Argentum Event > Organizacja Eventów > 5 wskazówek jak poprawić samopoczucie uczestników eventu

5 wskazówek jak poprawić samopoczucie uczestników eventu


28 lutego 2020

Firmowa konferencja, kongres, targi czy szkolenie, a nawet wyjazd integracyjny to zawsze wyjątkowe i bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego przedsiębiorstwa. Bez względu na jego format musimy zadbać o to, by uczestnicy eventu czuli się dobrze, komfortowo i dobrze je później wspominali. Organizatorzy czasem wspinają się na wyżyny, by zadowolić gości, ale bardzo często jest to przerost formy nad treścią. Okazuje się bowiem, że najlepszy efekt przynoszą rzeczy banalne i proste. Oto 5 wskazówek, dzięki którym goście eventu wyniosą z niego same pozytywne odczucia.

Przekąski pod ręką

Banalne prawda? Przekąski. Kto by pomyślał, że coś tak małego może mieć wpływ na samopoczucie uczestników wydarzenia. Po pierwsze, nawet Ty jako organizator musisz nam przyznać rację, że kiedy pali Ci się laptop od pracy, jesteś przykuty do biurka zajęty planowaniem eventu, to posiadanie zdrowych przekąsek pod ręką jest zbawienne. Jest to paliwo nie tylko dla ciała, ale także i umysłu!

Odpowiednio dobrane, zdrowe przekąski zapewniają energię, pomagają w utrzymaniu koncentracji i co najważniejsze, poprawiają po prostu humor. Jeżeli więc tzw. „małe co nieco” sprawia radość Tobie, to z powodzeniem docenią to także uczestnicy całodniowej konferencji, targów czy wielogodzinnego szkolenia.

Czego unikać? Przekąsek pełnych skrobi oraz węglowodanów. Tego rodzaju jedzenie może powodować ospałość, zmęczenie i uczucie roztrzęsienia. Nie będą sprzyjać temu, do czego dążymy: pozytywnemu nastawieniu. Zrób więc konkretny research, zapytaj dietetyków i specjalistów, co będzie najlepsze dla Twoich gości (i Ciebie również). Wszyscy znamy powiedzenie: „jesteś tym, co jesz”. Sprawdza się w 100%.

Mieliśmy przerwę!

Przerwy są niezwykle istotnym elementem każdego wydarzenia. Skoro już wiesz, że uczestnikom trzeba zapewnić zdrowe przekąski, to daj im czas, by mogli je w spokoju zjeść i chwilę się zrelaksować. Zorganizuj strefę chillout, gdzie w trakcie przerw między prezentacjami będą mogli wygodnie usiąść, porozmawiać, nawiązać kontakty i odpocząć. Dobrze przemyślana i zaplanowana strefa relaksu pełna świeżych owoców, napojów, wody, z bogatym zestawem herbat, kawy czy koktajli do wyboru z pewnością poprawi samopoczucie gości Twojej konferencji, szkolenia czy targów.  Uczucie znużenia i senność szybko minie. Ty również powinieneś z tego skorzystać.

Ściana szczęścia

Wszyscy zawsze myślą na początku, że to infantylne, a na koniec okazuje się, że nie ma gdzie podpisu wcisnąć. Ale od początku. Ściana szczęścia to miejsce, gdzie uczestnicy eventu będą mogli wypisać za co są wdzięczni, jak się czują lub o czym marzą. Będą mogli (jeśli zechcą oczywiście) zrobić sobie wspólne zdjęcie polaroidem, podpisać je i na tej ścianie przypiąć.

Wypisanie kilku pozytywnych rzeczy i podzielenie się nimi z innymi, a nawet przeczytanie co napisali pozostali prowadzi w prosty sposób do poprawy samopoczucia. Pękają wówczas blokady i dostrzegamy, że czasem z pozoru ponurzy ludzie są niezwykle pozytywnymi osobami i tak samo lubią się dzielić dobrymi doświadczeniami jak i my.  Może w trakcie eventu uczestniczyliśmy w świetnej prelekcji? Może ktoś nas zainspirował? Sprawił, że chce nam się działać? Na ścianie szczęścia można się tym podzielić! Te małe rzeczy sprawiają, że poczujemy się naprawdę świetnie. I dlatego właśnie mimo wstępnych oporów, w takich miejscach na próżno później szukać wolnej przestrzeni…

Muzyka łagodzi obyczaje

Wszyscy znamy Silent Disco i wiemy jak to działa. Każdy ma słuchawki na uszach i bawi się do muzyki puszczanej przez DJ’a w swoim własnym świecie. A może by tak przenieść to na Twój event? Zatrudnij DJ’a, który będzie przez całe wydarzenie grać relaksujące melodie, a w strefie chillout zapewnij uczestnikom duże i wygodne słuchawki, by w przerwie między prelekcjami, wykładami czy prezentacjami mogli się wyluzować. Wolne tempo muzyki uspokoi umysł i pozwoli się rozluźnić. Nawet 5-minutowa „muzykoterapia” pozwoli każdemu skutecznie się odstresować i odprężyć. Wiemy po sobie, że to działa!

Wyjdź na zewnątrz!

Mamy świadomość, że nie zawsze się to uda, ale warto spróbować. Przebywanie cały dzień w pomieszczeniach bywa wyczerpujące. Brakuje powietrza, słońca i świeżości. Zrób coś nietypowego i innowacyjnego i zaproś gości na „spacerowe prezentacje!”.

Dobrze widzicie, spacerowe prezentacje nadchodzą i zdobywają coraz większą popularność na zachodzie. Jest to doskonały sposób na złamanie wszelkich konwenansów i zmianę kontekstu doskonale znanych, i często po prostu nudnych, powtarzających się w swej formie wystąpień. Spacer połączony z prelekcją daje szansę na nowy wymiar przeżywania wydarzenia, stymuluje aktywność, a także ma spory wpływ na to, jak przyswajamy wiedzę oraz wiadomości! Kilka przystanków z przygotowanymi animacjami, które symulują zdobywanie kolejnych poziomów, interaktywne pokazy, angażowanie publiczności to coś, co z pewnością sprawi, że zainteresowanie prezentacją znacząco wzrośnie.

Również panele dyskusyjne mogą być przeprowadzone w ten nowatorski sposób. Bo w końcu ile można siedzieć przy stole?

Podsumowanie

Mamy XXI wiek. Organizacja firmowych eventów takich jak konferencje, targi czy szkolenia z różnych dziedzin rozwija się z roku na rok. Każdy event musi być wyjątkowy i proponować uczestnikom nowoczesne rozwiązania. Na samopoczuciu uczestników eventu skupia się coraz większa uwaga. Każde wydarzeni tego typu napędzają właśnie nasi gości. Im bardziej o nich zadbamy, tym większą będziemy mieć pewność, że wrócą do nas w przyszłości. Nie zostań w tyle!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2022 Agencja Eventowa Argentum Event