Argentum Event > Edukacja Branżowa > Ciekawe eventy firmowe i korzyści z ich organizacji

Ciekawe eventy firmowe i korzyści z ich organizacji


24 kwietnia 2017

Czym są eventy firmowe i dlaczego warto je organizować napisaliśmy kilka słów we wcześniejszym artykule – Event firmowy, wszystko, co musisz wiedzieć. Tym razem skupimy się na przedstawieniu wszystkich najważniejszych rodzajów imprez firmowych. Postaramy się rozwiać wątpliwość, które eventy firmowe najlepiej zrealizują Twoje cele.

Chcesz abyśmy pomogli zorganizować dla Twojej firmy niezapomniane wydarzenie?

oferta eventowa

Rozkładamy eventy firmowe na czynniki pierwsze

Imprezy firmowe możemy umownie podzielić na 9 rodzajów, z których każdy realizować będzie pewne cele. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie eventy firmowe dodatkowo realizują jedną wspólną intencję – budowanie pozytywnego wizerunku organizatora.

Rozłóżmy, zatem eventy firmowe na czynniki pierwsze i sprawdźmy, który najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

1. Eventy firmowe w formie imprez integracyjnych/ tematycznych

Imprezy integracyjne w formie zabaw tematycznych i tanecznych, obfitujących w atrakcje, konkursy czy pokazy.

CEL: integracja zespołu, poznanie współpracowników

PRZYKŁAD: Impreza taneczna z tematem przewodnim – Saturday Night Fever

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Pracownicy, którzy się znają i lubią mogą osiągać lepsze efekty, a praca w przyjaznym środowisku jest niezwykle istotna i wpływa na efektywność. Często zdarza się tak, że pracodawca nie wychodzi z inicjatywą wspólnych spotkań, a pracownicy muszą sami się organizować po pracy, by bliżej się poznać. Stworzenie takiej możliwości przez pracodawcę, wpływa pozytywnie na jego wizerunek.

2. Eventy firmowe typu team building

Eventy firmowe z elementami team buildingu to zajęcia przygotowane przez animatorów i profesjonalistów z różnych dziedzin. Pozwalają w formie dobrej zabawy sprawdzić się w nietypowych sytuacjach i wyzwaniach.

CEL: budowanie zgranego zespołu, usprawnienie komunikacji, wspólne rozwiązywanie problemów i konfliktów, poprawa współpracy

PRZYKŁAD: Firmowy event integracyjny Maszyna Goldberga

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Eventy firmowe z elementami team buildingu pomagają zbudować zaufanie między członkami zespołu. Podczas profesjonalnie przygotowanych gier i zabaw pracownicy mają okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością delegowania zadań. Często podczas warsztatów muszą wyjść ze swojej strefy komfortu, aby cały team mógł odnieść sukces. To świetny trening dla zespołu.

3. Wyjazd integracyjny / Wycieczki integracyjne

Wyjazdy integracyjne połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, zabytków, lokalnych atrakcji.

CEL: odpoczynek od pracy, zwiedzenie ciekawych miejsc, lepsze poznanie się z dala od miejsca pracy

PRZYKŁAD: Wyjazd integracyjny na Mazury ze zwiedzaniem okolicy

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Wyjazdy integracyjne pozwalają pracownikom oderwać się od codzienności, a czasem rutyny. Podróże świetnie wpływają na rozwój człowieka i wzbogacają o nowe doświadczenia. Wspólna pracownicza wycieczka może być również okazją do poznania innych kultur, co jest szczególnie ważne w międzynarodowym zespole.

4. Ekstremalne eventy firmowe

Eventy firmowe z elementami ekstremalnymi to coraz popularniejsza forma integracji. Mamy coraz większy wybór atrakcji dla firm, gdzie uczestnicy muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami.

CEL: zmierzenie się ze słabościami i lękiem, sprawdzenie się w stresujących sytuacjach, budowanie zaufania do współuczestników

PRZYKŁAD: Wspinaczka, Bungee, Quady (Zobacz więcej atrakcji z adrenaliną)

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Eventy firmowe z odrobiną szaleństwa i adrenaliny pozwalają przełamać w pracownikach pewne bariery i pokazują jak radzić sobie w stresujących sytuacjach. Osoby, które przełamały swoje lęki, stają się pewniejsze siebie i lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach. Eventy z takimi atrakcjami to też sposób na rozładowanie stresu spowodowanego dużą odpowiedzialnością w pracy, pozwalają uwolnić emocję.

5. Impreza plenerowa / Piknik firmowy

Eventy firmowe typu outdoor to okazja by zaprosić nie tylko pracowników, ale również ich rodziny czy lokalną społeczność.

