Argentum Event > Organizacja Eventów > 5 zalet organizacji imprezy plenerowej dla pracowników

5 zalet organizacji imprezy plenerowej dla pracowników


9 stycznia 2023

Integracja firmowa to wydarzenie, którego głównym zadaniem jest nawiązanie więzi między współpracownikami, utrwalenie i wzmocnienie relacji w zespołach, a także dobra zabawa, która podniesie motywacje i przełoży się na osiągniecie wyznaczonych celów biznesowych.

Imprezy firmowe odbywają się najczęściej w atrakcyjnie położonych hotelach, restauracjach czy salach bankietowych. Latem pracownicy bawią się na spływach kajakowych, podczas olimpiady firmowej nad malowniczym jeziorem czy w czasie pikniku firmowego z mnóstwem atrakcji. Ponieważ sezon grillowy już za pasem, a pogoda za oknem sprzyja planowaniu integracji w plenerze, przedstawiamy Wam listę 5 zalet organizacji imprezy firmowej w formie outdoorowej.

Mniej formalny charakter integracji – zabawa bez krawatów

Pikniki firmowe, rajdy po bezdrożach czy gry miejskie z nagrodami – na te eventy nie potrzeba oficjalnego stroju, za to przyda się dres i wygodne buty. Pracownicy chętnie uczestniczą w imprezach plenerowych właśnie dlatego, że panuje na nich swobodna atmosfera. Podczas imprezy na wolnym powietrzu nie siedzimy wyłącznie przy stole, chociaż catering jest na nich wyśmienity. Zabawa w terenie, w nieformalnym stroju, sprzyja nawiązywaniu pozabiznesowych relacji interpersonalnych i budowaniu zaufania w zespołach.

Przestrzeń – plenerowa impreza firmowa jako pomysł na integracje dużych grup pracowników

Integracja outdoorowa sprawdza się znakomicie w firmach, które zatrudniają duże wolumeny pracowników. Teren przeznaczony na piknik firmowy może pomieścić nawet kilka tysięcy osób, znajdzie się na nim także miejsce na strefę cateringową, chill-out zone oraz różnego rodzaju atrakcje. Duże firmy oraz korporacje często napotykają trudności z organizacją imprezy w hotelu czy restauracji, właśnie ze względu na niewystarczającą ilość miejsca. Impreza w plenerze jest więc rozwiązaniem, które sprawdzi się idealnie.

Mnogość możliwości – czyli atrakcje na piknik firmowy i nie tylko

Fotobudka, bungee jumping, ścianka wspinaczkowa, tory przeszkód, występy kabaretów, nauka medytacji czy kurs jogi – w planowaniu atrakcji na piknik firmowy ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dzięki przestrzeni zarezerwowanej na organizacje imprezy plenerowej można zaplanować zabawy i programy dla każdej grupy wiekowej. Dla amatorów sportów proponujemy rywalizację w stylu Wipeout, koneserów dobrych trunków zapraszamy na degustację alkoholi, dla zapalonych ogrodników przygotujemy warsztaty uprawiania lasów w słoiku, a fanów jogi w tajniki asany wprowadzi doświadczony jogin. Piknik firmowy pozwala na wyznaczenie stref, w których każdy znajdzie coś dla siebie!

Integracja nie tylko dla pracowników – rodzinny piknik firmowy

Impreza plenerowa, to znakomita okazja, żeby zintegrować z firmą nie tylko pracowników, ale także ich rodziny. To sprawdzony sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, przedsiębiorstwa przyjaznego pracownikom i ich rodzinom, a także na wzmocnienie poczucia identyfikacji z marką. Organizując rodzinną imprezę firmową warto pamiętać o przygotowaniu specjalnej strefy dla najmłodszych. Dmuchane zamki, malowanie twarzy czy scena, na której obywają się konkursy z nagrodami dla dzieci – to tylko część atrakcji, jakie można zorganizować podczas pikniku firmowego. Z naszego doświadczenia wynika, że frekwencja na rodzinnej imprezie outdoorowej zawsze dopisuje, a dobrze przemyślany i zorganizowany piknik na długo pozostaje w pamięci uczestników, także tych najmłodszych.

Świeże powietrze i zielona trawa – jednym słowem natura

Imprezy plenerowe są także okazją do propagowania zdrowego stylu życia, a przecież powszechnie wiadomo, że w zdrowym ciele – zdrowy duch! Aktywność na świeżym powietrzu nie tylko korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, ale także ma olbrzymi wpływ na kondycję psychiczną. Piknik firmowy, to znakomita okazja na redukcję stresu i naukę metod relaksacji. To sposób na podniesienie wydajności pracowników, poprzez poprawę relacji międzyludzkich w zespołach, podniesienie poziomu motywacji i zachęcenie pracowników do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz.

Biorąc pod uwagę ostatnie luzowanie obostrzeń oraz przyspieszające tempo szczepień na COVID-19, wydaje się, że imprezy plenerowe w tym roku będą znowu gościć w naszych terminarzach. Tym bardziej że piknik firmowy, to także najbezpieczniejsza forma spotkania off-line. Duża przestrzeń eventu pozwalająca na zachowanie odpowiedniego dystansu oraz wprowadzenie procedur sanitarnych przed wejściem na teren imprezy plenerowej, sprawia, że pracownicy mogą odpocząć od codziennych obowiązków i pracy zdalnej w przyjemnej atmosferze. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że pikniki firmowe okażą się hitem tego roku.

Jeśli jeszcze nie macie terminu na Waszą firmową integrację lub chcecie się dowiedzieć co możemy dla Was przygotować – zapraszamy do kontaktu.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event