Argentum Event > Atrakcje > Eventy firmowe z gwiazdami w rolach głównych.

Eventy firmowe z gwiazdami w rolach głównych.


24 kwietnia 2018

Coraz częściej kameralne spotkania pracownicze zastępują eventy firmowe z prawdziwym rozmachem. Event managerzy muszą dziś bezustannie pracować nad nowymi pomysłami, aby w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z rozwijających się trendów jest zapraszanie na wydarzenia różnego rodzaju artystów. Zdradzimy Wam kilka sekretów na temat planowania eventów firmowych z gwiazdami w rolach głównych.

Jacy artyści zapraszani są na eventy firmowe?

Agencje eventowe, które nie chcą zostać w tyle, muszą posiadać w swojej ofercie bardzo szeroki wybór atrakcji artystycznych. Imprezy firmowe coraz częściej zmieniają się w widowiskowe show, na którym występują gwiazdy estrady (nawet takie, które kojarzymy z wielkich koncertów i telewizji, nie tylko polskich), prezenterzy największych stacji telewizyjnych, tancerze, akrobaci czy artyści znani z telewizyjnych produkcji typu Talent Show.

Uznaje się, że występy gwiazd muzycznych są bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego są to jedni z najczęściej wybieranych artystów. Jednak trend z zapraszaniem różnego formatu osobistości na eventy firmowe wciąż się rozwija. Co za tym idzie, event managerzy nieustannie wyszukują nowości.

Jak wybieramy artystę na eventy firmowe?

Wybór najodpowiedniejszego artysty na eventy firmowe to zadanie wieloetapowe. Przede wszystkim najpierw musimy ustalić, w jakim klimacie organizowane będzie dane wydarzenie. Zaproszeni artyści muszą tworzyć spójną całość z danymi eventami firmowymi. Występ artysty jest często tylko jedną z atrakcji całego wydarzenia.

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym organizowane jest całe przedsięwzięcie. Nie każda sala spełnia wymagania niezbędne do zorganizowania konkretnego rodzaju show.

Przy wyborze rodzaju pokazu artystycznego znaczenie może mieć również pora roku. Jeśli koniecznością jest, aby pokaz odbywał się np. po zachodzie słońca – to latem może być to jeden z ostatnich punktów programu. W przypadku krótszych eventów firmowych – jak piknik dzienny – taki pokaz będzie niewykonalny. Natomiast zimą outodoorowe występy wymagają opuszczenia przez gości ciepłej sali, co nie w każdym przypadku może okazać się strzałem w dziesiątkę.

koncert gwiazdy na evencie

O czym należy pamiętać wybierając gwiazdy na eventy firmowe?

Przede wszystkim zacznijmy od samego kontaktu z danym artystą. Warto wziąć pod uwagę pewnie zapas czasowy poszukując artystów na dane wydarzenie. Niektórym wydaje się, że można „załatwić” każdą gwiazdę i występ „na wczoraj”. Nic bardziej mylnego.

Gdy już jednak wybierzemy artystę, który potwierdzi chęć udziału w danym wydarzeniu możemy przejść do kwestii formalnych – przede wszystkim należy sporządzić umowę z danym artystą, jasno określającą wszystkie warunki współpracy. Dobra komunikacja i spisanie szczegółowych ustaleń pozwoli nam uniknąć takich sytuacji, gdy w dniu eventu okazuje się, że artysta nie ma w czym wystąpić – bo garderoba została po naszej stronie. Czy też sytuacji, kiedy brakuje nagłośnienia, ponieważ każda ze stron uznała, że leży to w gestii tej drugiej strony.

Warto również dobrze sprawdzić wszystkie informacje jakie podajemy artyście. Gdy napiszemy w umowie, że scena ma wymiar 5m x 7m, a w dniu eventu okaże się, że pół sceny zajmie nasz sprzęt i dekoracje, to może dojść do sytuacji, w której zaproszeni artyści odmówią występu z powodu niewystarczającej przestrzeni.

Warto również pamiętać, że niektórzy artyści potrzebują wcześniej sprawdzić scenę, przeprowadzić próbę występu, czy też zamontować swój sprzęt z pewnym wyprzedzeniem, gdyż jest to czasochłonne.

plucie ogniem, atrakcja na event


Znudziły Ci się standardowe eventy firmowe z kolacją i chcesz czegoś więcej? – Chcesz gwiazdy na swojej imprezie firmowej?
Jeśli chciałbyś, aby Twoja następna impreza firmowa była wyjątkowa i na długo zapadła w pamięci gości to dobrze trafiłeś. Eventy firmowe wypełnione po same brzegi wyjątkowymi atrakcjami to nasza specjalność 😉 Chętnie pomożemy Ci zaplanować i zorganizować wydarzenie firmowe i wybrać odpowiednich artystów, którzy uatrakcyjnią swoim występem Twoją imprezę.

Zobacz jedną z naszych realizacji imprezy firmowej z gwiazdami, w której udział wzięło 6000 osób! Zapraszamy na podstronę: https://www.argentum-event.pl/portfolio/piknik-z-gwiazdami/

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2024 Agencja Eventowa Argentum Event