Argentum Event > Organizacja Eventów > Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć

Event firmowy, wszystko co musisz wiedzieć


24 lutego 2019

Co to jest event firmowy?

Event to słowo, które przywędrowało do nas ze słownika języka angielskiego i na tyle nam się spodobało, że stosujemy je jak własne. A tak na poważnie to w tłumaczeniu event oznacza wydarzenie, zdarzenie. Natomiast w naszej eventowej branży to wydarzenie ściśle zaplanowane i zorganizowane realizujące założone cele.

Teraz dodamy słowo firmowe, otrzymując hasło Event firmowy.  Możemy  je zdefiniować jako, wydarzenie sponsorowane przez firmę dla swoich pracowników, partnerów biznesowych, klientów lub potencjalnych klientów.

Dlaczego warto zorganizować event firmowy?

Poniżej kilka powodów pokazujących w jakim celu można zorganizować event firmowy:

Tą listę moglibyśmy rozwijać w nieskończoność. Najważniejszym celem jest zawsze wykreowanie atmosfery, która pozwoli osiągnąć długoterminowe pozytywne efekty. Każdy event firmowy jest inny i realizuje odrębne cele. Czasami imprezy firmowe obejmują tylko kadrę kierowniczą i mogą mieć na celu trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem, albo podsumowanie efektów ich działań i przedstawienie nowej strategii. Innym razem event firmowy obejmować będzie nie tylko kadrę kierowniczą, ale również podległe im zespoły pracowników. Wówczas celem może być integracja zespołu, lepsze poznanie się nawzajem i oderwanie od atmosfery pracy.

Event firmowy może być to forma małego spotkania nawet w miejscu pracy, któremu towarzyszy catering. Jednak eventy firmowe o charakterze motywacyjnym bardzo często odbywają się w pięknych kurortach, aby wynagrodzić pracowników, jak i również zachęcić do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, które pozwolą uczestniczyć w takich przyjemnych wydarzeniach w przyszłości.

Event firmowy może realizować bardzo różne cele, ale zdecydowanie jest narzędziem i metodą, którą warto wykorzystać.

Jaki event firmowy zorganizować?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów eventów firmowych, np.:

Oczywiście rodzaj eventu firmowego, na który się zdecydujemy zależy przede wszystkim od celu jaki chcemy osiągnąć. Szczegółowe omówienie różnych rodzajów eventów już w najbliższym wpisie.

Dlaczego każdy detal ma znaczenie przy organizacji eventu firmowego?

Lokalizacja, catering, atrakcje, każdy szczegół ma znaczenie. Dlaczego? Bo to jak event odbiorą nasi goście zależy czy zrealizujemy nasz cel, który sobie założyliśmy organizując wydarzenie.

Jeśli naszym celem było podziękowanie pracownikom za trud włożony w ich pracę, starania i zachęcenie do dalszej pracy w naszym przedsiębiorstwie, a zabraliśmy ich w mało urodziwe miejsce, zaserwowaliśmy niesmaczne dania i atrakcje które przygotowaliśmy nie zrobiły na nikim wrażenia to… Czy faktycznie potraktują ten event jako formę podziękowania? Czy wydarzenie sprawi, że przywiążemy ich bardziej do firmy?

Zaplanuj event firmowy

Każda firma może sama zaplanować i zorganizować swój event firmowy. Jednak musi liczyć się z tym, że wymaga to sporo pracy i zaangażowania. Aby event firmowy odniósł sukces musi zagrać wiele mniejszych elementów. Należy wcześniej sprawdzić miejsce, catering, konferansjerów, animatorów i podwykonawców. Ale przede wszystkim należy zachować spokój i być gotowym na wyciągnięcie z kieszeni planu B, bo eventy firmowe to mnóstwo niespodzianych sytuacji, na które nie zawsze mamy wpływ. Brak prądu, deszcz, opóźnienia to tylko wierzchniej góry lodowej. Trzeba mieć plan.

Można również skorzystać z pomocy agencji eventowej, w której pracują wykwalifikowani event planerzy. Takie agencje mogą pomóc, gdy nikt w Twojej firmie nie ma ani czasu ani wiedzy jak się do tego zabrać.

Dzięki połączeniu doświadczenia, wiedzy i zasobów jakimi dysponują agencje eventowe Twój event firmowy może stać się wydarzeniem, o którym goście będą rozmawiać miesiącami, a może latami! 😉

Sprawdź również naszych 10 pomysłów na event firmowy!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.