Argentum Event > Case Study > Warsztaty integracyjne online dla 600 osób jednocześnie – Case Study

Warsztaty integracyjne online dla 600 osób jednocześnie – Case Study


5 lutego 2021

Koniec pierwszego kwartału – zwykle w tym czasie zaczynamy sezon na wyjazdy integracyjne i imprezy firmowe. Planujemy pikniki, rezerwujemy hotele, wynajmujemy busy lub czarterujemy samoloty. Marzec 2020 roku był inny – pojawił się COVID-19 i wymusił na nas szybką zmianę planów i reorganizację naszej struktury. Nowa, pandemiczna rzeczywistość postawiła przed nami szereg wyzwań. Jak wykonywać naszą pracę w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego? Jak integrować zespoły w trybie remote? Czy integracja on-line ma sens? Jak się przygotować do obsługi zdalnego team buildingu? I choć wydawać by się mogło, że pandemia koronawirusa zamknie naszą branżę i uniemożliwi organizację integracji firmowych, to razem z naszymi klientami udowodniliśmy, że można, a nawet trzeba, dobrze się bawić w czasie pandemii!

600 uczestników na 21 warsztatach online jednocześnie

Koniec 2020 roku był dla nas czasem intensywnej pracy. Codziennie organizowaliśmy kilka integracji online dla większych i mniejszych grup. W grudniu z sukcesem zorganizowaliśmy największy zdalny event dla firmy Asseco Poland. Jednocześnie, na 21 różnych warsztatach bawiło się 600 uczestników! 21 trenerów, obsługa techniczna, suport service i kilku event managerów stanęło na wysokości zadania i podczas warsztatów kulinarnych, barmańskich, degustacji wybornych trunków czy tworzeniu lasu w szkle, czuwało nad dobrą zabawą wszystkich zaproszonych gości! Warto dodać, że był to jeden z kilku eventów przez Internet, które zorganizowaliśmy tego dnia dla naszych klientów.

Warsztaty online z wysyłką paczek – event manager w stałym kontakcie z kurierem

Przygotowania do tak dużej integracji online zaczęły się oczywiście sporo wcześniej. Oprawa graficzna, system zapisów na warsztaty, czy wysyłka wirtualnych zaproszeń – tym wszystkim musieliśmy zająć się z wyprzedzeniem. Jednak największym sprawdzianem naszych umiejętności okazała się logistyka dostaw zestawów warsztatowych. Jak co roku w grudniu firmy kurierskie przeżywają skokowy wzrost popytu, a dokładając do tego lockdown i przeniesienie znacznej części sprzedaży ubrań czy zabawek do sieci, obawialiśmy się zatorów. Stanęliśmy przed prawdziwym wyzwaniem: jak dostarczyć na czas paczki w całej Polsce? Wszędzie tam, gdzie było to możliwe, staraliśmy się planować wysyłkę zestawów ze znacznym wyprzedzeniem. Na bieżąco monitorowaliśmy drogę naszych przesyłek, byliśmy w stałym kontakcie z kurierami i centrum obsługi klienta. Nasze zaangażowanie się opłaciło – 100% paczek dotarło do adresatów! Mogliśmy odetchnąć z ulgą.

Integracja online – co wpływa na sukces zdalnego team buildingu?

Event online, jest specyficzną formą integracji, jednak wbrew pozorom nie różni się tak bardzo od tradycyjnego team buildingu. Jego głównym celem jest budowanie pozytywnych relacji w zespole, wzmacnianie poczucia identyfikacji z firmą oraz poprawa samopoczucia uczestników zabawy. Kluczową rolę odgrywają w tym zakresie trenerzy – ich otwarta postawa, charyzma i osobowość, a także umiejętność wciągania w interakcje, zachęcania do rozmowy i dzielenia się doświadczeniami. Przestrzeń eventu, bez względu czy jest to pokój na ZOOMie, czy spotkanie via TEAMs, powinna dawać możliwości swobodnej wymiany myśli. Dobrze zorganizowany team building online, przygotowana z dbałością o każdy szczegół, poprawi relacje w zespole i pozytywnie wpłynie na team spirit całego zespołu!

 

jarosław gawliński CEO argentum event 

 

Autor:

Jarek – CEO & Event Manager

Skontaktuj się ze mną.

 

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event