Argentum Event > Organizacja Eventów > Czy imprezy integracyjne dla firm są dobrą inwestycją?

Czy imprezy integracyjne dla firm są dobrą inwestycją?


2 stycznia 2019

Korzyści płynące z organizacji imprez integracyjnych

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność organizacji imprez integracyjnych dla pracowników. Wciąż jednak nie każdy zdaję sobie sprawę, że imprezy integracyjne dla firm, po za świetną zabawą niosą za sobą wiele dodatkowych korzyści. A integracja pracowników może stać się najlepszą inwestycją pracodawcy. Czas poznać najważniejsze zalety imprez integracyjnych.

Imprezy integracyjne dla pracowników dostarczają niezapomnianych wrażeń

Pierwszą niezaprzeczalną zaletą organizacji imprezy integracyjnej dla pracowników jest świetna zabawa. Dobrze zorganizowane wydarzenia, dostosowane do wieku uczestników i ich zainteresowań, oraz poprowadzone przez doświadczonych animatorów dostarcza bardzo dużo pozytywnej energii. Imprezy integracyjne dla firm to odskocznia od codziennych obowiązków.

Dobry catering, muzyka, ciekawe atrakcje, gry i zabawy, ale przede wszystkim towarzystwo współpracowników pozwalają wykreować wspaniałą atmosferę. Pracownicy miesiącami, a czasem latami wracają do wspomnień z takich imprez integracyjnych.

Imprezy integracyjne dla firm to szansa na zbudowanie silnego zespołu

Tak jak wynika z samej nazwy -imprezy integracyjne dla firm- celem takich wydarzeń jest integracja pracowników. Imprezy integracyjne dla firm wspierają budowanie prawdziwego zespołu, gotowego odnosić sukcesy.

Dobrze zorganizowane i poprowadzone imprezy integracyjne dla pracowników powalają lepiej poznać swoich współpracowników. Specjalizujące się w organizacji imprez integracyjnych dla firm agencje, mają w swojej ofercie wiele interesujących, nieszablonowych propozycji gier i zabaw, które w formie dobrej zabawy integrują pracowników. Czasem zmuszając również do zdrowej rywalizacji.

Oczywiście, jedna impreza integracyjna często nie wystarczy by zbudować silny zespół. Jednak jest świetnym wstępem lub zwieńczeniem prowadzonych szkoleń wewnątrz firmy.

Zgrany zespół jest niezwykle istotny z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania firmy. Dlatego właśnie inwestycja w integrację pracowników jest tak istotna.

Imprezy integracyjne dla pracowników jako forma nagrody

Motywacja pracowników jest nieustannym wyzwaniem, któremu muszą sprostać kierownicy, menadżerowie, właściciele firm. Oczywistą rzeczą jest, że zmotywowany zespół jest bardziej twórczy i gotowy odnosić sukcesy.

Zorganizowanie pracownikom ciekawej imprezy integracyjnej może być formą nagrody za trud włożony z pracę, a tym samym motywacją do dalszego działania.

Imprezy integracyjne dla firm to okazja by pokazać, że pracodawca dba o swoim pracowników. Dostrzega ich zaangażowanie i chce im podziękować za codzienne starania.

Zmotywowany zespół to zespół, który jest gotowy podejmować nowe wyzwania i odnosić sukcesy i pomóc w rozwoju firmy.

Imprezy integracyjne dla firm redukują stres i zmęczenie

Istnieją branżę oraz stanowiska, na których pracownicy narażeni są na silną presję i stres. Często odbija się to nie tylko na dyspozycji do pracy, ale również na zdrowiu pracowników.

Zmniejszenie niekorzystnych objawów wynikających najczęściej z bardzo dużej odpowiedzialności to ogromne wyzwanie dla pracodawcy. Często narażone na duży stres są kluczowe osoby w przedsiębiorstwie, których utrzymanie jest dla pracodawcy bezcenne.

W walce ze stresem pracowników mogą również znaleźć zastosowanie imprezy integracyjne. Pozwalają one choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów i podejmowania decyzji. Dobra zabawa sprzyja atmosferze odpoczynku i relaksu. Warto jednak zaznaczyć, że walka z silnym i długotrwałym stresem to złożony proces. Które wymaga podjęcia wielu działań.

Imprezy integracyjne dla firm to nie tylko sposób na redukcję stresu, ale również zmęczenia wynikającego np. z ciężkiego miesiąca czy pracy nad ważnym projektem.

W przypadku, gdy impreza dla pracowników ma właśnie na celu redukcję stresu czy zmęczenia warto przemyśleć organizację wydarzenia np. w hotelu ze SPA.

Impreza integracyjne dla pracowników sprzyja rozwiązywaniu konfliktów

Dobra atmosfera w pracy to jeden z ważniejszych czynników, na który powinni zwracać uwagę pracodawcy. Kiedy pojawia się czynnik, który niszczy dobrą atmosferę w miejscu pracy, często odnotowuje się spadek efektywności. Może również powodować odejścia niezadowolonych pracowników. Warto zapobiegać takim sytuacją, ale gdy już jest za późno i atmosfera w pracy staje się nieprzyjemna należy natychmiast reagować.

Imprezy integracyjne dla firm są jednym z lepszych rozwiązań w przypadku pojawienia się w firmie niedomówień, konfliktów i pogorszenia atmosfery.

Spotkanie ze współpracownikami w luźniej scenerii sprzyja szczerym rozmowom. A dodatkowe gry i zabawy wymagające współpracy mogą być świetną okazją by wyjaśnić niejasności i niedomówienia.

Imprezy integracyjne dla firm mogą być okazją do podniesienia kwalifikacji

Nie można też zapomnieć, że wyjazdy czy imprezy integracyjne dla firm są świetną okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych pracowników. Imprezę pracowniczą można połączyć z jedno lub kilkudniowym szkoleniem czy konferencją, podczas których pracownicy mogą wziąć udział z związanych ze swoją pasją czy profesją szkoleniach i warsztatach.

Łączymy wówczas przyjemne z pożytecznym J Pracownicy dobrze się bawią, ale jednocześnie podnoszą swoje kompetencje.

O czym należy pamiętać?

Przy podejmowaniu decyzji o organizacji imprezy integracyjnej dla firmy nie można zapomnieć, że musi mieć ona luźny i niezobowiązujący charakter. Kierownictwo nie może liczyć na dobrą zabawę pracowników, zbudowanie zespołu, podniesienie morali, rozwiązanie konfliktów, jeśli pracownicy do uczestnictwa w wyjeździe zostaną zmuszeni.

Szczególnie duże ma to znaczenie podczas organizacji imprezy po za godzinami pracy zespołu. Pracownicy z reguły chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach, jednak powinni mieć wolny wybór.

Drugą istotną rzeczą jest powierzenie organizacji imprezy doświadczonej w tej kwestii agencji eventowej, która zadba o wszelkie szczegóły.

Wiemy jak zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną dla Twojej firmy! Jeśli szukasz sprawdzonego i pewnego organizatora to jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą imprez integracyjnych!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.