Argentum Event > Organizacja Eventów > 5 propozycji na udane warsztaty świąteczne

5 propozycji na udane warsztaty świąteczne


20 października 2023

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy chyba wszyscy. To okres nie tylko ważny dla rodzin w naszym kraju, ale także i dla wielu firm. Niemal każdy przedsiębiorca, niezależnie czy jest małym podmiotem, czy wielką korporacją, w tym czasie chce zorganizować dla swoich pracowników coś specjalnego. Są to często wigilie firmowe lub imprezy w stylu Christmas Party. Ostatnimi czasy popularne stają się także warsztaty świąteczne, które są organizowane jako osobny event lub dodatek do dwóch wspomnianych wcześniej wydarzeń. Poniżej prezentujemy 5 najciekawszych i najbardziej angażujących naszym zdaniem, rozwiązań warsztatowych.

Wianek bożonarodzeniowy

Wszyscy znamy je bardziej z amerykańskich filmów, niż z własnych domów. Jednak każda moda dociera też do Polski i obecnie wianki to popularna ozdoba świąteczna. Pełnią funkcje dekoracyjną – pięknie zdobione wianki można powiesić nad kominkiem, na oknie czy drzwiach. Można także przyozdobić nimi stoły.

Na warsztatach pod okiem instruktorów uczestnicy będą tworzyć wianki wedle własnych pomysłów, przy użyciu różnego rodzaju ozdób. Jest to niezwykle przyjemna praca twórcza, która wprowadzi wszystkich w świąteczny klimat jednocześnie odwodząc uczestników od codziennych trosk.

Pozyskaną wiedzę z powodzeniem można wykorzystać również w domu i stworzyć bożonarodzeniowe wianki z całą rodziną! Jesteśmy przekonani, że dzieci będą miały z tego niesamowitą frajdę!

Las w szkle

Zanany i lubiany las w słoiku prezentuje się zawsze okazale i cieszy oko zarówno właścicieli, jak i domowych gości. Możemy go kupić w kwiaciarni, sklepie lub właśnie zrobić własnoręcznie. Dlaczego więc nie sprawić sobie takiego lasu dla siebie? Taką roślinną ekspozycję z własnym mikroklimatem można stworzyć na wiele sposobów, w tym wykorzystując rośliny, które sprawią, że nasz las nabierze świątecznego klimatu.

W trakcie warsztatów, w części teoretycznej, uczestnicy dowiedzą się co tak naprawdę dzieje się wewnątrz słoja, jakie procesy tam zachodzą oraz jakie rośliny można wykorzystać. Instruktor przedstawi także najważniejsze zasady tworzenia lasu samodzielnie. Następnie pod jego okiem uczestnicy samodzielnie przystąpią do pracy nad swoją kompozycją.

W wersji świątecznej do tworzenia słoikowych lasów wykorzystujemy rośliny i ozdoby, które idealnie oddadzą świątecznego ducha, a zarazem będą pięknie wyglądać również w innych okresach roku.

Dekoracje w wazie

Kolejną doskonałą propozycją dla osób uwielbiających rośliny są dekoracje w wazie! Jako alternatywę dla wspomnianego wcześniej lasu w słoiku, możemy zorganizować również warsztaty z tworzenia lasu w wazie. Zapytacie teraz zapewne, czym to się różni?

Otóż dekoracja roślinna w wazie tworzona jest w otwartym naczyniu wykorzystują do tego sukulenty! Są to rośliny przystosowane do wzrostu i kwitnięcia w warunkach ograniczonego dostępu do wody. Uczestnicy będą mieć do wyboru kilka gatunków sukulentów, a dzięki ich wysokiej wytrzymałości na trudne warunki, nie będą się musieli martwić o częste podlewanie czy pielęgnację.

Własnoręcznie tworzone puzzle!

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu złożył jakieś puzzle. Dla niektórych stało się to hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu, dla innych fajną ciekawostką i odskocznią „od święta”. A gdybyśmy tak mogli stworzyć puzzle, wg. własnego projektu?

Na „puzzlowych warsztatach” uczestnicy poznają tajniki i sztuczki tworzenia prostych oraz skomplikowanych wzorów z własnymi zdjęciami. Tak stworzone puzzle mogą być doskonałym prezentem-pamiątką dla bliskich i przyjaciół, a także świetną zabawą w rodzinnym gronie, a przede wszystkim umilą zabawę w świątecznym czasie z najmłodszymi.

Choinkowe plasterki

Kolejna propozycja to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Na tych warsztatach uczestnicy nauczą się tworzyć ekologiczne choinki z plastrów drewna z naturalnymi ozdobami. Będą stanowić dopełnienie świątecznych dekoracji, a także mogą stać się ciekawym prezentem.

W trakcie warsztatów instruktor opowie o wykorzystanych materiałach oraz przedstawi różnorodne techniki, które przydają się uczestnikom w tworzeniu kolejnych, nie tylko choinkowych ozdób.

W trakcie dowolnie wybranych warsztatów zapewniamy profesjonalną obsługę, instruktora oraz wszelkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia szkolenia i wykonania własnych prac.

Inne warsztatowe propozycje na święta to:

Aby poznać szczegóły zapraszamy do kontaktu!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event