> Atrakcje > Świąteczny las w słoiku – warsztaty dla pracowników

Świąteczny las w słoiku – warsztaty dla pracowników


19 września 2019

Grudzień to wyjątkowy czas w życiu każdego z nas. Jest to bowiem okres podsumowań, snucia planów na przyszły rok, a przed wszystkim jest to okres świąteczny! Tyczy się to również każdej jednej firmy. Co roku również pracodawcy prześcigają się w pomysłach na organizację wigilii firmowej lub świątecznego spotkania. Coraz popularniejsze jest łączenie takiego eventu z warsztatami dla pracowników. W tym roku proponujemy Wam organizację świątecznej imprezy, którą poprzedzą warsztaty z tworzenia lasu w słoiku w bożonarodzeniowym klimacie!

Czym jest las w słoiku?

Wyobraźcie sobie miniaturowy lasek, zamknięty w szklanym słoju, który wytwarza swój własny mikroklimat. W odpowiedniej wielkości naczyniu zostaje odtworzony naturalne środowisko leśne lub ogrodowe. W słoju formuje się podłoże i sadzi rośliny takie jak mchy, sukulenty, czasem paprocie, mini drzewka. Zdarza się zamykać nawet rośliny kwitnące! Tak stworzony zagajnik jest całkowicie samowystarczalny i nie trzeba go w ogóle podlewać! To jak taki mini las będzie wyglądać, zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej osoby, która go przygotowuje. A skoro o tym mowa…

Warsztaty z tworzenia świątecznych lasów

Nasza propozycja na Waszą imprezę świąteczną będzie nieco inna niż w przypadku tradycyjnych lasów. Nasi specjaliści pomogą Wam stworzyć zamknięty ekosystem z wykorzystaniem roślin typowo zimowych ze świątecznymi motywami dekoracyjnymi.

I tak na początek przygotowaliśmy część teoretyczną, podczas której dowiecie się jak dobrać odpowiednie rośliny oraz jak przygotować dla nich podłoże, aby były łatwe w pielęgnacji. Dowiecie się także o tym, co tak naprawdę dzieje się w słoiku i jakie zachodzą w nim procesy. Następnie na prezentacji zobaczycie jak tworzy się las w słoiku od początku do końca. Następnie to Wy i Wasi goście przystąpicie do działania!

W części praktycznej warsztatów już samodzielnie wykonacie podłoże, a w trakcie prac z roślinami, eksperci będą  dawać wskazówki, dzięki którym powstanie Wasza unikalna biosfera. Do wykorzystania będziecie mieć wszelkie niezbędne narzędzia, naczynia, nawozy, podłoże oraz oczywiście rośliny. Dodatkowo dostępne będą elementy dekoracyjne w klimacie świątecznym, czyli np.: śnieg w sprayu, szyszki, iglaki, figurki Mikołaja, Elfów i zwierzątek. Chętnie będą mogli wewnątrz zamontować nawet świąteczne lampki!

Jesteśmy przekonani, że warsztaty z tworzenia lasów w słoiku zostaną dobrze przyjęte przez Twoich pracowników. Nie tylko zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w domu, by stworzyć własne, bio-arcydzieło z dziećmi czy partnerami, ale także będą mieć własnoręcznie stworzony mini-las, który np. będą mogli komuś sprezentować. Dodatkowo aktywności takie działają pro-ekologicznie. Może dzięki temu, ktoś złapie ekologicznego bakcyla i będzie częściej zwracać uwagę na otaczającą nas przyrodę?

Oprócz tego forma warsztatowa forma zajęć może przyczynić się do integracji Twoich pracowników. Mimo, że w trakcie zajęć będą tworzyć swoje, unikalne lasy, mogą ze sobą współpracować. A może zdecydują się wspólnie na stworzenie jednego, dużego firmowego zagajnika? Z pewnością taka pamiątka znalazłaby swoje miejsce w firmowej przestrzeni.

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.