CEL: promocja firmy, budowanie pozytywnego wizerunku, aktywny odpoczynek, nawiązywanie relacji

PRZYKŁAD: Festyn rodzinny dla pracowników i ich rodzin

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Pikniki firmowe są okazją, aby podziękować pracownikom za ich wkład w rozwój firmy. Ten rodzaj eventów firmowych pozwala na zaproszenie dużej ilość uczestników np. pracowników wraz z rodzinami.

6. Incentive travel ( turystyka motywacyjna)

Incentive travel to eventy firmowe dla najlepszych pracowników, oddanego zespołu, który ma znaczący wkład w rozwój firmy. Najczęściej wyjazdy organizowane są do zagranicznych, egzotycznych krajów. Incentive travel charakteryzuje również ekskluzywność i kosztowniejsze atrakcje. Wyjazdy incentive trabel nie są organizowane dla całej firmy jak wycieczki, a dla wybranej grupy, która na to szczególnie zasłużyła.

CEL: podziękowanie najważniejszym pracownikom za ich pracę, przywiązanie cennych pracowników do firmy

PRZYKŁAD: Rejs po Karaibach, Wycieczka do Rzymu i Wenecji

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Incetive travel często wiąże się z większymi kosztami, jednak utrzymanie wartościowych pracowników jest bezcenne. Turystyka motywacyjna to narzędzie, które pozwala na budowanie długotrwałej lojalność i przywiązanie cennych pracowników do firmy.

7. Bankiety firmowe

Eventy firmowe w formie bankietów to bardziej formalny rodzaj wydarzeń niż imprezy tematyczne.

CEL: podsumowanie działalności firmy, świętowanie jubileuszu, uczczenie sukcesu firmy.

PRZYKŁAD: Bankiet z okazji otwarcia inwestycji.

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Bankiety to okazja do podzielenia się sukcesem firmy. To świetny sposób na bardziej formalne świętowanie ważnych wydarzeń z pracownikami, ale również z partnerami biznesowymi.

8. Konferencje

CEL: promocja firmy, przedstawienie osiągnięć i nowych rozwiązań, wprowadzenie produktu lub usługi, spotkanie z partnerami biznesowymi, ogłoszenie ważnych wydarzeń mających znaczenie dla innych podmiotów, zaprezentowanie strategii rozwoju

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Konferencje są okazją do wypromowania swoich produktów lub usług. W jednym miejscu możemy spotkać się z klientami, partnerami, potencjalnymi inwestorami. Konferencje są również narzędziem budowania relacji biznesowych.

9. Eventy firmowe CSR

Eventy firmowe CSR, czyli wydarzenia pokazujące, że firma jest odpowiedzialna społecznie nie tylko w stosunku do pracowników, ale również społeczeństwa.

CEL: budowanie pozytywnego wizerunku firmy, rozwiązanie lokalnych potrzeb lub problemów, promowanie społecznej odpowiedzialności

PRZYKŁAD: Event integracyjny, pomoc potrzebującym schroniskom – Reksio na swoim.

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ: Firmy podejmujące działania z zakresu społecznej odpowiedzialności są postrzegane jako wiarygodny partner w każdym obszarze funkcjonowania. Nie tylko wpływa to pozytywnie na jego wizerunek, ale także zwiększa stabilność przedsiębiorstwa. Firmy stosujące zasady CSR mają szansę pozyskać lepszych pracowników i podnieść poziom zarządzania.

Eventy firmowe po wrzuceniu do miksera

Dopiero co rozłożyliśmy eventy firmowe na czynniki pierwsze, aby teraz wrzucić je do miksera. Dlaczego? Ponieważ bardzo często nie organizujemy wyłącznie jednego z powyższych rodzajów, a łączymy je tworząc fantastyczne eventy firmowe. Już tłumaczymy, o co chodzi.

Przykład 1

Zaczynamy od wycieczki na Mazury ze zwiedzaniem malowniczej Krainy Jezior.
Wieczorem organizujemy jubileuszowy oficjalny bankiet z okazji 50-lecia firmy.
Bo części oficjalnej rozpoczynamy imprezę taneczą o tematyce Wielki Gatsby.

Przykład 2

W trakcie dnia przygotowujemy dla uczestników warsztaty team buildingu.
Wieczorem uczestnicy bawią się podczas plenerowej imprezy z grillem i atrakcjami.
Następnego dnia zabieramy uczestników na ściankę wspinaczkową, aby zobaczyć jak radzą sobie z lękiem wysokości.

Jak podsumować eventy firmowe?

Eventy firmowe są znakomitym narzędziem marketingowych. Pozwalają firmą dotrzeć do określonej grupy docelowej, stworzyć pozytywny wizerunek marki, zbudować i utrzymać relacje z partnerami biznesowymi, a jednocześnie stworzyć silne więzi między pracownikami. Warto zatem od czasu do czasu sięgać po to narzędzie.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event