firmę dla swoich pracowników, partnerów biznesowych, klientów lub potencjalnych klientów.

Dlaczego warto zorganizować event firmowy?

To pytanie pojawia się bardzo często. „Po co właściwie organizujemy event firmowy?”. Niewiele osób bowiem początkowo zdaje sobie sprawę, jakie korzyści takie wydarzenie może przynieść. Poniżej kilka powodów pokazujących w jakim celu można zorganizować event firmowy:

Tą listę moglibyśmy rozwijać w nieskończoność. W każdej firmie wiele jest powodów, dla których warto organizować eventy. Najważniejszym celem jest zawsze wykreowanie atmosfery, która pozwoli osiągnąć długoterminowe pozytywne efekty. Każdy event firmowy jest inny i realizuje odrębne cele. Czasami imprezy firmowe obejmują tylko kadrę kierowniczą i mogą mieć na celu trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem, albo podsumowanie efektów ich działań i przedstawienie nowej strategii. Innym razem event firmowy obejmować będzie  nie tylko kadrę kierowniczą, ale również podległe im zespoły pracowników. Wówczas celem może być integracja zespołu, lepsze poznanie się nawzajem i oderwanie od codziennych, bardzo często stresujących obowiązków.

Event firmowy może mieć formę małego spotkania nawet w miejscu pracy, któremu towarzyszy catering. Jednak eventy firmowe o charakterze motywacyjnym bardzo często odbywają się w pięknych kurortach, aby wynagrodzić pracowników, jak i również zachęcić do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, które pozwolą uczestniczyć w takich przyjemnych wydarzeniach w przyszłości.

Event firmowy może być organizowany i realizowany w bardzo różnych celach, ale zdecydowanie jest narzędziem i metodą, którą warto wykorzystać.

Jaki event firmowy zorganizować?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów eventów firmowych, np.:

Oczywiście rodzaj organizowanego eventu firmowego, na który się zdecydujemy zależy przede wszystkim od celu jaki chcemy osiągnąć. Jeśli jesteś niezdecydowany, możesz się z nami skontakować – nasi event managerowie z pewnością doradzą wybór odpowiedniego dla formatu wydarzenia.

Dlaczego każdy detal ma znaczenie przy organizacji eventów firmowych?

Lokalizacja, catering, atrakcje, każdy szczegół ma znaczenie. Dlaczego? Bo to jak event odbiorą nasi goście zależy czy zrealizujemy nasz cel, który sobie założyliśmy organizując wydarzenie. Jest to szczególnie trudny teraz temat ze względu na konieczność organizacji eventów online.

Jeśli naszym celem było podziękowanie pracownikom za trud włożony w ich pracę, starania i zachęcenie do dalszej pracy w naszym przedsiębiorstwie, a zabraliśmy ich w mało urodziwe miejsce, zaserwowaliśmy niesmaczne dania i atrakcje które przygotowaliśmy nie zrobiły na nikim wrażenia to… Czy faktycznie potraktują ten event jako formę podziękowania? Czy wydarzenie sprawi, że poczują się bardziej związani z naszą  firmą? Niekoniecznie.

Zaplanuj event firmowy

Każda firma może sama zaplanować i zorganizować swój event firmowy. Jednak musi liczyć się z tym, że wymaga to sporo pracy, zaangażowania oraz czasu. Aby wydarzenie odniosło sukces musi zagrać bardzo dużo mniejszych elementów. Należy wcześniej sprawdzić miejsce, catering, konferansjerów, animatorów czy chociażby  podwykonawców. Ale przede wszystkim należy zachować spokój i być gotowym na wyciągnięcie z kieszeni planu B, bo eventy firmowe to mnóstwo niespodzianych sytuacji, na które nie zawsze mamy wpływ. Brak prądu, deszcz, opóźnienia to tylko wierzchniej góry lodowej. Zawsze trzeba mieć w rękawie plan awaryjny w razie jakiejkolwiek, niespodziewanej katastrofy.

Dlatego naprawdę warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji eventowej, w której pracują wykwalifikowani event managerowie. Takie agencje mogą pomóc, gdy nikt w Twojej firmie nie ma ani czasu ani wiedzy jak się do tego zabrać. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Dzięki połączeniu doświadczenia, wiedzy i zasobów jakimi dysponują agencje eventowe Twój event firmowy może stać się wydarzeniem, o którym goście będą rozmawiać miesiącami, a może latami! 😉

Sprawdź również naszych 10 pomysłów na event firmowy!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2021 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.