Argentum Event > Organizacja Eventów > Dlaczego warto organizować jubileusze firmowe?

Dlaczego warto organizować jubileusze firmowe?


1 czerwca 2023

Jubileusze firmowe to niezwykle ważne wydarzenia, które pozwalają nie tylko uczcić rocznicę powstania firmy, ale także celebrować osiągnięcia, podsumować dotychczasową pracę i zmotywować zespół do dalszego rozwoju. Co więcej, jest to doskonała okazja to zbudowania i wzmocnienia PR-u i wizerunku firmy na rynku. Dlaczego tego typu uroczystości na stałe zagościły już w firmowych kalendarzach? Na czym polega wartość dodana dla organizatora jeśli chodzi o takie przedsięwzięcia?

Uhonorowanie pracowników i plan na przyszłość

Po pierwsze, jest to okazja do uhonorowania zasłużonych pracowników i podziękowania im za ich wkład w rozwój firmy. W ten sposób możesz zbudować więź między pracownikami a firmą, co pozytywnie wpłynie na atmosferę w pracy oraz zwiększy ich zaangażowanie i motywację do dalszej pracy.

Po drugie, jubileusz firmowy to idealna okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i przedstawienia planów na przyszłość. Można wówczas zaprezentować najważniejsze projekty, jakie firma realizowała, a także wskazać kierunek, w którym chcemy się rozwijać. To idealny sposób na to by pokazać nie tylko to, że firma idzie do przodu, ale jest to doskonały moment by dowieść swojej kadrze, że mamy plany na przyszłość a oni są jej ważną częścią. Trudno o większą motywację w dzisiejszych, tak niepewnych czasach.

Biznes kocha jubileusze

Organizacja jubileuszu firmowego to wyśmienita okazja do nawiązania kontaktów z partnerami biznesowymi i klientami. Spotkanie w kameralnej atmosferze, przy okazji celebrowania ważnej rocznicy perfekcyjnie sprzyja budowaniu relacji i zacieśnianiu współpracy z już pozyskanymi kontrahentami.

Kreujemy tu również doskonałe pole do promocji firmy i budowania wizerunku. Wspomniane wcześniej kontakty z partnerami biznesowymi i klientami to także możliwość zainteresowania ich ofertą firmy i przedstawienia jej w najbardziej pozytywny sposób w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Takie wydarzenie to także okazja do zdobycia wartościowych opinii, które pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy.

Jubileusze uczą, bawią i integrują

Imprezy wszelkiego typu, a więc także i jubileusze firmowe, są doskonałą okazją to wprowadzenia nieco team-buildingu i integracji zespołowej. W trakcie takiego wydarzenia pracownicy mają okazję do nawiązania kontaktów poza miejscem pracy, co przekłada się na większą otwartość, zaangażowanie i efektywność w codziennej pracy.

Promocja marki  i wizerunku to argument nie do przecenienia jeśli chodzi o przedsięwzięcia tego typu. Dzięki temu wydarzeniu, możemy znacząco wzmocnić naszą pozycję na rynku i zyskać nowych klientów oraz partnerów biznesowych. To także idealny grunt do przeprowadzenia kampanii marketingowej, która przyciągnie uwagę mediów i szerokiej publiczności.

Motywacja do dalszej pracy i podniesione morale to również nieunikniony rezultat dobrze zorganizowanej imprezy jubileuszowej. Pracownicy czują się docenieni, a także widzą, że ich wysiłek przynosi im osobiste korzyści. To z kolei wpływa na ich zaangażowanie i chęć do osiągania kolejnych celów w organizacji, która doceniła ich wieloletnie starania.

Pokażmy co zrobiliśmy i co przed nami

Nagradzanie pracowników za ich starania dla naszej firmy jest zawsze dobrym pomysłem. Przy okazji można również wspomnieć o planach na przyszłość i pokazać, że mamy dalekosiężne zamiary i nasza podróż wcale nie dobiega końca. W sposób przystępny i interesujący pokażemy pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym, co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich lat, a także jakie wyzwania stoją przed nami w bliższej i dalszej przyszłości. Dzięki temu udowodnimy wszystkim zebranym gościom i mediom, że nasza pozycja na rynku jest silna, przez to możemy planować długoterminowo i ambitnie.


Przeczytaj także: „Konferencja czy Bankiet? Jak uczcić jubileusz firmy?

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event