fbpx
Argentum Event > Organizacja Eventów > Czy imprezy integracyjne dla firm są dobrą inwestycją?

Czy imprezy integracyjne dla firm są dobrą inwestycją?


8 stycznia 2021

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność organizacji imprez integracyjnych dla pracowników. Wciąż jednak nie każdy zdaję sobie sprawę, że imprezy integracyjne dla firm, poza świetną zabawą niosą za sobą wiele dodatkowych, bardzo wymiernych korzyści. Okazuje się, że integracja pracowników może stać się najlepszą inwestycją pracodawcy. Czas poznać najważniejsze zalety imprez integracyjnych.

Imprezy integracyjne dla pracowników dostarczają niezapomnianych wrażeń

Pierwszą niezaprzeczalną zaletą organizacji imprezy integracyjnej dla pracowników jest świetna zabawa. Dobrze zorganizowane wydarzenia, dostosowane do wieku uczestników i ich zainteresowań, oraz poprowadzone przez doświadczonych animatorów dostarcza bardzo dużo pozytywnej energii. Imprezy integracyjne dla firm to odskocznia od codziennych obowiązków i szansa na odprężenie się dla zmęczonego zespołu.

Dobry catering, muzyka, ciekawe atrakcje, gry i zabawy, ale przede wszystkim towarzystwo współpracowników pozwalają wykreować wspaniałą atmosferę. Pracownicy miesiącami, a czasem latami wracają do wspomnień z takich imprez integracyjnych. I ciągle chcą takich wydarzeń więcej i więcej!

Imprezy integracyjne dla firm to szansa na zbudowanie silnego zespołu

Tak jak wynika z samej nazwy celem takich wydarzeń jest integracja pracowników. Imprezy integracyjne dla firm wspierają budowanie prawdziwego zespołu, gotowego odnosić wspólnie sukcesy.

Dobrze zorganizowane i poprowadzone imprezy integracyjne dla pracowników powalają lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki z pracy, a czasem i nawet szefostwo. Specjalizujące się w organizacji imprez integracyjnych dla firm agencje, mają w swojej ofercie wiele interesujących, nieszablonowych propozycji gier i zabaw, które w formie dobrej zabawy integrują pracowników.  Niektóre aktywności przybierają  czasem formę zdrowej rywalizacji, która zawsze przynosi wiele rozrywki.

Oczywiście, jedna impreza integracyjna często nie wystarczy, by zbudować silny i zgrany zespół. Jednak jest świetnym wstępem lub zwieńczeniem prowadzonych szkoleń i programu team buildingowego w każdym przedsiębiorstwie.

Zgrany zespół jest niezwykle istotny z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania firmy. Dlatego właśnie inwestycja w integrację pracowników jest tak istotna i konieczna.

Imprezy integracyjne dla pracowników jako forma nagrody

Motywacja pracowników jest nieustannym wyzwaniem, któremu muszą sprostać kierownicy, menadżerowie i właściciele firm. Oczywistą rzeczą jest, że zmotywowany zespół jest bardziej twórczy i gotowy odnosić sukcesy. Zorganizowanie pracownikom ciekawej imprezy integracyjnej może być formą nagrody za trud włożony z pracę, a tym samym motywacją do dalszego działania.

Imprezy integracyjne w ciekawym miejscu, pełne atrakcji, to okazja by pokazać, że pracodawca dba o swoim pracowników. Dostrzega ich zaangażowanie i chce im podziękować za codzienne starania. Jest to szybko zwrotna inwestycja w ludzi, którzy z pewnością docenią Twoje starania o ich dobre samopoczucie. Sprawdź na własnej skórze jak wzrośnie produktywność Twojego zespołu po wspólnym evencie, na którym wszyscy bardzo dobrze się bawili.

 

Imprezy integracyjne dla firm redukują stres i zmęczenie

Istnieją branże oraz stanowiska, gdzie pracownicy narażeni są na silną presję i codzienny stres. Często odbija się to nie tylko na dyspozycji w pracy, ale również na zdrowiu pracowników i ich relacjach z otoczeniem. Zmniejszenie niekorzystnych objawów wynikających najczęściej z bardzo dużej odpowiedzialności to ogromne wyzwanie dla pracodawcy. Często narażone na duży stres są kluczowe osoby w przedsiębiorstwie, których utrzymanie jest dla pracodawcy bezcenne.

