Argentum Event > Atrakcje > 9 najdziwniejszych eventów na świecie

9 najdziwniejszych eventów na świecie


5 marca 2019

Najdziwniejsze, a może najciekawsze i intrygujące festiwale na świecie? Przygotowaliśmy dla was 9 światowych eventów, które swoją koncepcją, przebiegiem i pomysłem szokują, ale i przyciągają turystów z różnych zakątków świata. Niektóre z nich mają podłoże historyczne lub religijne inne powstały z zamiarem dobrej zabawy. Sprawdź jak bawią się ludzie świecie.

Byle tylko złapać ser

Festiwal Cheese Rolling, czyli wyścig w toczeniu sera po stromym zboczu Coopers Hill. W hrabstwie Gloucestershire w Wielkiej Brytanii rok rocznie spotykają się miłośnicy żółtego sera i turlania. Uczestnicy wyścigu gonią turlajacy się z góry około 4kg ser również turlając się na sam dół. Ciężko jest złapać taki rozpędzony ser, zatem wygrywa ten kto pierwszy sturla się na sam dół. Zwycięzca zabiera ze sobą ser i pewnie trochę siniaków? Czy ktoś reflektuje, aby spróbować?

cheese rolling festiwal

Bieg z żoną …na plecach

Finów najwidoczniej nie zadowalają zwykłe zawody biegowe, dlatego też raz do roku w miasteczku Sonkajari organizują wyścigi z żonami na plecach. Zawodnicy stają na mecie, przerzucają swoje żony przez ramię i ruszają w wyścigu. Do przebiegnięcia mają dystans 250m, Mamy nadzieję, że Panonie „przypadkowo” nie zrzucają żon w trakcie takich wyścigów.

bieg z żoną na plecach

Być jak oryginał – zawody w chrząkaniu

Przenieśmy się do Francji, która kojarzy nam się z elegancją, to właśnie tam od ponad 25 lat odbywa się festiwal Pourcailhade. Tego dnia uczestnicy festiwalu biorą udział w konkursach na najlepiej faszerowanego świniaka, jedzenie kiełbasy na czas, czy też stawiają zakłady na najlepszą rasę świnki. Ale to nie wszystko tego dnia odbywają się zawody w naśladowaniu świńskiego chrząkania. Komu uda się być najbliżej oryginału ten wygrywa. Jak to mówią Francja, elegancja.

festiwal Pourcailhade

Skok mężczyzn nad dziećmi

Każdego roku w hiszpańskim miasteczku Castrillo de Murcia ma miejsce nietypowe wydarzenia, czyli El Colacho – festiwal skoków nad dziećmi. Dorośli mężczyźni ubrani w żółto czerwone stroje, symbolizujące szatańskie moce przeskakują nad maleńkimi dziećmi położonymi w dwóch rzędach na materacach. Ten rytuał ma za zadanie oczyścić dzieci z grzechu pierworodnego. Jego początki datuje się na rok 1620.

el colacho

Który palec najsilniejszy

Wydaje Ci się, że masz silne palce u stopy? Zdecydowanie powinieneś wybrać się do Derbyshire, Anglia. To tam każdego roku odbywają się mistrzostwa świata w siłowaniu się na paluchy. Te z pozoru dziwne i niecodzienne zawody stały się dyscypliną sportową. Zasady proste, uczestnicy muszą zaczepić się dużymi placami i pokonać przeciwnika. Wygrywa ten, kto położy stopę rywala na ziemi.

world toe wrestling championship

Pomarańczowa bitwa i Pomidorowa bitwa

I to całkiem dosłownie. Co roku we Włoszech w centrum miasta Ivrea odbywa się bitwa na pomarańcze. I jak to mówią wszystkie rzuty dozwolone, można zatem oberwać pomarańczą w głowę czy nos. Ale nic nie jest straszne tysiącom turystów, którzy przybywają na festiwal z całego świata.

bitwa pomarańczy, battle of the oranges

Natomiast Hiszpanie upodobali sobie pomidorową Bitwę. Obrzucają się tonami dojrzałych pomidorów. Festiwal La Tomatina odbywa się w ostatnia środę sierpnia i cieszy się ogromną popularnością.

la tomatina

Noc rzodkiewki

Noc rzodkiewek (Noche de Rábanos) to meksykańskie swięto, które odbywa się w nocy 23 grudnia. Wydarzenie to łączy w sobie elementy folklorystyczno-artystyczne z agrokulturowymi, przez co jest jednym z najbardziej unikatowych i ciekawych festiwali na świecie. Wszystko wykonane jest ze specjalnie hodowanych na tą okazję warzyw. Festiwal trwa zaledwie 5 godzin, ponieważ na tyle pozwala żywotność najważniejszego gościa „rzodkiewki”.

noche de rabanos, festiwal rzodkiewki

Na golasa przez Japonię

Święto golasów, czyli Naked Men’s Festival albo Hadaka Matsuri to japońskie święto, którego korzenie sięgają 767roku. 300 mężczyzn w wieku od 23 do 46 lat spotyka się w świątyni Saidaji ubranych jedynie w przepaski na biodra. Mężczyźni przechodzą oczyszczenie w świątyni, a następnie przemierzają ulice miast w procesji, a tysiące ludzi próbują ich dotknąć by zapewnić sobie szczęście.

hadaka matsuri

A może znacie inne zaskakujące eventy, które obywają się na świecie? A może któryś z powyższych pomysłów chcecie „wypożyczyć” na swój event firmowy??

Wyślij do nas zapytanie i zorganizuj z nami swój wymarzony event

Copyright @ 2019 Agencja Eventowa Argentum Event

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.