Argentum Event > Eventy Online > Pracownik jeszcze ważniejszy – co zmienił COVID-19?

Pracownik jeszcze ważniejszy – co zmienił COVID-19?


1 lutego 2021

Trwająca w Polsce od połowy marca 2020 roku pandemia koronawirusa wymusiła szereg zmian w organizacji pracy, rekrutacji, onboardingu, a także integracji i sposobach wzmacniania identyfikacji zatrudnionych osób z firmą. Wprowadzenie pracy zdalnej lub hybrydowej spowodowało, że jeszcze istotniejsze stało się zwiększenie zaangażowania pracowników i sprawienie, żeby czuli się oni zadowoleni z pracy i związani z pracodawcą. Warto pamiętać, szczególnie w czasie pandemii i związanych z nią ograniczeń, że siłą napędową biznesu są ludzie, ich talenty i chęć działania oraz rozwoju. Doceniając swoich pracowników, dbając o ich samopoczucie i odpowiednio motywując, przedsiębiorstwo zwiększa swoje szanse na efektywny wzrost w tym trudnym czasie. Zmierza także do zatrzymania talentów wewnątrz organizacji oraz wpływa na wzrost efektywności i kreatywności zespołu.

Pracownik na wagę złota – jak zmieniły się benefity pozapłacowe?

Pracownik, który czuje się doceniony, jest bardziej zmotywowany do pracy, chętniej wykazuje inicjatywę i samodzielnie szuka rozwiązań. W pracy zdalnej, kiedy zespół jest rozproszony, a kontakt bezpośredni utrudniony, jeszcze ważniejsze staje się zapewnienie pracowników o ich wartości dla firmy. Dlatego mimo pandemii koronawirusa i niepewności, w którą stronę podążać będzie gospodarka wiele firm zdecydowało się, nie na wyłączenie benefitów pozapłacowych, ale ich zmianę.

Team building online – czy to w ogóle możliwe?

Budowaniu pozytywnych relacji w zespole i zacieśnianiu współpracy między poszczególnymi działami sprzyja nieformalna atmosfera i niecodzienne zadania. Tego wszystkiego dostarczały dobrze przemyślane i odpowiednio zorganizowane wyjazdy integracyjne. W sytuacji pandemii niestety nie mamy możliwości wspólnie wyrwać się z biura i wyjechać w Bieszczady czy integrować się podczas firmowego spotkania na Malcie. Jak w takim razie zorganizować spotkanie z całym zespołem? ZDALNIE!

Wśród największych zalet integracji online wymienia się:

Nawiązując współpracę z agencją eventową warto zorganizować cały cykl imprez, wykładów i warsztatów online dla pracowników i ich rodzin. Dobrze opracowana i skoordynowana strategia działania nie tylko wpłynie pozytywnie na relacje w zespołach i utrzymanie team spirit, ale także może sprzyjać wyłonieniu nowych liderów czy zwiększeniu potencjału obecnych kierowników zespołów. Doświadczona agencja eventowa, specjalnie dla Was, stworzy kalendarz działań team-buildingowych, zadba o wysyłkę gadżetów i drobnych upominków na każdą okazję – dzień kobiet, tłusty czwartek, czy jubileusz firmowy. Dzięki outsourcingowi działań employer brandingowych dział HR może skupić się na swoich głównych celach, zostawiając integrowanie zespołu i umacnianie relacji w rękach specjalistów.

Jeśli jesteś zainteresowany organizacją Team Buildingu Online, chciałbyś poznać możliwości integracji zdalnej – skontaktuj się z naszym Managerem – na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy!

jarosław gawliński CEO argentum event  

 

Autor:

Jarek – CEO & Event Manager

Skontaktuj się ze mną

 

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2022 Agencja Eventowa Argentum Event