W walce ze stresem pracowników doskonale sprawdzają się właśnie eventy firmowe. Pozwalają one choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów i podejmowania decyzji. Dobra zabawa sprzyja atmosferze odpoczynku i relaksu. Warto jednak zaznaczyć, że walka z silnym i długotrwałym stresem to złożony proces. Zawsze wymaga to podjęcia wielu, często czasochłonnych działań. Nie warto ich nigdy odkładać na później. Im szybciej się na nie zdecydujemy, tym prędzej zaczniemy dostrzegać pozytywne ich skutki.

Impreza integracyjna to nie tylko sposób na redukcję stresu, ale również zmęczenia wynikającego np. z ciężkiego miesiąca czy pracy nad ważnym projektem.

W przypadku, gdy impreza dla pracowników ma właśnie na celu redukcję stresu czy zmęczenia warto przemyśleć organizację wydarzenia np. w hotelu ze SPA.

Impreza integracyjne dla pracowników sprzyja rozwiązywaniu konfliktów

Dobra atmosfera w pracy to jeden z ważniejszych czynników, na który powinni zwracać uwagę pracodawcy. Kiedy pojawiają się okoliczności, które niszczy dobrą atmosferę w miejscu pracy, często odnotowuje się spadek efektywności nie tylko jednostki, ale i zespołu. Może również powodować odejścia niezadowolonych pracowników. Warto zapobiegać takim sytuacjom, ale gdy już jest za późno i atmosfera w pracy staje się nieprzyjemna należy natychmiast reagować.

Organizacja imprezy integracyjnej jest jednym z lepszych rozwiązań w przypadku pojawienia się wśród pracowników niedomówień, konfliktów i pogorszenia atmosfery. Spotkanie ze współpracownikami w luźniej scenerii sprzyja szczerym rozmowom. A dodatkowe gry i zabawy wymagające współpracy mogą być świetną okazją, by wyjaśnić niejasności i niedomówienia Pomagają również nauczyć się zgodnej kooperacji, która przełoży się później na wyniki w pracy. Co więcej, w nietypowych sytuacjach często poznajemy drugiego człowieka z zupełnie innej strony. Czasem nawet nie spodziewamy się, jakie umiejętności posiada nasz kolega lub koleżanka z biurka obok.

 

Imprezy integracyjne dla firm mogą być okazją do podniesienia kwalifikacji

Nie można też zapomnieć, że wyjazdy czy imprezy integracyjne dla firm są świetną okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych pracowników. Imprezę pracowniczą można połączyć z jedno lub kilkudniowym szkoleniem czy konferencją, podczas których pracownicy mogą wziąć udział z związanych ze swoją pasją czy profesją szkoleniach i warsztatach.

Łączymy wówczas przyjemne z pożytecznym. Pracownicy dobrze się bawią, ale jednocześnie podnoszą swoje kompetencje.

O czym należy pamiętać?

Przy podejmowaniu decyzji o organizacji imprezy integracyjnej dla firmy nie można zapomnieć, że musi mieć ona luźny i niezobowiązujący charakter. Kierownictwo nie może liczyć na dobrą zabawę pracowników, zbudowanie zespołu, podniesienie morale, rozwiązanie konfliktów, jeśli do uczestnictwa w wyjeździe zostaną zmuszeni. Szczególnie duże ma to znaczenie podczas organizacji imprezy poza godzinami pracy zespołu. Pracownicy z reguły chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach, jednak powinni mieć wolny wybór.

Drugą istotną rzeczą jest powierzenie organizacji imprezy doświadczonej w tej kwestii agencji eventowej, która zadba o wszelkie szczegóły.

Wiemy jak zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną dla Twojej firmy! Jeśli szukasz sprawdzonego i pewnego organizatora to jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą imprez integracyjnych!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2021 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.