Argentum Event > Event Menager > Kim jest event manager?

Kim jest event manager?


11 marca 2018

event manager

Organizacja eventów to nie lada wyzwanie, które wymaga skoordynowania wielu procesów, dopilnowania mnóstwa spraw i szczegółów. Miałam okazję przyjrzeć się w ostatnim czasie z bliska pracy event managerów pracujących w agencji eventowej Argentum Event. Pozwólcie, że opowiem Wam troszkę o pracy event managera i przybliżę cechy, które musi mieć dobry organizator wszelkiego rodzaju wydarzeń i imprez.

Event manager to pudełko pomysłów bez dna

Podczas całego procesu planowania i realizacji eventów niezwykle ważna jest oczywiście kreatywność. Event manager musi ciągle tworzyć nowe koncepcje, pomysły i rozwiązania, które sprawią, że organizowana przez niego impreza zaskoczy uczestników i na długo pozostanie w ich pamięci.

Kreatywność przydaje się również w radzeniu sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami kryzysowymi, kiedy nie ma czasu i trzeba bardzo szybko wymyślić plan awaryjny.

Event manager to dobrze naoliwiona maszyna

Jedną z bardzo ważnych cech event managera jest umiejętność świetnej organizacji czasu i pracy swojej oraz współpracowników. Osoby pracujące przy organizacji wydarzeń, często koordynują mnóstwo czynności jednocześnie. Zamawiają catering, jednocześnie ustalając dekoracje, a „trzecią ręką” telefonują do klienta by omówić plan imprezy i dopracować atrakcje.

Event manager śpi z otwartymi oczami

Każde nawet najmniejsze rzeczy mają znaczenie. Wielka impreza składa się z setek, a czasem tysięcy drobnych elementów, z których każdy decyduje o powodzeniu.

Event manager musi być bardzo czujny i zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły, aby zapewnić końcowy sukces wydarzenia. Organizator powinien przez cały czas obserwować, co dzieje się podczas eventu, jak reagują uczestnicy, czy są zadowoleni. Tylko wtedy ma szansę odpowiednio szybko zareagować.

Podczas przygotowań, a później samej realizacji wydarzenia nie ma czasu by zamknąć oczy, bo właśnie wtedy może wydarzyć się coś nieprzewidzianego w harmonogramie.;)

Event manager zawsze ma w kieszeni plan awaryjny

Dobry organizator eventów musi być zawsze przygotowany na to, że coś może nie pójść zgodnie z planem. Największą sztuką jest to, aby po za nim nikt inny nie zorientował się, że nastąpił jakiś problem. Event manager musi zachować spokój i wyciągnąć z dna kieszeni plan awaryjny, którym uratuje sytuacje, a czasem i całą imprezę.

Event manager planując imprezę plenerową, niestety nie może wykonać telefonu i zamówić dobrej pogody. I zawsze musi być przygotowany na deszcz i burze z piorunami 🙂

Opanowanie nerwów i zachowanie racjonalnego myślenia to chyba najtrudniejsze wyzwanie każdego event managera.

Event manager musi posługiwać się w stopniu biegłym w mowie i piśmie językiem obcym klienta

Kolejna bardzo ważna cecha, którą obdarzony musi być dobry event manager jest komunikatywność. Zadaniem event managera jest zrozumieć, czego potrzebuje klient, a następnie konsekwentnie dążyć do zaspokojenie jego potrzeb.

A zrozumieć język klienta to nie łatwa sztuka. W końcu każdy z nas jest inny, ma lepszy i gorszy dzień. Klienci czasem mogą nie docenić starań włożonych w organizację eventu, nie doprecyzować swoich oczekiwań. Dobry event manager musi umieć czytać między wierszami i przewidywać.

Event manager to nie zawód… to pasja…

Patrząc na pracę event managerów z agencji Argentum Event nie powiedziałabym, że event manager jest to wyuczony zawód. To jest pasja J Do każdego nawet najmniejszego wydarzenia podchodzą ze 100% zaangażowaniem i pełnym profesjonalizm. Nie ma znaczenia czy będzie 10 gości czy 1010, każde wydarzenie jest równie ważne.

A co najważniejsze są zawsze uśmiechnięci i współpraca z nimi to czysta przyjemność!

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.